Perşembe, 16 Ağustos, 2018

Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum - Favorilerim - İletişim


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Cumartesi, Kas.28.2015 - 09:29
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  BAP biriminde "Fen ve Mühendislik Bilimleri" ve "Sosyal ve Eğitim Bilimleri" olmak üzere iki komisyon bulunmakta. Toplantıda, bugüne kadar desteklenen çalışmalar, BAP değerlendirme sürecinde sıklıkla yaşanan problemler, bu problemler ışında yapılan düzenlemeler, yurtiçi-yurtdışı destekler, Bilimsel Etkinlikleri Destekleme kapsamında yapılan etkinlikler, vb pek çok konu başlıklarında genel değerlendirmeler yapıldı.  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı konuşmada "BAP Birimimiz, öğretim üyelerimize sağladığı proje destekleri ile üniversitemiz araştırma kapasitesinin ve becerisinin gelişmesi ve iyileşmesi için en önemli projelere imza atmaktadır. Bu süreçte görev alan komisyon üyesi arkadaşlarımız büyük bir özveri içerisinde oldular. Kendilerine bu süreç içerisinde gösterdikleri özveri ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi, BAP destekleri ile bilim literatürüne özgün katkılar sağlamak, ülkemizin öncelikli araştırma alanlarında araştırmalar yaparak teknoloji üretimine ve dolayısıyla rekabet gücüne katkıda bulunmak ve bölgemizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağlamak amaçlanmıştır. BAP Birimi, söz konusu bu hedeflere erişebilmek için kısıtlı bütçe kaynaklarını etkin ve verimli bir biçimde kullanmak durumundadır. Hassas olduğumuz bu konularda BAP birimince desteklenen projelerden çıkan çalışmalar her geçen gün artmakta, yayın kalitesi yükselmekte, uluslararası kongre ve konferanslara katılım artmakta, üniversitemiz ev sahipliğinde pek çok bilimsel etkinlik BAP desteği ile gerçekleşmektedir. Bugüne kadar BAP birimine sunulan hiçbir proje maddi yetersizlik nedeniyle desteklenmemiş değildir.Son dönemlerde geçilmiş olan BAP otomasyon sistemi ile araştırmacılarımızın BAP süreçlerini daha hızlı ve etkin kullanabileceklerini umut ediyor, proje değerlendirme sürecinde görev alan tüm arkadaşlarım başta olmak üzere bugüne kadar idari ve akademik anlamda şeffaf, hesap verilebilir bir süreci yönettikleri için bu birimlere proje sunan araştırmacı arkadaşlarımıza da gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum" dedi. 


Bu haber 532 defa okundu.

Benzer Haberler

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Vatandaşların huzuru için Kurban bayramı öncesi ülke genelinde “Huzurlu Bayramlar Türkiye” uygulaması yapıldı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:08

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Modernizasyonu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:05

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Suluova İlçe Belediyesi, bayram öncesi ve bayram süresince ebediyete intikal eden yakınlarını, daha ferah ve huzurlu bir ortamda ziyaret etmeleri için kabristanlıklarda temizlik ve bakım çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:04

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Suluova İlçe genelindeki birçok Cadde ve Sokak’ı güzelleştiren Belediye, zemin iyileştirme ve tesviyesi tamamlanan Yeni Mahalle Çeşmir Sokakta asfaltlama çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:03

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Suluova İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, kurban bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapılan hayvan pazar yerini ziyaret etti.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:02
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.