GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Kadının gücü, bir oyuncak hikâyesi

Cumartesi, Kas.05.2016 - 09:23
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Kadının gücü, bir oyuncak hikâyesi

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu çocuğunun bakımını tek başına üstlenmiş kadınlara yönelik AB destekli bir proje geliştirdi. 

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz; çocuğunun bakımını tek başına üstlenmiş kadınlara yönelik AB destekli bir proje geliştirdi. Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında desteklenen "Kadının Gücü, Bir Oyuncak Hikayesi" isimli projeyle; projeye dahil olan annelerin ekolojik oyuncak ve çocuk kostümü üretimine yönelik mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlanıyor. Yürütücülüğünü Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Ayar, Koordinatörlüğünü Öğretim Görevlileri Müzeyyen Sümer ve Zehra İncedal Sonkaya'nın yaptığı proje 1 Kasım itibariyle çalışmalarına başladı.

Türkiye genelinde desteklenen yaklaşık 23 milyon Avro toplam bütçeli 145 projeden biri olan  "Kadının Gücü, Bir Oyuncak Hikayesi" projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Arif Ayar "Projenin hedef grubunu oluşturan Amasya il merkezinde ikamet eden, çocuğunun bakımını tek başına üstlenmiş (tek ebeveynli) ve herhangi bir işte çalışmayan 18-50 yaş arası kadınlar ile onların 6-18 yaş arası çocuklarına proje süresince sosyal entegrasyonu destekleyecek ve mesleki yeterlilik kazandıracak çeşitli faaliyetler düzenleneceğini belirterek ilk etapta hedef grubumuzda yer alan kadınlarımıza oyuncak ve çocuk kostümü tasarımı konusunda mesleki yeterlilik kazandırılırken aynı zamanda çocukla iletişim becerileri de destekleme, kazanılan mesleki yeterliliklerle birlikte istihdam edilebilirliklerine katkı sağlama, girişimcilik alanında farkındalık yaratma ve çocukları ile iletişimlerini destekleme amaçlanmaktadır. Bu süreçte hedef grubumuzda yer alan çocuklarımızın da sosyal becerilerini desteklemek amaçlanmaktadır. Proje süresince oyuncak ve çocuk kostümü tasarım ve üretimi ile ilişkili sektör temsilcileri ile kadınlarımız bir araya getirilerek kadınlarımızın iş gücü piyasasına katılımı teşvik edilecektir. Proje süresince ortaklarımız Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Türk Kadınlar Birliği Derneği Amasya Şubesinin de desteği ile iyi işlere imza atmanın heyecanını hissediyor olacağız." dedi.

Dezavantajlı annelerin toplum içindeki sosyal entegrasyonlarının önündeki engelleri kaldırmak aynı zamanda bir yandan çocuklarının kişisel gelişimlerini desteklerken bir yandan da annelere çocuklarının gelişimi ve eğitimi konusunda yeterliliklerini artırarak sağlıklı anne-çocuk etkileşimini gerçekleştirmeyi hedefleyen proje 1 Kasım 2016-31 Ekim 2017 tarihleri arasında 12 ay süreyle devam edecek.


Bu haber 1080 defa okundu.
Etiketler: Kadının gücü , bir oyuncak hikâyesi

Benzer Haberler

Kadının Gücü Bir Oyuncak Hikâyesi projesi tanıtıldı

Kadının Gücü Bir Oyuncak Hikâyesi projesi tanıtıldı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunca; çocuğunun bakımını tek başına üstlenmiş kadınlara yönelik geliştirilen AB destekli 'Kadının Gücü Bir Oyuncak Hikayesi' projesinin açılışı gerçekleştirildi. 

Perşembe, Ara.29.2016 - 09:11

Kadının Gücü, Bir Oyuncak Hikayesi projesi

Kadının Gücü, Bir Oyuncak Hikayesi projesi Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; çocuğunun bakımını tek başına üstlenmiş kadınlara yönelik AB destekli bir proje geliştirdi. 

Cumartesi, Ara.24.2016 - 10:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.