GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Cumartesi, Kas.28.2015 - 09:29
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  BAP biriminde "Fen ve Mühendislik Bilimleri" ve "Sosyal ve Eğitim Bilimleri" olmak üzere iki komisyon bulunmakta. Toplantıda, bugüne kadar desteklenen çalışmalar, BAP değerlendirme sürecinde sıklıkla yaşanan problemler, bu problemler ışında yapılan düzenlemeler, yurtiçi-yurtdışı destekler, Bilimsel Etkinlikleri Destekleme kapsamında yapılan etkinlikler, vb pek çok konu başlıklarında genel değerlendirmeler yapıldı.  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı konuşmada "BAP Birimimiz, öğretim üyelerimize sağladığı proje destekleri ile üniversitemiz araştırma kapasitesinin ve becerisinin gelişmesi ve iyileşmesi için en önemli projelere imza atmaktadır. Bu süreçte görev alan komisyon üyesi arkadaşlarımız büyük bir özveri içerisinde oldular. Kendilerine bu süreç içerisinde gösterdikleri özveri ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi, BAP destekleri ile bilim literatürüne özgün katkılar sağlamak, ülkemizin öncelikli araştırma alanlarında araştırmalar yaparak teknoloji üretimine ve dolayısıyla rekabet gücüne katkıda bulunmak ve bölgemizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağlamak amaçlanmıştır. BAP Birimi, söz konusu bu hedeflere erişebilmek için kısıtlı bütçe kaynaklarını etkin ve verimli bir biçimde kullanmak durumundadır. Hassas olduğumuz bu konularda BAP birimince desteklenen projelerden çıkan çalışmalar her geçen gün artmakta, yayın kalitesi yükselmekte, uluslararası kongre ve konferanslara katılım artmakta, üniversitemiz ev sahipliğinde pek çok bilimsel etkinlik BAP desteği ile gerçekleşmektedir. Bugüne kadar BAP birimine sunulan hiçbir proje maddi yetersizlik nedeniyle desteklenmemiş değildir.Son dönemlerde geçilmiş olan BAP otomasyon sistemi ile araştırmacılarımızın BAP süreçlerini daha hızlı ve etkin kullanabileceklerini umut ediyor, proje değerlendirme sürecinde görev alan tüm arkadaşlarım başta olmak üzere bugüne kadar idari ve akademik anlamda şeffaf, hesap verilebilir bir süreci yönettikleri için bu birimlere proje sunan araştırmacı arkadaşlarımıza da gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum" dedi. 


Bu haber 577 defa okundu.

Benzer Haberler

Yeni Amasyaspor’un teknik direktörü Canlı oldu

Yeni Amasyaspor’un teknik direktörü Canlı oldu Yeni Amasyaspor’da Teknik Direktör Muharrem Canlı oldu. Yeni Amasyaspor'un Yeni Teknik Direktörü Muharrem Canlı (Mami) oldu.

Çarşamba, Ara.19.2018 - 08:38

Vekil sordu, 2019 yatırım yılı programına alındı

Vekil sordu, 2019 yatırım yılı programına alındı

Devlet Hava Meydanları İşletmesinin denetlendiği KİT komisyonu toplantısında Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, DHMI Genel Müdürüne, Amasya Merzifon Havaalanı terminal binasının çok küçük ve yetersiz olduğunu, insanların tıkış tıkış ayakta beklediğini, Merzifon ve Amasya otobüs terminalinin bile Havaalanı terminalinden daha büyük olduğunu, bu bağlamda Amasya Merzifon Havaalanı terminal binasının yenilenmesini ve 21.yy'a yakışır hale getirilmesi gerektiğini, soru olarak yöneltti.


Çarşamba, Ara.19.2018 - 08:37

“Şubat ayında en az 40 bin atama yapılmalıdır”

“Şubat ayında en az 40 bin atama yapılmalıdır”

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Şubat ayında en az 40 bin atama yapılmalıdır dedi.

Şubat ayında en az 40 bin ilave öğretmen ataması yapılmasını talep ediyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olayları hakkında açıklama yapan Başkan Terzi: “Türk Eğitim Sen olarak bir yasa tasarısı hazırladık. Bütçe görüşmeleri bittikten sonra milletvekillerimiz marifeti ile TBMM gündemine getireceğiz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında caydırıcı önlemlerin alınmasını istiyoruz. Ülkemizi yönetenler de eğitim çalışanlarına yönelik açıklamalarında daha dikkatli bir dil kullanmalıdır” dedi.


Çarşamba, Ara.19.2018 - 08:36

Şehzadeler namağlup yoluna devam ediyor

Şehzadeler namağlup yoluna devam ediyor

Bayan Voleybol 2. Lig 7.grupta mücadele eden Amasya Şehzadeler Bayan Voleybol takımı Sivas deplasmanında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 3-1 yenerek, 7’de 7 yaptı.


Çarşamba, Ara.19.2018 - 08:35

“Sözleşmeli istihdam fayda değil zarar, huzur değil sıkıntı, kalite değil kaos üretiyor”

“Sözleşmeli istihdam fayda değil zarar,  huzur değil sıkıntı, kalite değil kaos üretiyor”

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, kamu görevlilerinin maaşlarının eridiğine dikkat çekerek, “Kamu görevlilerinin enflasyona ezdirilmemesi konusunda özen gösterilmelidir. Sözleşmeli istihdam fayda değil zarar, huzur değil sıkıntı, kalite değil kaos üretiyor. Eş ile iş arasında tercihte bulunma mecburiyetini beraberinde getiren bu istihdam türü tarihte kalmıştı. Bırakalım tarihte kalsın” dedi.


Çarşamba, Ara.19.2018 - 08:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.