GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Cumartesi, Kas.28.2015 - 09:29
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  BAP biriminde "Fen ve Mühendislik Bilimleri" ve "Sosyal ve Eğitim Bilimleri" olmak üzere iki komisyon bulunmakta. Toplantıda, bugüne kadar desteklenen çalışmalar, BAP değerlendirme sürecinde sıklıkla yaşanan problemler, bu problemler ışında yapılan düzenlemeler, yurtiçi-yurtdışı destekler, Bilimsel Etkinlikleri Destekleme kapsamında yapılan etkinlikler, vb pek çok konu başlıklarında genel değerlendirmeler yapıldı.  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı konuşmada "BAP Birimimiz, öğretim üyelerimize sağladığı proje destekleri ile üniversitemiz araştırma kapasitesinin ve becerisinin gelişmesi ve iyileşmesi için en önemli projelere imza atmaktadır. Bu süreçte görev alan komisyon üyesi arkadaşlarımız büyük bir özveri içerisinde oldular. Kendilerine bu süreç içerisinde gösterdikleri özveri ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi, BAP destekleri ile bilim literatürüne özgün katkılar sağlamak, ülkemizin öncelikli araştırma alanlarında araştırmalar yaparak teknoloji üretimine ve dolayısıyla rekabet gücüne katkıda bulunmak ve bölgemizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağlamak amaçlanmıştır. BAP Birimi, söz konusu bu hedeflere erişebilmek için kısıtlı bütçe kaynaklarını etkin ve verimli bir biçimde kullanmak durumundadır. Hassas olduğumuz bu konularda BAP birimince desteklenen projelerden çıkan çalışmalar her geçen gün artmakta, yayın kalitesi yükselmekte, uluslararası kongre ve konferanslara katılım artmakta, üniversitemiz ev sahipliğinde pek çok bilimsel etkinlik BAP desteği ile gerçekleşmektedir. Bugüne kadar BAP birimine sunulan hiçbir proje maddi yetersizlik nedeniyle desteklenmemiş değildir.Son dönemlerde geçilmiş olan BAP otomasyon sistemi ile araştırmacılarımızın BAP süreçlerini daha hızlı ve etkin kullanabileceklerini umut ediyor, proje değerlendirme sürecinde görev alan tüm arkadaşlarım başta olmak üzere bugüne kadar idari ve akademik anlamda şeffaf, hesap verilebilir bir süreci yönettikleri için bu birimlere proje sunan araştırmacı arkadaşlarımıza da gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum" dedi. 


Bu haber 604 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.