GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Cumartesi, Kas.28.2015 - 09:29
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


BAP Komisyonları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  

Amasya Üniversitesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar yüzlerce projeyi destekleyen Bilimsel Araştırma Proje(BAP) Birimi bünyesinde bulunan"Proje Değerlendirme Komisyon Üyeleri" bir araya geldi.  BAP biriminde "Fen ve Mühendislik Bilimleri" ve "Sosyal ve Eğitim Bilimleri" olmak üzere iki komisyon bulunmakta. Toplantıda, bugüne kadar desteklenen çalışmalar, BAP değerlendirme sürecinde sıklıkla yaşanan problemler, bu problemler ışında yapılan düzenlemeler, yurtiçi-yurtdışı destekler, Bilimsel Etkinlikleri Destekleme kapsamında yapılan etkinlikler, vb pek çok konu başlıklarında genel değerlendirmeler yapıldı.  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı konuşmada "BAP Birimimiz, öğretim üyelerimize sağladığı proje destekleri ile üniversitemiz araştırma kapasitesinin ve becerisinin gelişmesi ve iyileşmesi için en önemli projelere imza atmaktadır. Bu süreçte görev alan komisyon üyesi arkadaşlarımız büyük bir özveri içerisinde oldular. Kendilerine bu süreç içerisinde gösterdikleri özveri ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi, BAP destekleri ile bilim literatürüne özgün katkılar sağlamak, ülkemizin öncelikli araştırma alanlarında araştırmalar yaparak teknoloji üretimine ve dolayısıyla rekabet gücüne katkıda bulunmak ve bölgemizin ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağlamak amaçlanmıştır. BAP Birimi, söz konusu bu hedeflere erişebilmek için kısıtlı bütçe kaynaklarını etkin ve verimli bir biçimde kullanmak durumundadır. Hassas olduğumuz bu konularda BAP birimince desteklenen projelerden çıkan çalışmalar her geçen gün artmakta, yayın kalitesi yükselmekte, uluslararası kongre ve konferanslara katılım artmakta, üniversitemiz ev sahipliğinde pek çok bilimsel etkinlik BAP desteği ile gerçekleşmektedir. Bugüne kadar BAP birimine sunulan hiçbir proje maddi yetersizlik nedeniyle desteklenmemiş değildir.Son dönemlerde geçilmiş olan BAP otomasyon sistemi ile araştırmacılarımızın BAP süreçlerini daha hızlı ve etkin kullanabileceklerini umut ediyor, proje değerlendirme sürecinde görev alan tüm arkadaşlarım başta olmak üzere bugüne kadar idari ve akademik anlamda şeffaf, hesap verilebilir bir süreci yönettikleri için bu birimlere proje sunan araştırmacı arkadaşlarımıza da gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum" dedi. 


Bu haber 549 defa okundu.

Benzer Haberler

Yeni Amasyaspor'da hesaplar üç puan üzerine

Yeni Amasyaspor'da hesaplar üç puan üzerine Spor Toto Bölgesel Amatör liginde bu hafta Amasya 12 Haziran stadyumunda 1957 Ünyespor ile karşılaşacak olan Yeni Amasyaspor'da hesaplar üç puan üzerine yapılıyor.


Cumartesi, Eki.20.2018 - 09:37

“Türkü Türkü Türkiyem” projesi UDS tarafından ödüllendirildi

“Türkü Türkü Türkiyem” projesi UDS tarafından ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından 2009 yılından bu yana yürütülen "eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı" kapsamında gerçekleştirilen projelerin kalite etiketleri, ulusal çapta ‘Ulusal Kalite Etiketi’, Avrupa çapında ise ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ile ödüllendirilmektedir. Bu bağlamda Merkez ilçe Atatürk İlkokulu İngilizce Öğretmeni Tuğçe Batmaz, yapmış olduğu çalışmalarla UDS tarafından ‘Ulusal Kalite Etiketi’ ile ödüllendirildi.


Cumartesi, Eki.20.2018 - 09:36

“Türk milli kimliğine alerji duyan bu ayrılıkçılara geçit verilmemeli”

“Türk milli kimliğine alerji duyan bu ayrılıkçılara geçit verilmemeli”

MHP Amasya il Başkanı Erhan Demir8 Ekim 2013’te Türk'üm diyemeyen zihniyetler tarafından kaldırılan Öğrenci Andı, Danıştay’ın kararı ile geri döndü” dedi.


Cumartesi, Eki.20.2018 - 09:34

“Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum”

“Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum”

Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Cumartesi, Eki.20.2018 - 09:33

“Muhtarlar, devletimizin her mahalle ve köydeki kurumsal temsilcileridir”

“Muhtarlar, devletimizin her mahalle ve köydeki kurumsal temsilcileridir”

Vali Dr. Osman Varol, "19 Ekim Muhtarlar Günü" nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


Cumartesi, Eki.20.2018 - 09:32
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.