Çarşamba, 24 May, 2017

Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum - Favorilerim - İletişim


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir”

Cuma, May.19.2017 - 08:44
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir”

Büro Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Cahit Çinpolat, Her yıl düzenli olarak Sosyal Güvenlik Haftası kutlansa da kurumda çalışan kamu görevlileri ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle Sosyal Güvenlik Haftası’nı maalesef kutlayamamaktadır dedi.

Büro Memur-Sen Amasya Şube Başkanı Cahit Çinpolat, Her yıl düzenli olarak Sosyal Güvenlik Haftası kutlansa da kurumda çalışan kamu görevlileri ellerinden alınan mali ve özlük hakları nedeniyle Sosyal Güvenlik Haftası’nı maalesef kutlayamamaktadır dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çinpolat şunları kaydetti: “Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları, çok sayıda hizmeti beşikten mezara kadar tüm vatandaşlarımıza vermektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşlarımızın hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Ancak, bu amacın gerçekleştirilmesinde en büyük paya sahip olan kurum çalışanları göz ardı edilmektedir. Kendisinden ve ailesinden fedakarlıkta bulunarak, özveri ve gayretle gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerinin maddi anlamda karşılığını alamaması büyük bir adaletsizliktir. Genel Yetkili Sendika olarak bu adaletsizliğin giderilmesini ve kamu görevlilerimizin hakkının, emeğinin ve alın terinin karşılığının verilmesini istiyoruz. Uygulanan yanlış politikalar, mali ve özlük haklarda yaşanan kayıplar nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan kamu görevlileri, başka kurumlara geçmek istemektedir. Kuruma yeni başlayan kamu görevlileri dahi kurumu terk ederek başka kurumlara geçmektedir. Bu gidişle kurumda alanında uzman personel kalmayacaktır. Bunun sonucu ise ülkemize ve vatandaşlarımıza zarar verecektir.

Büro Memur-Sen olarak Sosyal Güvenlik Haftası’nda kurumda çalışan personele yapılan haksızlıklara ‘Yeter artık’ diyoruz. Büro Memur-Sen olarak, kurumdaki kamu görevlilerinin insanca yaşamasını, evine gülen yüzle gitmesini istiyoruz. Sosyal Güvenlik Haftası, önce kurumda çalışan kamu görevlileri mutlu edilerek değer kazanacaktır. Bunun için: Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, İl Sosyal Güvenlik Uzmanı/Sosyal Sigorta Uzmanı kadroları açılmalıdır. Kurumda çalışan tüm kamu görevlilerimizin hakkı olan fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeleri verilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak açıkladığımız bu haklı talepler, en kısa sürede dikkate alınarak Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir”

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 75 defa okundu.
Etiketler: “Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın mağduriyetlerine son verilmelidir”

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/