GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Modifiye tutkunları 3. Kez Amasya’da bir araya geldi

Salı, Ağu.27.2019 - 09:26
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Modifiye tutkunları 3. Kez Amasya’da bir araya geldi

Türkiye’nin 21 ilinden 750’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi.

Türkiye’nin 21 ilinden 750’den fazla modifiyeli araç Amasya Çelebi Mehmet Meydanında bir araya geldi.

Amasya Tuning Kulüp tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Modifiye festivali güzellik yarışmasında 750’den fazla modifiyeli araç hünerlerini sergiledi.

Vatandaşlar da festivale yoğun ilgi gösterirken, sıcak havaya aldırmadan halaylar çektiler.   

Amasya Tuning Kulüp Başkanı Talip Yeniçeri,

 

“Şuan da katılım aşırı derecede fazla, bu katılımla birlikte önümüzdeki sene dördüncüyü düzenleyeceğiz. Şuan da alanımız yetmiyor ve ses sistemi araçları yoğunlukta. Katılan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Çok yoğun bir ilgi var. Bir sonraki sene daha iyisi olacak. Avrupa araç kategorisinde 1.,2.,3.’yü seçiyoruz. Yerli araç kategorisinde 1.,2.,3.’yü seçiyoruz. Basıklık yarışmamız var. En basık olan aracımızı seçiyoruz. Bunların haricinde bir sonraki sene ses, desibel yarışması da eklenecek, daha da iyi olacak. Şu an 750 araç var. Çünkü alana sığmayanlar var, alana sığmayanların tamamını alt kata otopark’a aldık.

Modifiye tutkunu sürücülerden Emre Berbergil, “3.sünü gerçekleştirdiğimiz geleneksel fuarımıza dışarıdan gelen tüm misafirlerimize hoş geldin diyorum öncelikle. Bunu zevk amaçlı yapıyoruz. Amasya’mızı tanıtım amaçlı yapıyoruz. Gurur duyuyoruz, güzel araçlarımız var. Dışarıdan gelen araçlarımız da güzel, sağ olsunlar evlerinden kalkıp gelmişler hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Festivalde birbirinden güzel modifiyeli araçlar meraklıları tarafından da yakından takip ediliyor. Klasik araçlar da festivalde yerini aldı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “bugün şehrimizde modifiyenin 3.sü düzenleniyor. Şöyle baktığımız zaman sadece bu görünen araçlar değil, buranın altı da otopark aşağıdaki katımız da araçlarla dolu, yukarıda yer darlığımızdan dolayı araçlarını yukarı arkadaşlarımız alamadılar. İleriki dönemlerde daha da bunun genişletilmiş bir festival halinde bu işin organizatörleri tarafından ve bizim de desteğimizle tam bir festivale, tam bir şenliğe, tam bir toy’a dönüştürmek istiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum. Çok büyük bir organizasyon bu, yani Türkiye çapında bir organizasyon, ileri ki senelerde önümüzdeki senede ömrümüz olursa bizde her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Festivalde modifiyeli araçları izlemeye gelen Mustafa Saraç, “bizim için çok güzel bir şey, benim de arabam var içeride, yani gençler için çok güzel bir şey. Her sene düzenlenmesi bütün gençler için özgüven yani bence”

Festivale Kastamonu’dan gelen Cihan Yurdagül, “bu etkinlikler bütün illerimizde olmalı, trafiğe kapalı yerlerde olmalı. Cezalar ağır biliyoruz. Bunları kapalı alanlarda yapıyoruz. Kimseyi tehlikeye düşürmüyoruz. Seviyoruz yani”

Festival saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Otomobillerin geçit töreni ile devam etti.

Festivalde eski kocası tarafından öldürülen Emine Bulut da unutulmadı. Modifiye tutkunu Doğukan Altunkaynak, arabasının ön camına İnsanlık; “anne lütfen ölme” sözleriyle can çekişip, “ölmek istemiyorum” sözüyle öldü. EMİNE BULUT BU UTANNÇ BİZE BİR ÖMÜR YETER yazdırarak kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Altunkaynak, “Amasya geleneksel 3. Fuarındayız. Artık erkek şiddetinin son bulmasını istiyorum. Acımız büyük. Bugün de işte böyle bir şey yazmak istedim. Unutulmasın istedim. Hep kalbimizde öyle yazma istedim” diye konuştu.

Festivalde Avrupa araç kategorisinde 1.,2.,3. Yerli araç kategorisinde 1.,2.,3. ve basıklık (yere en yakın araba) yarışması yapıldı.

 


Bu haber 382 defa okundu.

Benzer Haberler

Ahi felsefesi yüzyıllar boyunca Anadolu insanı için sarsılmaz bir ölçü olmuştur

Ahi felsefesi yüzyıllar boyunca Anadolu insanı için sarsılmaz bir ölçü olmuştur

Ak Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil Ahilik Haftası ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.


Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:33

Amasya turuncuya büründü

Amasya turuncuya büründü

Amasya Şehzadeler Gezi yolunda "Dünya Hasta Güvenliği Günü" nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla kale, kral kaya mezarları ve yalı boyu evleri turuncu renge büründü.


Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:27

Ziraat Bankası Bölge Müdüründen Vali Varol’a ziyaret

Ziraat Bankası Bölge Müdüründen Vali Varol’a ziyaret

Vali Dr. Osman Varol, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Mustafa Sarıkuş ile Amasya Merkez Şube Müdürü Özlem Varlıoğlu’nu kabul etti.


Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:07

Vali Varol, şehitlerimizin aileleri, gazimiz ve koruyucu aileleri makamında konuk ederek ihtiyaç ile sorunlarını dinledi

Vali Varol, şehitlerimizin aileleri, gazimiz ve koruyucu aileleri makamında konuk ederek ihtiyaç ile sorunlarını dinledi

Vali Dr. Osman Varol, şehitlerimizin aileleri, gazimiz ve koruyucu aileleri makamında konuk ederek ihtiyaç ile sorunlarını dinledi.


Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:06

Vali Varol, Ahilik Kültürü Haftası dolayısıyla kutlama komitesi üyelerini kabul etti

Vali Varol, Ahilik Kültürü Haftası dolayısıyla kutlama komitesi üyelerini kabul etti

Ahilik Kültürü Haftası dolayısıyla kutlama komitesi üyelerini kabul eden Vali Dr. Osman Varol, Ahilikteki prensiplerin bugün modern prensiplere dönüşerek dünyanın birçok yerinde uygulanmakta olduğunu belirtti.


Çarşamba, Eyl.18.2019 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.