GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

SİGARASIZ BİR DÜNYA

Salı, Haz.02.2015 - 11:14
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


 SİGARASIZ BİR DÜNYA

SİGARASIZ BİR DÜNYA

SİGARASIZ BİR DÜNYA

Her yıl 31 Mayıs tarihinde Dünya Sağlık Örgütü öncülüğünde üye devletler tarafından kutlanmaktadır. Sigarayı bırakmayı teşvik etmek amaçlı olarak insanları zararlı alışkanlıklardan koruma çalışmaları yapılmaktadır. Kül tabağının içinde kül değilde gül, güllerin olmasını gerektiğini desteklemektedir. Her yıl sigara kullanımından dolayı dünyada 5.4 milyon kişi hayatını kaybetmektedir. İnanılmaz yüksek maliyetlerde harcanan paralardan dolayı insanların yaşamları sıkıntılar içerinde olmasına neden olur.

Küresel olarak yaygın olan sigara sorununun çözümü için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır yaygın olan sigara kullanımını en düşük seviyelere çekerek sağlık üzerinde olan zararlarına dikkatleri toplayarak insanların bilinçlenmesini sağlamaktadır. Sigara kullanan yaş her geçen gün daha da düştüğünü dünya da ilkokul çocuklarına kadar inmiş durumda olmaktadır. İnsanlar sigarasız bir dünyayı destekleyerek ailelerine ve geleceklerine önemli bir yatırım yapmış olacaktır.

Ülkemizde temiz hava sahasını destekleyerek kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklanmıştır. Yapılan çalışmalardan biri de sigaraya zam koyarak sigaraya olan talebin azalmasıdır.

Hem kendi sağlığının hem de çevredeki insanların sağlığı için sigara içme !

TUBA ÇAMOĞLU


Bu haber 2754 defa okundu.
Etiketler: SİGARASIZ BİR DÜNYA

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.