GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

100. Yıla Özel Gül-Tigin Dergisi’nin ikinci sayısı çıktı

Çarşamba, Haz.19.2019 - 09:14
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


100. Yıla Özel Gül-Tigin Dergisi’nin ikinci sayısı çıktı

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşan yolculuğunun 100. yılı anısına çıkarılan Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi Gül-Tigin “Türk Dili Özel Sayısı”yla okurlarla buluştu. 

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşan yolculuğunun 100. yılı anısına çıkarılan Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi Gül-Tigin “Türk Dili Özel Sayısı”yla okurlarla buluştu. Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlerinin Gül-Tigin Yayın Kurulu adına Dergi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Zeki ALPTEKİN yaptığı açıklamada: “Gül-Tigin Dergisi’nin ilk sayısını Meslek Liseli gençlerle Mayıs 2018’de çıkardığımız 15 Temmuz Özel Sayısı’nın ardından ikinci sayımız Gül-Tigin Türk Dili Özel Sayısı ile karşınızdayız. Öğrencilerimizin ilerleyen yaşlarında hatırlarında kalacak bu çalışmayı yapmamızdaki amaç, geleceğe güvenle bakmamızda genelde gençlerimize özelde ise genel tanımıyla Meslek Liselilere olan güvenimizden ileri gelmektedir. İnsanın hayatında çeşitli evreleri, bu evrelerde ise çeşitli uğrak yerleri bulunur. Bu çerçevede öğrencilerimizin ileride mutluluk ve özlemle anacakları ‘Gül-Tigin Durağı’nda bir basamak çıkmak için bekledikleri zamanı güzel anılarla dolduracakları; farklı bir bakış açısı yakalamalarının farkındalığı içinde olacakları ve bir şeyler üretmelerinin kendilerine güvenlerini daha da arttıracağı inancındayız. Aynı dili konuşmak, birbirini anlamayı ve sağlıklı iletişim kurmayı beraberinde getirir. İnsanlar arasındaki en etkili iletişim aracının dil olduğu gerçeği tarihi bir gerçeklik olarak da karşımıza çıkmaktadır. Aynı coğrafyada yaşamak insanların birbirlerini anlamaları için yetmez; fikirde, ülküde birlik için aynı dili konuşmak olmazsa olmazdır. Atatürk de ‘Türk milletinin dili Türkçedir.’ diyerek bu gerçekliğin altını çizmiştir. Dil birliği, bir milleti bir arada tutan temel dayanaktır. İsmail Gaspıralı’nın da dediği gibi ‘Dilde, fikirde, işte birlik.’ olmazsa olmazdır ve gene unutmuyoruz ‘Türk demek, Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene.’ sözünün altını çizen Atatürk’ü.” dedi.

 


Bu haber 343 defa okundu.

Benzer Haberler

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı?

Hedef, “Yurtta Savaş Dünyada Savaş” mı? Türkiye Devleti,  Cumhuriyet tarihinde ilk kez, özellikle dışardan, “ne yaptığını bilmez” görünümünde. İçerde de, “AK Sarayın ne yaptığını bilmez” duruma düştüğü kaygısı hâkim. 

Pazartesi, Tem.22.2019 - 11:44

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vatandaşların sorunlarını dinledi

Vali Dr. Osman Varol, ziyaret ettiği Merzifon ilçemize bağlı Yukarıbük, Ortabük ve Aşağıbük köylerinde vatandaşlarımızla buluşup sorunlarını dinledi.


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:16

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi

Vali Varol vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını dinledi Vali Dr. Osman Varol Merzifon ilçemize bağlı Derealan, İnalanı ve Gelinsini köylerini ziyaret ederek talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:15

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti

Vali Varol Hırka köyünü ziyaret etti Vali Dr. Osman Varol bugünkü köy ziyaretleri programı çerçevesinde son olarak Merzifon ilçemize bağlı Hırka köyünü ziyaret etti.

Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:14

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova’da kaldırım çalışmaları

Suluova Belediyesi, yaya gidiş gelişlerini daha güvenli hale getirmek amacıyla cadde ve sokaklarda yürüttüğü kaldırım ve bordür çalışmalarına Yeni Mahalle, Güneş ve Elmalı Sokakta devam ediyor. 


Pazartesi, Tem.22.2019 - 10:13
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.