GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Özdağ: Bu Anayasa tek adam ve dayatma rejimidir

Salı, Nis.11.2017 - 11:25
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Özdağ: Bu Anayasa tek adam ve dayatma rejimidir

Referandum çalışmalarını sürdüren Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Amasya’nın Merzifon ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Merzifon Şubesi’nin organize ettiği bir programa katıldı.

Referandum çalışmalarını sürdüren Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Amasya’nın Merzifon ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği Merzifon Şubesi’nin organize ettiği bir programa katıldı.
Mehmet Akif Ersoy Sosyal tesislerinde düzenlenen programda Özdağ, “Bu Anayasa tek adam ve dayatma rejimidir. Bizim bu Ülkeyi karış karış gezmemizin ana sebebi Evet diyenlerle Hayır diyenlerle bir milletin üyesi olduğumuzu ve o milletinin adının da büyük Türk Milleti olduğunun gerçeğini de hatırlatmaktır.” dedi.
Televizyon kanallarına Halk TV haricinde çıkartılmadıklarını ve söz hakkı verilmediğini söyleyerek konuşmasına başlayan Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Televizyon kanalları bize ilgi gösteriyorlar ancak davet etmekten korkuyorlar ve çekiniyorlar. Kendi Halkının alacağı karardan korkan bir iktidar ve saray var. Neyin oylandığını bilinmesini istemiyor. Bu Anaysa değişikliği paketi meclise geldiğin de Televizyonlardan halkımız da takip etsin milletimizde görsün dedik. Ancak o zamanda buna izin vermediler. Sanki Uganda da referandum yapılıyor. Kendi Milletvekillerinin vereceği oydan korktular. Anayasaya aykırı olmasına rağmen kendi Milletvekillerine açık oy verdirdiler. O da yetmedi Türk Milliyetçileri Hayır diyor platformunun üyelerini Televizyonlara çıkarmayacaksınız, salon kiralamayacaksınız ve miting taleplerini erteleyip mümkünse vermeyeceksiniz. Ben Bir Milletvekili olmama rağmen bir İl de toplantı veya konferans yapmam için başvurduğumda başvuru süreci 13 gün sürüyor. Birileri Evet diyecek birileri de Hayır diyecek. Her iki tarafında Evet veya Hayır demesi meşru hakkıdır. Ancak halkın kararından korkanlar adeta halka çullanıyorlar. Hayırcılar teröristtir, Hayırcılar darbecidir şeklinde en ağır söylemlerle yüklendiler. Hayır diyenler mevcut anayasa ve parlamenter sistem kalsın diyorlar. Hiç darbeciler ve teröristler hiç parlamenter sistem kalsın derler mi. Bunlar millete gidip Evet’i anlatacak argümanlara sahip değillerdir. Çünkü anlattıkları zaman Evet’in olumsuz olduğunu milletimiz derhal anlıyor. Bir vatandaşımız dedi ki Bu anayasa değişikliğine hiç düşünmeden Evet diyorum ancak bir dakika düşündükten sonra hemen Hayır diyorum diyor. Vatandaşımız sadece bir dakika düşünse bile bu anayasa değişikliğine hemen Hayır der.” İfadelerini kullandı.
Bu Anayasanın tek adam ve dayatma rejimi olduğunu ve Evetçilerin kampanyalarda bölücü ve düşmanlaştırıcı bir dil uslubü kullandıklarını belirten Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Bir kişi hem hükümeti hem meclisi hem de yargıyı kontrol ediyor. Bir kişi hem Valiyi atıyor, hem Kaymakamı atıyor. Hem İl Başkanı İlçe Başkanını atıyor. İl de komutanı atıyor, Jandarma komutanını atıyor. Emniyet Müdürünü atıyor. Hakimi atıyor, Savcıyı atıyor. Böyle bir rejim anlayışı Saddam rejiminde vardı. Esad’ın Suriye’sinde var. Kaddafi’nin Libya’sında vardı. Kuzey Kore’de var. Ülkemize kötülük yapmayalım diyoruz. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi Hayır demiyor. Sadece Türk Milliyetçileri de Hayır demiyor. Sadece HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Hayır demiyor. Sadece Saadet Partisi de İl ve İlçe teşkilatlarıyla birlikte Hayır demiyor. Sadece Demokrat Parti de Hayır demiyor. Hayır için bir çok dini yapılar da çalışıyor. Ama hepsinden önemlisi bir çok AKP’lide Hayır için çalışıyor. Cumhurbaşkanı ikide bir diyor ki Atatürk yaşasaydı, rahmetli Türkeş yaşasaydı, Menderes yaşasaydı Evet derdi diyor. Yaşadıkları dönemde ki görüşleri hepsinin ortada. Başkanlık sisteminin Türkiye’yi istikrarsızlığa sürükleyeceklerini söylemişlerdir. Biz de diyoruz ki o kadar uzağa gitmene gerek eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bile Hayır verecektir. Abdullah Gül Türk tipi bir başkanlık olmaz. Kuvvetler birliğinin olduğu bir yerde Başkanlık sistemi uygun değildir diye iktidar yanlısı bir gazeteye açıklama yaptı. Eski Başbakan Davutoğlu’nu da biz hiç Evet kampanyası yaparken görmedik gören de yok. Köprüleri birlikte yaptığınız Partiyi birlikte kurduğunuz Bülent Arınç da Hayır diyor. Bir çok AKP’lin Hayır diyeceğine inanıyorum. Bugün Hayır’ın %57 oy oranına ulaşmasının sebebi sadece bizim çalışmamız değil AKP’den de önemli bir tabanın Hayır vermesidir. Başından beri bu milleti Türk-Kürt, Alevi-Sunni diye bölüyorlar. Hayat tarzlarınız farklı Şimdi de Evet-Hayır cephesi diye bölüyorlar. Bizim bu Ülkeyi karış karış gezmemizin ana sebebi Evet diyenlerle Hayır diyenlerle bir milletin üyesi olduğumuzu ve o milletinin adının da büyük Türk Milleti olduğunun gerçeğini de hatırlatmaktır. Milletimiz gezilerimiz de en büyük şikayetleri bölücü düşmanlaştırıcı dili tasvip etmediklerini söylüyorlar” diye belirtti.

Umut Yeşilyurt


Bu haber 3753 defa okundu.
Etiketler: Özdağ: Bu Anayasa tek adam ve dayatma rejimidir

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.