GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Umreye gidecek olan görme engellilere uğurlama yemeği

Salı, Mar.12.2019 - 08:36
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Umreye gidecek olan görme engellilere uğurlama yemeği

Amasya Altı Nokta Körler Derneği’nin organizesiyle umreye gidecek olan görme engelli vatandaşlar, yolculuğa çıkmadan önce Vali Dr. Osman Varol ile bir araya geldiler.

Amasya Altı Nokta Körler Derneği’nin organizesiyle umreye gidecek olan görme engelli vatandaşlar, yolculuğa çıkmadan önce Vali Dr. Osman Varol ile bir araya geldiler.

Programda Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, kamu kurum müdürleri, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar, umreye gidecek olan bireylerimiz ve aileleri bulundular.

Amasya Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar yaptığı açılış konuşmasında öncelikle Valimize böyle güzel ve anlamlı bir etkinlikte kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini iletti. Engelli vatandaşlarımızın gündelik yaşantılarını kolaylaştırmak için Valimize ve belediye başkanlığına şükran duygularını iletti.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, belediye olarak Amasya’nın engelli vatandaşlarımız için en fazla çalışan şehirlerden birisi olduğunu ve Valimizin bu konulardaki teşvik ve desteklerinin de kendilerine büyük faydalar sağladığını dile getirdi.

Vali Dr. Osman Varol konuşmasında şunları dile getirdi: “Bugün çok anlamlı, çok güzel bir faaliyete bir araya geldik. Amasya’mıza geldiğimden beri engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimiz, büyüklerimizle ilgili her türlü ihtiyacın gerçekten samimi duygularla bir taraftan kamu, bir taraftan özellikle çok büyük çabalarla belediyemiz, diğer taraftan da sivil toplum kuruluşları eliyle karşılanmaya çalışıldığını, burada çok ciddi çalışmalar, çok ciddi gayretler olduğunu memnuniyetle müşahede ediyoruz. Elimizden geldiğince de buna bir ucundan katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ben öncelikle burada emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Burada engelli kardeşlerimizin, büyüklerimizin sadece fiziksel ihtiyaçlarını, eğitsel ihtiyaçlarını veya boş vakitlerinde yapabilecekleri sosyal etkinlik ihtiyaçlarını karşılamak bir yana aynı zamanda manevi ihtiyaçlarını, ibadet ile ilgili ihtiyaçlarını da karşılamak için çok yoğun bir çaba olduğunu, bu konuda bir çalışma olduğunu ve bunun sürekli tekrarlandığını görmekte memnun edici.

Bu çabalar öyle bir boyuta gelmiş durumdaki, Türkiye’nin tamamı için ayrılan kontenjanın 4’te 1’ini sadece Amasya olarak kullanıyor olmakta ayrıca gurur vesilesi.

Engelli kardeşlerimizin ne kadar büyük bir ayrıcalık sahibi olduğunu, onlar için ne kadar uğraşıldığını gösteren bir tablo.

Çok kıymetli konuşmacılarımız benden önce görme engellilerimizin umre yapması ile ilgili bir durumdan bahsetti. Tabii ki bu bizim uzmanlık alanımız değil. Bu konuda çok kıymetli hocalarımız, âlimlerimiz var. Başkanımız çok güzel ifade ettiler, kalp gözü dediler, yani gönül gözü kavramı var.

Bizler inançlı insanlarız, bir şeyi hissetmek, yaşamak için, uhrevi şeyleri yaşamak için sadece onları görmek yeterli değil veya buna ihtiyaç yok. Ben sizlerin yapacağı ibadetlerin de Mevla’m nezdinde layıkıyla kabul edileceğine inanıyorum.

Her konuda tüm vatandaşlarımız gibi engelli vatandaşlarımız da toplumumuzun eşit birer ferdidir. Bu anlamda umrenin gayet doğal bir hakkınız olduğunu düşünüyorum.

Ben bu güzel çalışmada, bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel yolculuğa çıkacak olan tüm büyüklerimize, kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyorum. Mevla’m ibadetlerini kabul eylesin. Oraya gittiklerinde de lütfen hem yakınlarına hem bizlerle ve aynı zamanda da milletimize, şu an mücadeleyi sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’mize, polisimize de bol bol dua etsinler. Onların o güzel dualarının da bizlere katkısı olacağına inanıyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”

Program sonunda dernek başkanı Musa Demiryarar, katılımları için Valimize teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti.

 


Bu haber 245 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.