GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Haydi sen de oyna” projesiyle öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı

Pazartesi, Mar.04.2019 - 08:49
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Haydi sen de oyna” projesiyle öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 35 öğretmen ve 500 öğrencisiyle e-twining faaliyetleri kapsamında “haydi sen de oyna” projesini hayata geçirdiler. 

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 35 öğretmen ve 500 öğrencisiyle e-twining faaliyetleri kapsamında “haydi sen de oyna” projesini hayata geçirdiler.  Proje kapsamında öğretmen ve öğrenciler kendi imkanlarıyla 200 öğrenciye yetecek oyuncakları, elbiseleri, kalem, kitap, defterleri ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderdi. Bu proje kapsamında öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı. 

Öğrenciler topladıkları oyuncakları kendi elleriyle paketleyerek, kutulara koydu. Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aktaş: “projemizin bize göre iki gayesi var. bir tanesi çocuklarımız kendi başlarına bir iş yaparak, grup halinde ortaya bir iş çıkarmaları ve bunun da yansıması olarak toplumsal fayda yönüne ağır vermesi. Bir nevi yardımlaşma duygusunu pekiştirmek. Diğeri ise çocuklarımızın kendinden bir şeyler vererek, buna ön ayak olması da ayrıca fedakarlıklarını gösteriyor. Çocuklarımız giyim malzemelerinden oyuncaklara kadar kalem, kitap her şey var yani. Bir çocuğun kullanabileceği her bir şey toplandı, bunları ihtiyaç sahibi köylerimizdeki okullarımıza göndereceğiz. 200 öğrenciye yetecek elbise, oyuncak var” dedi.

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Öykü Amine Gül: “bu projeyi yaptığımız için çok mutluyum. İnşallah onlar da mutlu olur. Kıyafet topladık, oyuncak hazırladık paketlere koyduk ve göndereceğiz” dedi.

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Proje ve Sınıf Öğretmeni Necla Akkoyunlu: “bu proje e-twining faaliyetleri kapsamında yapılan “haydi sen de oyna” projesi. Oyuncak üzerine asıl oynamayan, oyuncağı olmayan çocuklara oyuncak bulmak amaçlanmakta bu projede. Bizler de bütün öğretmenler olarak bu oyuncakları topladık. Oyuncağın yanında kıyafetler getirdiler, onları da kabul ettik. İhtiyacı olan çocuklarımıza, biz ilyasköy ortaokulu ve ilkokulunu seçtik en yakından başlayarak. Şimdi gelenleri onlara yollayacağız ama daha sonra da bunu tabi ki genişleteceğiz. İhtiyacı olan, bize talepte bulunan tüm okullara bu oyuncakları ve kıyafetleri ulaştırmayı hedefledik” diye konuştu.

Proje ile talep edilen her okula yardım elinin uzatılması hedefleniyor.

 


Bu haber 345 defa okundu.

Benzer Haberler

Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu’na sunacaklar

Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu’na sunacaklar CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, dolu yağışının Merzifon’da tarım arazilerine verdiği zararla ilgili incelemelerde bulunarak, hazırladıkları raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Pazartesi sunacaklarını söyledi. 

Pazartesi, May.27.2019 - 10:57

“Yeni Lise programının, yeni problemlere yol açmaması için tedbirler alınmalıdır"

“Yeni Lise programının, yeni problemlere yol açmaması için tedbirler alınmalıdır"

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni lise programları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Programa, bütün sistemin bir parçası olarak  baktıklarını söyleyen Terzi, programı olumlu bulmakla beraber çekinceleri  olduğunu da ifade etti.  Terzi, yeni programda “Tarih dersinin sosyal ve beceri bilimleri grubunda tercihli ders olarak bulunması bizi endişeye sevk etmiştir.” dedi.


Pazartesi, May.27.2019 - 10:55

“Sözleşmeli öğretmenlik aile bütünlüğünü bozuyor”

“Sözleşmeli öğretmenlik aile bütünlüğünü bozuyor”

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, Gayret yoksa hayret vardır, Rehavetin olduğu yerde felaket yakındır. Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta çekincenin olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez” dedi.


Pazartesi, May.27.2019 - 10:54

Karasenir mahallesi sakinleri iftarda bir araya geldi

Karasenir mahallesi sakinleri iftarda bir araya geldi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından bu yıl ilk defa başlatılan ‘çorbalar bizden yemekler sizden’ başlattığı ramazan iftarının misafirleri karasenir mahalle sakinleri oldu.


Pazartesi, May.27.2019 - 10:36

Hasar tespit çalışmalarına başlandı

Hasar tespit çalışmalarına başlandı

Amasya’nın Suluova ve Merzifon ilçelerinde Cuma günü etkili olan dolu yağışında zarar gören tarım arazileri ile ilgili hasar tespit çalışmaları başladı.


Pazartesi, May.27.2019 - 10:33
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.