GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

19 Mayıs MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

Salı, May.19.2015 - 09:42
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


19 Mayıs MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

19 Mayıs

MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

Milli Bayramlarımız bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş ve kurtuluş bayramlarıdır.

Milli Bayramlar, emperyalizme karşı, Türk ulusunun kazandığı zaferlerin bayramıdır.

Milli Bayramlar, orduları dağıtılmış, tersaneleri yok edilmiş, bütün savunma güçleri elinden alınmış, silahları bıraktırılmış, umutsuzluk batağına batırılmış, bir ulusun yeniden harekete geçirilmesi, kurtuluş umutlarının yeniden canlandırılması tam bağımsız Türk Ulusunun yeniden kurtuluş bayramlarıdır.

Milli Bayramlar, ulusumuzun birlik beraberlik, kaderde, kıvançta, tasa da dostça kardeşçe buluştuğu, sevinçlerini birlikte yaşadığı, kaderlerini birlikte paylaştığı, aynı milli duyguları birlikte bölüştüğü bayramlardır.

Milli Bayramlar, milli varlığımızın, milli birliğimizin vazgeçilmez simgeleridir.

Milli bayramlar milletimizin, kanı, canı, imanı pahasına kazandığı vazgeçilmesi imkânsız en önemli değerleridir.

Milli Bayramların unutturulması demek, Türk Kurtuluş mücadelesinin unutturulması demektir. Milli Bayramların unutturulması demek, kutsal vatanımız, Cumhuriyetimiz için canını vermiş kanını dökmüş şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak, aziz ruhlarını incitmek demektir.

Yıllarca aziz kahraman ulusumuzun, inançla, güvençle, sevinçle kutladığımız Milli Bayramlarımıza düşmanlık, bayramlarımızın kutlanmasının unutturulmaya çalışılması, kimlere ne kazandıracaktır? Bu sorunun cevabının aranması, bulunması geleceğimiz için önlem almamız çok önemlidir….

Yukarıda yapılan açıklamalardan anlaşılacağı gibi konu sadece Milli Bayramların ortadan kaldırılması ile ilgili değildir….

Atatürk milliyetçiliği, Atatürk İlkeleri, Atatürk ile ilgili görüş ve düşüncelere de karşı olunmaya başlanmıştır. Nerdeyse Atatürk düşmanlığı yoğun şekilde sürdürülmektedir. Atatürk milliyetçiliği, Atatürk ilkeleri okul programlarından çıkarılmıştır. Kısaca, Cumhuriyeti, laikliği, özgürlükleri yavaş yavaş yok etmek için yoğun çalışmalar yapıldığı anlaşılır duruma gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları için de yaşayan tüm halkımız eşit haklara, eşit imkânlara, eşit özgürlüklere sahiptir. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarıdır. Bu ulus içinde yaşayan tüm insanlara Türk milletinin eşit vatandaşı, kısaca; TÜRK denir. Fransa’da yaşayanlara Fransız, İngiltere’de yaşayanlara İngiliz, İtalya’da yaşayanlara İtalyan vatandaşı dendiği gibi….

Atatürk ömrünü milletinin kurtuluşuna, bağımsızlığına, kalkınmasına adamış uluslar arası arenada Türk ulusunun onurlu bir ulus olarak yerini almasına öncülük etmiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi düşünce ve ilkelerinin korkulacak tarafları vardır. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum.

Atatürk sadece Türk Milletinin değil bütün dünyanın takdirlerini kazanmış, Allah’ın Türk ulusuna yüz yılda bir armağan ettiği mucizevî bir dahidir. Onun izinden ayrılmayacağımıza and içerek, o yüce insanın Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği, Türk gençliğinin “19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramı” nı içtenlikle kutluyorum. Türk Gençliğine, Türk kadınlarına sonsuz güvenimi, sonsuz sevgilerimi sunuyor, yüce Önder Atatürk’ün emanetlerini ebediyen koruyacaklarına, kollayacaklarına inanıyorum. Atatürk,  Cumhuriyeti, Türk Gençliğine, Türk Hanımlarına, Türk Ulusuna emanet ve armağan etmişti.

Saygılarımla…..

Hüsamettin ÇITIR

Emekli İlköğretim Müfettişi

19/05/2015


Bu haber 807 defa okundu.
Etiketler: MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.