GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Hizmetlerimiz katlanarak devam edecek”

Salı, Kas.22.2016 - 09:16
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Hizmetlerimiz katlanarak devam edecek”

Çittır: Hizmet tüm ilin bütününe, ihtiyaç önceliğine göre hiçbir ayrım yapılmadan gerçekleşirse anlam ve değer kazanır. Bizde bu inanç ve birliktelikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amasya özel bir şehir, yatırım ve planlamanın da bu özelliğe dikkat ederek yapılması gerekiyor. Valiliğimiz, belediyemiz, il genel meclisimiz, kaymakamlıklarımız, resmi kurumlarımız gerçekten övgüye değer bir koordine içerisinde.

Çittır: Hizmet tüm ilin bütününe, ihtiyaç önceliğine göre hiçbir ayrım yapılmadan gerçekleşirse anlam ve değer kazanır. Bizde bu inanç ve birliktelikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amasya özel bir şehir, yatırım ve planlamanın da bu özelliğe dikkat ederek yapılması gerekiyor. Valiliğimiz, belediyemiz, il genel meclisimiz, kaymakamlıklarımız, resmi kurumlarımız gerçekten övgüye değer bir koordine içerisinde.

Amasya İl Genel Meclisi 2016 Kasım ayı’nın 14’üncü birleşimini 17.11.2016 Perşembe günü Mustafa Çittır başkanlığında Göynücek’de gerçekleşti.

Göynücek ilçemizdeki 14’üncü birleşime, Başkan Mustafa Çittır, Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İlçe Özel İdare Müdürü Tuncay Şahin, Yol Şube Müdürü Oğuzhan Yıldız, Çevre ve Koruma Müdürü Yılmaz Karanfil, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyeleri katıldı.

Meclis Başkanı Mustafa Çittır Kasım ayı’nın 14’üncü birleşimini Göynücek ilçemizde yapıyoruz. Ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Kemal Şahin ile meclis üyesi Mustafa Yılmaz ve İhsan Yıldırım’a şahsım ve üyelerim adına teşekkür ediyorum. Allah’a şükür olsun tüm ilçelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde aldığımız kararlarla hizmet etmeye çalışıyoruz. 2017 yılında da bu hizmetler devam edecektir. Milletvekillerimizden KÖYDES’e yüksek meblağ geleceği sözünü aldık. 81 il’in içerisinde Amasya parmakla gösteriliyor. Bu’da sizlerin vermiş olduğu destekle gerçekleşiyor. Birleşim ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İlçe Özel İdare Müdürü Tuncay Şahin konuşmasında; “38 köyümüz var. Amasya Özel İdare ile yakın çalışmaktayız ve ihtiyaçlarımızı birer birer gideriyoruz. 2016 yılında 4.5 km Karaşar köyüne stabilize yol yapıldı. 2 köyümüzün yolu tesviye, 8 köyde 18 km A sınıfı asfalt yapıldı. 22 köyümüzün çöpleri alındı. Köylerimizin içme suyu tamamlandı. İçme suyu depoları yüzde 80 oranında gerçekleşti. Ilısu köyün, köy içi içme su şebekesi yapıldı. 13 köyümüzün acil ihtiyaçları giderildi. 2017 yılında bu hizmetlerimiz artarak sürecektir” dedi.

Göynücek meclis üyesi Mustafa Yılmaz ve İhsan Yıldırım birer konuşma yaparak, toplantının Göynücek ilçesinde gerçekleşmesinden mutlu olduklarını belirttiler.

Belediye Başkanı Kemal Şahin, Kasım ayı’nın toplantıları ilçelerde yapılıyor. Çok güzel bir başlangıç. Bende eski ilçe Özel İdare Müdürü olmam nedeniyle sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutlu oluyorum. Kaymakamla zaman zaman köylere ziyarete gidiyoruz. Zile köylerindeki vatandaşlar, Amasya Tokat’tan 20 yıl önde gidiyor diyerek İl Özel İdaremizin hizmetlerinden övgü ile söz ediyorlar” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, “Cumhurbaşkanı külliyesindeki toplantıya çiftçiler adına katıldım. 2017 yılında hem hayvancılığa ve hem de tarıma önem vereceğiz. Göynücek ilçemizin acil bir durumu yok. 2017 bütçemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çevre ve Koruma Müdürü Yılmaz Karanfil, en büyük sıkıntımız köylerdeki çöp konteynırlarına kömür külü ve inşaat atıklarının dökülmesidir. Eğer bu sorunlar giderilirse çöp toplamamız kolay olacaktır” dedi.

Yol Şube Müdürü Oğuzhan Yıldız, köy yollarının bakım ve onarımını yapıyoruz. Öncelikle acil olanları gerçekleştiriyoruz, şeklinde konuştu.

Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin, 144 konutlu TOKİ evlerinin ihalesi yılbaşında yapılacaktır. Özel İdare ile belediyemiz uyum içerisindedir. Köylerimizin ihtiyacını elimizden geldiği kadar gidermeye çalışıyoruz, dedi.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri şöyledir; İlimiz Taşova ilçesine bağlı Çaydibi köyünde bulunan 182 ada da Momentum Enerji Elektrik Üretim A.Ş tarafından Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı ve yol amaçlı hazırlanan nazım ve uygulama imar Planın onaylanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 14.11.2016 tarih ve 28 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Taşova ilçesine bağlı Çaydibi köyünde bulunan 183 ada da Momentum Enerji Elektrik Üretim A.Ş tarafından Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı ve yol amaçlı hazırlanan nazım ve uygulama imar Planın onaylanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 14.11.2016 tarih ve 29 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.


Bu haber 749 defa okundu.
Etiketler: “Hizmetlerimiz katlanarak devam edecek”

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.