GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Emekçinin örgütlü gücü hafife alınmaz”

Pazar, Haz.23.2019 - 13:47
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Emekçinin örgütlü gücü hafife alınmaz”

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, baskılar devam ederse, örgütlü gücümüzü sahaya yansıtmaktan geri durmayacağız. Emekçi ile dalga geçilmez. Emekçinin ekmeğine göz dikilmez. Emekçinin örgütlü gücü hafife alınmaz dedi.

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, baskılar devam ederse, örgütlü gücümüzü sahaya yansıtmaktan geri durmayacağız. Emekçi ile dalga geçilmez. Emekçinin ekmeğine göz dikilmez. Emekçinin örgütlü gücü hafife alınmaz dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eliaçık, “İstanbul’da açıklanan Belediyelerde Sendikal Baskılar Raporu’na değinerek “31 Mart’tan 19 Haziran’a kadar yaşananlar, bugün raporu paylaştık, hakikaten akla ziyan işler dönüyor. Bilgisayar işletmeni bir arkadaşımız hayvan barınağına, kültür turizmde çalışan arkadaşımız park ve bahçelere gönderiliyor. Sürgünlerin sayısı 100’ü geçti. Bem-Bir-Sen’den istifa ettirdikleri sayı 7000’i, Hak-İş’ten istifa ettirdikleri sayı 12 bin 500’u buldu.”

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Memur-Sen’i sendika olarak görmüyoruz” sözlerini hatırlatan Eliaçık, “Memur-Sen’i sendika olarak kabul etmeniz için 28 Şubat’taki 5’li çeteden biri olmak, sokağı ısıtıp “Silahlı kuvvetler tamam sıra sivil kuvvetlerde” denilen bir ortamda darbeye çanak mı tutmamız lazım?” diye sordu.

Eliaçık, yaşanan sendikal baskılara ilişkin Kılıçdaroğlu’nun baskı yapan belediyelere çağrıda bulunması gerektiğini ifade etti. Yalçın “Memur-Sen olarak uyarıyoruz. Bu baskılar devam ederse, örgütlü gücümüzü sahaya yansıtmaktan geri durmayacağız. Emekçi ile dalga geçilmez. Emekçinin ekmeğine göz dikilmez. Emekçinin örgütlü gücü hafife alınmaz” diye seslendi.

Yaşanan hukuksuzlara karşı adalet yolunu aşındıracaklarını belirten Eliaçık, emeğin örgütlü gücünü yansıtmak için Hak-İş’in gerçekleştirdiği Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne de destek olacaklarını duyurdu. “Memur-Sen olarak zulme karşı direnecek, örgütlü gücümüzle karşı koymanın yanında yargı ve idari bütün yolları kullanmaya devam edeceğiz. Baskılar bizi asla yıldıramayacak. Emeğin düşmanı, emekçinin celladı olanlar bedelini ödeyecekler. Örgütlü gücü kimse hafife almasın. Bu gücün ne kadar büyük olduğunu göstermek için yarın Hak-İş’in Bolu’dan başlattığı yürüyüşe destek olacak, işçi memur omuz omuza diyerek zorbalara sesleneceğiz” şeklinde konuştu.

Kadronun Güvencesini Sağlamalıyız 
Eliaçık yaptığı açıklamanın devamında, Memur-Sen'in her platformda emeğin ve hakkın savunucusu olmaya devam edeceğini belirterek, "31 Mart seçimleri gösterdi ki, sözleşmeli istihdamı keyfi uygulamalara kapı aralamaktadır. Özgürlük, demokrasiyi ağzından düşürmeyenler göreve geldiklerinde, baskı, sürgün mobbinge başvurdu. Baskı ve yıldırmalara boyun eğmemeliyiz. İşten çıkarmalar ve sürgünler, iş güvencesinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. ‘Görülen lüzum üzerine işinize son verildi’ denilerek kapı dışı edilmelerin önüne geçmek için sendikalılaşmayı genişletmeli ve kadronun güvencesini sağlamalıyız." şeklinde konuştu

 


Bu haber 798 defa okundu.

Benzer Haberler

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı?

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı? Türkiye Devleti,  Cumhuriyet tarihinde ilk kez, özellikle dışardan, “ne yaptığını bilmez” görünümünde. İçerde de, “AK Sarayın ne yaptığını bilmez” duruma düştüğü kaygısı hâkim. 

Pazartesi, Tem.22.2019 - 11:44

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vali Dr. Osman Varol, ziyaret ettiği Merzifon ilçemize bağlı Yukarıbük, Ortabük ve Aşağıbük köylerinde vatandaşlarımızla buluşup sorunlarını dinledi.


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:16

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi Vali Dr. Osman Varol Merzifon ilçemize bağlı Derealan, İnalanı ve Gelinsini köylerini ziyaret ederek talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:15

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti Vali Dr. Osman Varol bugünkü köy ziyaretleri programı çerçevesinde son olarak Merzifon ilçemize bağlı Hırka köyünü ziyaret etti.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:14

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova Belediyesi, yaya gidiş gelişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla cadde ve sokaklarda yürüttüğü kaldırım ve bordür çalışmalarına Yeni Mahalle, Güneş ve Elmalı Sokakta devam ediyor. 


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:13
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.