GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Spor psikologları gençlerle buluştu

Salı, Mar.12.2019 - 08:35
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Spor psikologları gençlerle buluştu

Amasya Üniversitesi Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik Kulübü tarafından düzenlenen programda Arel Üniversitesinden Spor Psikoloğu Öğretim Görevlisi Burak Otyakmaz ile Medipol Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Ezgi Eri konuşmacı olarak katıldı. 

Amasya Üniversitesi Psikolojik Danışmalık ve Rehberlik Kulübü tarafından düzenlenen programda Arel Üniversitesinden Spor Psikoloğu Öğretim Görevlisi Burak Otyakmaz ile Medipol Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Ezgi Eri konuşmacı olarak katıldı. 

Sporda ailenin etkisinin çok büyük olduğunu söyleyen Ezgi Eri; çocuğu etkileyen en önemli faktörün ebeveyn olduğunu kaydetti. Ebeveyn, antrenör ve sporcu uyumuna dikkat çeken Eri; sporcuya hedef belirleme, psikolojik destek, akademik destek, takımla iletişim gibi noktalarda destek olduklarını kaydetti.

Spor Psikoloğu Burak Otyakmaz ise spor psikologlarının sporcunun ters giden durumlarda hızlı toparlanmalarına, motivasyonlarını artırmalarına, bir egzersiz programına uymalarına, sportif yaralanma sonrasında acılarını tolere edebilmelerine, fiziksel terapilerine bağlılıklarını artırmaya, spordan nasıl keyif alacaklarını öğretmeye, özsaygılarını geliştirmeye ve esenliklerini ve güvenliklerini sağlamalarına destek olduğunu belirtti.

Spor ve performans psikolojisine yönelik olumsuz inançlar da olduğunu belirten Otyakmaz; bunların ‘Görüşme yaparsam hoca beni keser, boşa vakit kaybı, diğer oyuncular hasta olduğumu düşünür, ben profesyonelim bu genç oyuncular için gerekli, hiçbir işe yaramaz, benim mental bir problemim yok’  gibi inançlar olduğunu söyledi. Otyakmaz; sporcuların güvenini kazandıktan sonra bu olumsuzlukların ise sona erdiğini ifade etti.

Program sonunda Kulüp Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Ayşegül Erçevik; Otyakmaz ve Eri’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek fidan dikme sertifikası takdim etti.

 


Bu haber 263 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.