GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Sözleşmeli öğretmenlik aile bütünlüğünü bozuyor”

Pazartesi, May.27.2019 - 10:54
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Sözleşmeli öğretmenlik aile bütünlüğünü bozuyor”

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, Gayret yoksa hayret vardır, Rehavetin olduğu yerde felaket yakındır. Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta çekincenin olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez” dedi.

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, Gayret yoksa hayret vardır, Rehavetin olduğu yerde felaket yakındır. Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta çekincenin olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez” dedi.

İz bırakmayı sürdürüyoruz

Memur-Sen ailesi olarak 27 yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Camcı, “Kurulduğumuz günden bu yana da üyesi ve ülkesi için ter akıtan bir teşkilat olarak yer kürede iz bırakmayı sürdürüyoruz. Hikayemiz, ülke üzerindeki vesayeti kaldırmak, yeniden büyük Türkiye idealine doğru Türkiye’yi taşımak üzere mücadeleyle başladı, bu soylu mücadelemizi sürdürüyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımızda, nerede bir mazlum varsa oraya ulaşmak vardır. Bu ilkeler doğrultusunda kimsesizlerin kimsesi olma yolunda gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ülkenin tüm kırılma anlarında Memur-Sen ailesinin milli iradeden yana olduğunu belirten Camcı, “Hiçbir zaman milletin karşısına geçmedik. Çünkü bizim hikayemiz işi millet, derdi millet, kendi millet, yükü yeniden medeniyet mefkuresine dayanıyor. Bundan dolayı en kritik süreçlerde en omurgalı duran teşkilatlardan olduk” diye konuştu. 

Sözleşmeli öğretmenlik aile bütünlüğünü bozuyor

Sözleşmeli kamu görevlilerinin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Camcı, “Eşi ve işi arasında tercihe zorlanan sözleşmeliler gerçekten mağdurlar. Öğretmenler arasında kadrolu/sözleşmeli şeklinde ortaya çıkan ayrım, kurum içi çalışma barışını bozmaktadır. Aynı niteliklere sahip aynı görevi ifa eden insanlar arasında bir nevi kast sistemi kurulması kabul edilemez. Sözleşmeli öğretmenlik anayasal hakları sınırlıyor, aile bütünlüğünü bozuyor, eşleri birbirinden, çocukları da anne babalarından 6 yıl boyunca ayrı bırakıyor.” ifadelerini kullandı.

Yeni ortaöğretim tasarımı paydaşlarla olgunlaştırılmalı

Ortaöğretim ders çizelgelerinin değiştirilmesinin, öğretim programları, ders kitapları ve öğretmen norm kadro hesabını doğrudan etkileyen çok önemli bir hususları barındırdığını vurgulayan Camcı, “Başarılı ve sürdürülebilir bir eğitim sistemi, eğitimin sorunlarına çözüm getirmenin yanında sistemin aktörü öğretmenlerin hak ve menfaatlerini koruyan topyekûn bir iyileşmeyi hedef alan, birini diğerine feda etmeyen tasarım modelidir. Öğretmenleri ve öğrencileri doğrudan ilgilendiren ortaöğretim yeniden tasarım sürecinin sahadaki paydaşlarla olgunlaştırılması gerekmektedir.” diye konuştu.

Belediyelerde ciddi zulümler var

Ülkenin geliştiğini ve değiştiğini düşündükleri anda bunun böyle olmadığına dair belirtilerin geçtiğimiz günlerde yaşanmaya başladığına dikkati çeken Camcı, “Ben isterdim ki üniversite önlerine turnike koyanlar, ikna odaları kuranlar ve bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenler yaptıklarından utansınlar ve aradan geçen hoşgörü zamanlarından nasiplerini alsınlar ama bunun böyle olmadığını 31 Mart seçimlerinin ardından belediyeleri değişen yerlerde çok ciddi sıkıntılarla yüzleştiğimizde gördük” dedi. 

31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin iradesini göstererek kullandığı oyların zayi edildiğini sözlerine ekleyen Yalçın, kamu görevlilerine seslenerek, buna teşebbüs edebilecek olanlara karşı fırsat verilmemesi gerektiğini belirtti. Bu noktada hiçbir adaletsizliğe imkân vermeksizin gayret göstermek gerektiğine işaret eden Camcı, “Gayret yoksa hayret vardır, rehavetin olduğu yerde felaket yakındır. Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta sakınmanın olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez” ifadelerini kullandı.

Özgürlük ve haklar için mücadele ediyoruz

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak kuruldukları günden bu yana özgürlük ve haklar için büyük bir gayretle mücadele ettiklerini ifade eden Camcı, büyük bedeller ödeyerek, 28 Şubat’ın karanlığında dimdik durarak bu günlere geldiklerini belirterek, “15 Temmuz’da, tarihin en karanlık gününde de dimdik durduk ve Memur-Sen olarak farkımızı ortaya koyduk, tanklara geçit vermedik” dedi.

 

 


Bu haber 276 defa okundu.

Benzer Haberler

Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı gerçekleştirildi

Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün Nehir Havza Yönetim Planları Kapsamında düzenlediği Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.


Perşembe, Haz.20.2019 - 10:15

Yeni Başkandan Vali Dr. Osman Varol’a ziyaret

Yeni Başkandan Vali Dr. Osman Varol’a ziyaret

Amasya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığına yeni seçilen Asım Sözer ve oda üyeleri, Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret etti.


Perşembe, Haz.20.2019 - 10:15

Türk Armoni Yıldızları Orkestrası konser verdi

Türk Armoni Yıldızları Orkestrası konser verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri Türk Armoni Yıldızları (TÜRKAY) Orkestrası, Milli Mücadelenin ve Amasya Tamimi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla bu yıl daha bir önem arz eden 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser gerçekleştirdi.


Perşembe, Haz.20.2019 - 10:13

“TES memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş bir sendikadır”

“TES memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş bir sendikadır”

 Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Türk Eğitim-Sen’in 27’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 


Perşembe, Haz.20.2019 - 10:12

Muhtarlar sorunlarını Vali Varol’a anlattı

Muhtarlar sorunlarını Vali Varol’a anlattı

Geçen ay yaşanan dolu yağışında arazilerdeki ürünlerin zarar gördüğü Merzifon ilçemize bağlı köylerin muhtarları, Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret etti.


Perşembe, Haz.20.2019 - 10:09
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.