GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Bostancı: Kendi güvenliğimizi sağlamak zorundayız

Salı, Ara.27.2016 - 09:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Bostancı: Kendi güvenliğimizi sağlamak zorundayız

Ak Parti Amasya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Prof.Dr. Naci Bostancı Meclis'te yaptığı konuşmada Fırat Kalkanı Operasyonu'nu değerlendirerek Türkiye'nin Suriye topraklarında gözü olmadığını söyledi.

Ak Parti Amasya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Prof.Dr. Naci Bostancı Meclis'te yaptığı konuşmada Fırat Kalkanı Operasyonu'nu değerlendirerek Türkiye'nin Suriye topraklarında gözü olmadığını söyledi.

Türkiye'nin Suriye'de operasyon yapmasını ve El Bab'a girmesine yönelik eleştirileri değerlendiren Ak Parti Milletvekili Bostancı Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak ve oluşan tehditleri bertaraf etmek için Suriye'de bulunduğunun altını çizdi.

Her zaman Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını dile getiren Bostancı; "Ortadoğu'da etnik ve mezhepsellik üzerinden kışkırtılan kaosun asıl amacı yağma ve talandır. Tüm savaşların arkasında bu heves vardır. Ortadoğu'da yaşanan kirli çıkar ilişkilerinin sonucudur. İktidar kim olursa olsun Türkiye'nin çıkarları için bu olayı böyle görmek zorundadır. Ak Parti'nin yaptığı da budur. Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduk. Sahadaki tek unsur biz değiliz başkaları da var. Bir sürü aktör var. Süper güçlerin çaba ve çalışmaları var. Biz El Bab'dayız çünkü Küresel güçlerin maşası olan bir terör örgütü yapısına karşı müdahale ediyoruz. Oradaki insanlar ancak bir ve beraber olabilirlerse başarılı olabilirler. Bizim sınırlarımızın yanında bir otorite boşluğu olduğu zaman bizim sınırlarımız da anlamını ve güveni yitiriyor. Kendi güvenliğimizi sağlamak zorundayız. Bizim Suriye'nin toprağında gözümüz yok" dedi.

"Kimsenin Fedasi Değiliz"

Türkiye'nin küresel güçlerin fedaisi olduğu eleştirilerine cevap veren Bostancı; "Türkiye eğer diğer devletlerin fedaisi olsaydı içerde bu kadar büyük problem yaşamazdı. Fedaisi olmadığı için yaşıyor buraya dikkat çekmek isterim. Huzursuzluğumuzun nedeni fedai olmayışımız. Niçin El Bab'dayız ? El Bab'dakiler sadece asker değil Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkes. Aramızda farklılıklar olabilir tartışmalar olabilir. Ama burada yaşayan insanların ortak çıkarlarına ve esenliğine ilişkin bir durum nedeniyle oradayız. Bu belli bir kesim belli bir parti veya politika değil. Doğrudan doğruya Türkiye ile ilgili bir durum" diye konuştu.

Prof.Dr.Naci Bostancı sözlerini şöyle sürdürdü; "Önemli olan nerde durduğumuz ve nereden baktığımızdır. Biz bugün uluslararası güçlerin karşımıza koyduğu bir meydan okumayla karşı karşıyayız ve kaderimiz ortak. Orta Çağdaki Avrupa yaşanıyor. O zaman tek güç Vatikan'dı. 21.yy'ya yeni bir dünya oluşuyor görelim ve uyanalım. Küresel güçler askerlerini tüccarlarını göndererek ülkeleri sömürmüyor. Şimdi yaptıkları çeşitli bölgeleri istikrarsızlaştırmak. Bunun üzerine kendi hegamonyalarını kurmak. Emperyalist ülkelerin ne yapmak istediğini göremezsek ortak çıkarlarımızı ve aynı safta durma zorunluluğumuzu görmezsek aynı istikrarsızlaştırma politikalarının bir parçası oluruz ve onlara hizmet ederiz."

Objektif haber merkezi

 


Bu haber 611 defa okundu.
Etiketler: Bostancı: Kendi güvenliğimizi sağlamak zorundayız

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.