GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya İlahiyat Dergisi’nin 12. sayısı yayımlandı

Perşembe, Tem.04.2019 - 11:12
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya İlahiyat Dergisi’nin 12. sayısı yayımlandı

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından çıkarılan Amasya İlahiyat Dergisi’nin on ikinci sayısı çıktı. 

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından çıkarılan Amasya İlahiyat Dergisi’nin on ikinci sayısı çıktı. Yeni sayıdan itibaren derginin Amasya İlahiyat Dergisi olarak yayın hayatına devam edeceğini kaydeden İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, en önemli hedeflerinin derginin uluslararası indeksler tarafından indekslenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Özdemir dergi yeni sayısıyla ilgili ‘’İlahiyat Fakültesi Dergisinin 12’nci sayısının yayınlanmasına ilişkin olarak şu açıklamada bulundu: "Bu sayıdan itibaren dergimizi Amasya İlahiyat Dergisi adıyla yayınlamış bulunuyoruz. 2017 yılından itibaren TÜBİTAK ULAKBİM Sosyal ve Beşerî Bilimler veri tabanında indekslenen dergimizin 12’nci sayısında on dört makale yer almaktadır. Tefsir, Hadis, İslâm Hukuku, Arap Dili ve Belağatı, Din Eğitimi, Dinler Tarihi, Eski Türk Edebiyatı, İslam Tarihi ve Işık Kavramı Hakkındaki Metaforik Algılar konularında yayımlanan makalelerin okurlar tarafından ilgi ile takip edileceğini ümit etmekteyiz. Bundan sonraki en büyük hedefimiz dergimizin uluslararası indeksler tarafından indekslenmesini sağlamaktır. Yayımlanma sürecinde desteklerini esirgemeyen dergi editörümüze, yayın kurulumuza, hakemlerimize, yazarlarımıza, üniversitemizin basın yayın görevlilerine ve matbaa çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız." cümlelerini kaydetti.

Dergiye ulaşmak için bkz.: https://dergipark.org.tr/amailad

 


Bu haber 94 defa okundu.

Benzer Haberler

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı?

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı? Türkiye Devleti,  Cumhuriyet tarihinde ilk kez, özellikle dışardan, “ne yaptığını bilmez” görünümünde. İçerde de, “AK Sarayın ne yaptığını bilmez” duruma düştüğü kaygısı hâkim. 

Pazartesi, Tem.22.2019 - 11:44

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vali Dr. Osman Varol, ziyaret ettiği Merzifon ilçemize bağlı Yukarıbük, Ortabük ve Aşağıbük köylerinde vatandaşlarımızla buluşup sorunlarını dinledi.


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:16

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi Vali Dr. Osman Varol Merzifon ilçemize bağlı Derealan, İnalanı ve Gelinsini köylerini ziyaret ederek talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:15

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti Vali Dr. Osman Varol bugünkü köy ziyaretleri programı çerçevesinde son olarak Merzifon ilçemize bağlı Hırka köyünü ziyaret etti.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:14

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova Belediyesi, yaya gidiş gelişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla cadde ve sokaklarda yürüttüğü kaldırım ve bordür çalışmalarına Yeni Mahalle, Güneş ve Elmalı Sokakta devam ediyor. 


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:13
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.