GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

SMMMO ofisi Defterdarlık binasında hizmete girdi

Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:02
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


SMMMO ofisi Defterdarlık binasında hizmete girdi

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Defterdarlığı binasında hizmete giren Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ofisinin açılışına katıldı.

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Defterdarlığı binasında hizmete giren Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ofisinin açılışına katıldı.

Açılışta, Vali Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Defterdarı Kaya Kurşun, Amasya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Asım Sözer ve oda üyeleri ile davetliler yer aldı.

İlk olarak Amasya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oda Başkanı Asım Sözen ve TÜMOB Genel Başkan Yardımcısı Cemal Yükselen birer konuşma yaptılar.

Daha sonra söz alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bugün devletin milletinden, milletin devleti haline geldiğimizin güzel örneklerinden birinin açılışını yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Milletin devlet kapısına desturla geldiği zamanlardan, devletin milletine ofis tahsis ettiği günlere erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Esasında anma, kutlama, temel atma, açılış gibi vesilelerle bir araya gelişlerin hepsi güzeldir. Bizler de mali müşavirlerimizin ve muhasebecilerimizin memnuniyet ve mutluluğunu paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sayın defterdarımız büyük bir alicenaplık göstererek Amasya Defterdarlığı bünyesinde muhasebecilerimize bir oda tahsis ettiler. Böylece mali müşavirlerimizin ve muhasebecilerimize yorgunluklarını giderecekleri bir yer gösterdiler. Sayın defterdarımızı, malî mevzuatımızın ustalarına karşı gösterdiği ilgi ve anlayış sebebiyle tebrik ediyorum. Mali Müşavir veya muhasebeci deyip geçmemeli. Onlar işverenlerimizin sağ kolu. Paranın esas patronu onlar. Hesabı kitabı en iyi onlar yaparlar. Vergi oranlarını, yüzdelik hesapları en doğru onlar bilirler. Mevzuat hazretlerinden en iyi onlar anlar. Bu sebeple varlıkları hiçbir zaman tartışma götürmez. Devletimizin de sağ koludurlar. Bilançoları, ciroları, vergi matrahlarını onlar hazırlarlar. Esasında vergi kulağa hoş gelen bir kavram değil. Ancak mali müşavirlerimiz ve muhasebecilerimiz bir şekilde onu hesap ederler ve tahakkuk ettirirler. Bu manada onlara devletimizin sivil yardımcıları demek yerinde olacaktır. Defterdarlığımız bünyesinde kendilerine bir oda tahsis edilmesi çok yerinde olmuştur. Burada işlerini daha keyifli, daha özverili, daha gayretli yapacaklarına inanıyorum. Muhasebecilerimizin yeni odasının hayırlı olmasını diliyor, hepinizi tekrar muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Ofis uygulamasına Amasya’nın öncülük edip başlanmasından memnuniyet duyan Vali Varol, açılışını gerçekleştirdikleri ofisin oda üyeleri ile çalışanlarının hizmetlerine faydalı olması dileğinde bulundu.

 


Bu haber 142 defa okundu.

Benzer Haberler

BARIŞ HAREKÂTLARI!

BARIŞ HAREKÂTLARI! 1974’de Kıbrıs Barış Harekâtına karar veren Bakanlar Kurulunda 6 aylık Bayındırlık Bakanı, mecliste de CHP’nin 9 aylık Adana milletvekili idim. 

Salı, Eki.15.2019 - 11:33

Vali Varol şehidimizin anne ve babasını ziyaret etti

Vali Varol şehidimizin anne ve babasını ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, Şehidimiz Özcan Özen’in annesi Meliha Özen ile babası Mustafa Özen’i evlerinde ziyaret etti.


Salı, Eki.15.2019 - 11:22

Vali Varol personellerle kahvaltıda bir araya geldi

Vali Varol personellerle kahvaltıda bir araya geldi

Vali Dr. Osman Varol, OKA 2019 Yılı Mali Destek Programına ilimizden sunulan projelerin hazırlanmasında gayret gösteren personellerle kahvaltıda bir araya gelerek teşekkür belgesi verdi.


Salı, Eki.15.2019 - 11:22

Şehidimizin naşı Amasya’dan memleketine uğurlandı

Şehidimizin naşı Amasya’dan memleketine uğurlandı

Şehidimiz Piyade Onbaşı Onur Yavan’ın naaşı askeri uçakla getirildiği Amasya Merzifon Havalimanından memleketi Samsun’un Havza ilçesine uğurlandı.


Salı, Eki.15.2019 - 11:19

LGS’ye bilinçli çalışın

LGS’ye bilinçli çalışın Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2020’de sınava girecek 8. sınıf öğrencilerinin sayısında patlama olması nedeniyle sınavın zorluk derecesi yüksek olacağı belirtiliyor. 

Salı, Eki.15.2019 - 11:18
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.