GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Ben Ak Partili olsaydım ‘hayır’ oyu verirdim”

Cuma, Nis.07.2017 - 08:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Ben Ak Partili olsaydım ‘hayır’ oyu verirdim”

16 Nisan’da yapılacak referandum kapsamında ‘Hayır’ çalışmalarına Amasya’da devam eden eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hurşit Güneş Amasya’da Yalı boyunda ‘Hayır’ standını ziyaret etti.

16 Nisan’da yapılacak referandum kapsamında ‘Hayır’ çalışmalarına Amasya’da devam eden eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hurşit Güneş Amasya’da Yalı boyunda ‘Hayır’ standını ziyaret etti. CHP Amasya Kadın Kollarının ‘hayır’ standına CHP İl Başkanı Reşat Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Ali kilci partililer ve vatandaşlar katıldı. Referandum öncesi bir partili olarak değil de aydın, yurttaş kimliği ile ülkeyi gezdiğini belirten Güneş “Bu referandumda halkın önüne önümüzdeki yıllarda, kuşaklarda çocuklarımızın, torunlarımızın nasıl yönetileceği ile ilgili bir sistem tercihinde bulunacağız.

 

Ya parlamenter demokrasiyi devam ettireceğiz ya da bir kişinin tam yetkili olmasına izin vereceğiz” dedi.

 “Beşer şaşar”

İnsanın hata yapabileceğini, Recep Tayyip Erdoğan’ın da hatalar yaptığının altını çizen Güneş şu şekilde konuştu;  “Beşer şaşar” diye bir özdeyişimiz var, hatasız kul olmaz. Hatasız ülke yöneticisi de olmaz. Recep Tayyip Erdoğan da hatasından öte günahlarını itiraf etmiş bir kişidir. ‘Allah beni affetsin’ demiştir, FETÖ ve PKK’dan dolayı. PKK ile açılım sürecinde masaya oturdu, 2010 yılında da bir referandum yaptı, yargıdaki vesayeti kaldıracağım dedi, FETÖ’cüleri oraya doldurdu. Sonra o FETÖ’cüler Türkiye’de darbe teşebbüsünde bulundular, sivil vatandaşları öldürdüler, devletin güvenlik güçlerini şehit ettiler, meclisin üzerine bombalar yağdırdılar. O FETÖ’cüler. Hangi FETÖ’cüler? Cumhurbaşkanımızın da ‘Ya bunların alnı secdeye varıyor’ deyip, Türkiye’nin her yerine doldurduğu FETÖ’cüler. ‘Allah beni affetsin’ dediği FETÖ’cüler.”

Anayasa değişikliğini bir kişi istiyor

Anayasa değişikliği paketini bir kişinin istediğini, Türkiye’nin istemediğini belirten Güneş “Bu anayasa değişikliğini bir kişi istiyor, sadece bir kişi. Türkiye istemiyor, bir kişi istiyor. O istemese Türkiye de istemeyecek” dedi. Anketler yapılıyor ve anketlerde büyük ölçüde ‘Hayır’ çıkıyor. Sadece CHP’liler ‘Hayır’ dediği için mi ‘Hayır’ çıkıyor? AKP’liler de ‘Hayır’ dediği için anketlerde ‘Hayır’ çıkıyor. AKP’liler Erdoğan’a kötülük olsun diye mi ‘hayır’ diyorlar? Ak Partililer bunun ülke için iyi olmayacağını düşündükleri, gördükleri için ‘hayır’ diyorlar. 

AKP’li olsaydım ‘hayır’ verirdim

Güneş şu şekilde konuştu: “‘Evet’ çıkarsa Türkiye uçacakmış, başkanlık sisteminde kanat mı var? O zaman başkanlıkla yönetilen Afrika ülkelerinin çok zengin olması lazım. Efendim mili birlik ve beraberlik için başkanlık olması lazımmış. Suriye, Irak paramparça, ikisi de başkanlıkla yönetiliyor. Her yerde söylüyorum ben Ak Partili olsaydım ‘hayır’ oyu verirdim. Çünkü 16 Nisan gecesi Türkiye bir badireden kurtulacak. Türkiye bir yanlıştan kurtulacak ve hepsinden öte Recep Tayyip Erdoğan da bir hatadan kurtulacak. Milli birlik ve beraberlik için Cumhurbaşkanı herkesin cumhurbaşkanı olmalıdır, sadece yüzde ellinin cumhurbaşkanı olmamalıdır. Türkiye 16 Nisan’da bunun kararını verecektir. Çankaya’ya asılan bir pankart bana göre bu referandumu anlatan en güzel pankarttır. “Evet bir kişi için, hayır hepimiz için.” Hepimiz için iyi olan bir şey herkes için iyidir. Recep Tayyip Erdoğan için de iyi olacaktır.” 

Umut Yeşilyurt


Bu haber 3659 defa okundu.
Etiketler: “Ben Ak Partili olsaydım ‘hayır’ oyu verirdim”

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.