GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Kadın çiftçilerle toplantılar devam ediyor

Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:13
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Kadın çiftçilerle toplantılar devam ediyor

Amasya 2018-2023 Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında Kapıkaya Köyünde ve Kızılkışlacık Köyünde tarımsal üretime iştirak eden kadın çiftçiler için Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli konu uzmanı Ziraat Mühendislerince Sebze ve Meyve Yetiştiriciliği, Kanadı Noktalı Sirke Sineği ve Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele, Kooperatifçilik, Yeterli ve Dengeli Beslenme, Beslenme Hijyeni ve Sağlığımız, TARSİM, Çerkez Peyniri ve Beyaz Peynir Yapımı; Veteriner Hekim tarafından Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Hastalıkları vb. konuların anlatıldığı çiftçi toplantısı düzenlendi.

​Amasya 2018-2023 Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında Kapıkaya Köyünde ve Kızılkışlacık Köyünde tarımsal üretime iştirak eden kadın çiftçiler için Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli konu uzmanı Ziraat Mühendislerince Sebze ve Meyve Yetiştiriciliği, Kanadı Noktalı Sirke Sineği ve Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele, Kooperatifçilik, Yeterli ve Dengeli Beslenme, Beslenme Hijyeni ve Sağlığımız, TARSİM, Çerkez Peyniri ve Beyaz Peynir Yapımı; Veteriner Hekim tarafından Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Hastalıkları vb. konuların anlatıldığı çiftçi toplantısı düzenlendi.

Çiftçilerin yoğun katılım sağladığı toplantılarda konularla ilgili uygulamalı bilgiler verilirken; konular hakkında hazırlanmış olan liflet, broşür, kitapçık, çiftçi mektubu gibi yayım materyalleri dağıtıldı.

Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker eğitim ve yayımın önemine dikkat çekerek, düzenlenen eğitimlerin artarak devam edeceğini belirtti.

 

 

 


Bu haber 227 defa okundu.

Benzer Haberler

Yavru TEMA’cılar ödüllendirildi

Yavru TEMA’cılar ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı ile TEMA VAKFI’nın protokolü kapsamında okullarda uygulanan Yavru TEMA Projesi kapsamında Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 8 sınıfı ile ortak olduğu projenin belge ve rozetlerini aldı.


Cuma, May.24.2019 - 09:57

Sözünü tutarak engelli gencin yüzünü güldürdü

Sözünü tutarak engelli gencin yüzünü güldürdü Vali Dr. Osman Varol, Göynücek ilçesinde evine yaptığı ziyarette hedeflediği mühendislik mesleğine ulaşmak için bilgisayara ihtiyacının olduğunu belirten engelli öğrenci Murat Yonca’ya söz verdiği bilgisayarı göndererek yüzünü güldürdü.

Cuma, May.24.2019 - 09:47

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden esnafa kritik uyarı

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden esnafa kritik uyarı

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’nda 28 Şubatta yapılan değişiklikle sağlanan muafiyetin amacına ulaşması için Amasya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Müdür vekili Dursun Pazar, İl müdürlüğü personeli ve Belediye ölçü ayar memurlarından oluşan bir ekiple Amasya Belediyesi İstasyon kapalı Pazar yerinde farkındalık çalışması yapılarak esnaflara hatırlatma ve uyarılarda bulundu.


Cuma, May.24.2019 - 09:46

Ramazan’da karbonhidrat tüketimine dikkat

Ramazan’da karbonhidrat tüketimine dikkat

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Ramazan’da uzun süre tok kalabilmek için lif ağırlıklı karbonhidratları tercih etmek gerekiyor dedi.


Cuma, May.24.2019 - 09:45

PTT Başmüdürü Bolat’tan Başkan Sarı’ya anlamlı hediye

PTT Başmüdürü Bolat’tan Başkan Sarı’ya anlamlı hediye

Amasya PTT Baş Müdürlüğü tarafından Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya hatıra olarak kişisel pul bastırıldı.


Cuma, May.24.2019 - 09:44
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.