GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

26. Geleneksel 5. Uluslararası Alipircivan Kültür ve Sanat Etkinliği yapıldı

Salı, Tem.09.2019 - 09:25
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


26. Geleneksel 5. Uluslararası Alipircivan Kültür ve Sanat Etkinliği yapıldı

26. Geleneksel 5. Uluslararası Alipircivan Kültür ve Sanat Etkinliği, Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesine bağlı Sarayözü köyünde gerçekleştirildi.

26. Geleneksel 5. Uluslararası Alipircivan Kültür ve Sanat Etkinliği, Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesine bağlı Sarayözü köyünde gerçekleştirildi.

Vali Dr. Osman Varol beraberinde Amasya Milletvekilleri Mustafa Tuncer ile Hasan Çilez, Gümüşhacıköy Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, protokol üyeleri ve hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen birçok vatandaşımız ile birlikte Gümüşhacıköy ilçesi Sarayözü köyünde düzenlenen 26. Geleneksel 5. Uluslararası Alipircivan Kültür ve Sanat Etkinliği’ne katıldı.

Vali Dr. Osman Varol etkinlikte yaptığı konuşmada şunlara değindi:

“Anadolu’yu bizlere yurt eden çok önemli şahsiyetlerden birisi olan Ali Pir Civan’ın manevi ikliminin gölgesinde, sizlere birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyorum.

Bin yıldan fazla bir süre önce Anadolu’ya ilk olarak Ali Pir Civan gibi erenler gelmeye başladılar. Bizlerin, Türk Milleti’nin bulunmadığı bu topraklara gelerek burada bulunan insanlara bizim insanımızın sahip olduğu güzel yaşam tarzını anlattılar. Daha sonraları Anadolu’ya gelen Türk boyları, Ali Pir Civan gibi erenlerin göstermiş olduğu çabalar ve oluşturmuş olduğu manevi atmosfer sebebiyle buralarda büyük bir dirençle karşılaşmadılar.

Anadolu’muzun her köşesinde Ali Pir Civan gibi önemli şahsiyetler yatmakta. Bizlerin de atalarımızın bu toprakları yurt edinmek uğruna gösterdikleri çabaların üzerine, atalarımızın yattığı bu toprakları terk etmek gibi bir durumumuz söz konusu bile olamaz.

Ecdadını bilmeyen, tarihini, kültürünü bilmeyen insanlar, yiyerek içerek ortalıkta dolaşan birer cesetten farksızdır. İşte bu gibi etkinlikler bizlere tarihimizi, kültürümüzü ve kim olduğumuzu hatırlatan, bizleri bir araya getiren ve birlik ve beraberliğimizi pekiştiren çok önemli etkinliklerdir.

Bizler bu topraklarda bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde, zor zamanlarda, 1. Dünya Savaşı gibi Kurtuluş Savaşı gibi dönemlerde, birbirimize kenetlenerek ayakta kaldık ve bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde ilelebet bu topraklarda var olmaya devam edeceğiz.”

Etkinlikte Vali Varol’a plaket takdim edildi. Vali Varol protokol üyeleri ile birlikte köyde bulunan Ali Pir Civan türbesini ziyaret etti. Akabinde etkinliğe katılan vatandaşlarımızla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


Bu haber 335 defa okundu.

Benzer Haberler

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı?

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı? Türkiye Devleti,  Cumhuriyet tarihinde ilk kez, özellikle dışardan, “ne yaptığını bilmez” görünümünde. İçerde de, “AK Sarayın ne yaptığını bilmez” duruma düştüğü kaygısı hâkim. 

Pazartesi, Tem.22.2019 - 11:44

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vali Dr. Osman Varol, ziyaret ettiği Merzifon ilçemize bağlı Yukarıbük, Ortabük ve Aşağıbük köylerinde vatandaşlarımızla buluşup sorunlarını dinledi.


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:16

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi Vali Dr. Osman Varol Merzifon ilçemize bağlı Derealan, İnalanı ve Gelinsini köylerini ziyaret ederek talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:15

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti Vali Dr. Osman Varol bugünkü köy ziyaretleri programı çerçevesinde son olarak Merzifon ilçemize bağlı Hırka köyünü ziyaret etti.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:14

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova Belediyesi, yaya gidiş gelişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla cadde ve sokaklarda yürüttüğü kaldırım ve bordür çalışmalarına Yeni Mahalle, Güneş ve Elmalı Sokakta devam ediyor. 


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:13
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.