GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Haydi sen de oyna” projesiyle öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı

Pazartesi, Mar.04.2019 - 08:49
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Haydi sen de oyna” projesiyle öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 35 öğretmen ve 500 öğrencisiyle e-twining faaliyetleri kapsamında “haydi sen de oyna” projesini hayata geçirdiler. 

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 35 öğretmen ve 500 öğrencisiyle e-twining faaliyetleri kapsamında “haydi sen de oyna” projesini hayata geçirdiler.  Proje kapsamında öğretmen ve öğrenciler kendi imkanlarıyla 200 öğrenciye yetecek oyuncakları, elbiseleri, kalem, kitap, defterleri ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderdi. Bu proje kapsamında öğrencilere yardımlaşma duygusu aşılandı. 

Öğrenciler topladıkları oyuncakları kendi elleriyle paketleyerek, kutulara koydu. Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aktaş: “projemizin bize göre iki gayesi var. bir tanesi çocuklarımız kendi başlarına bir iş yaparak, grup halinde ortaya bir iş çıkarmaları ve bunun da yansıması olarak toplumsal fayda yönüne ağır vermesi. Bir nevi yardımlaşma duygusunu pekiştirmek. Diğeri ise çocuklarımızın kendinden bir şeyler vererek, buna ön ayak olması da ayrıca fedakarlıklarını gösteriyor. Çocuklarımız giyim malzemelerinden oyuncaklara kadar kalem, kitap her şey var yani. Bir çocuğun kullanabileceği her bir şey toplandı, bunları ihtiyaç sahibi köylerimizdeki okullarımıza göndereceğiz. 200 öğrenciye yetecek elbise, oyuncak var” dedi.

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Öykü Amine Gül: “bu projeyi yaptığımız için çok mutluyum. İnşallah onlar da mutlu olur. Kıyafet topladık, oyuncak hazırladık paketlere koyduk ve göndereceğiz” dedi.

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Proje ve Sınıf Öğretmeni Necla Akkoyunlu: “bu proje e-twining faaliyetleri kapsamında yapılan “haydi sen de oyna” projesi. Oyuncak üzerine asıl oynamayan, oyuncağı olmayan çocuklara oyuncak bulmak amaçlanmakta bu projede. Bizler de bütün öğretmenler olarak bu oyuncakları topladık. Oyuncağın yanında kıyafetler getirdiler, onları da kabul ettik. İhtiyacı olan çocuklarımıza, biz ilyasköy ortaokulu ve ilkokulunu seçtik en yakından başlayarak. Şimdi gelenleri onlara yollayacağız ama daha sonra da bunu tabi ki genişleteceğiz. İhtiyacı olan, bize talepte bulunan tüm okullara bu oyuncakları ve kıyafetleri ulaştırmayı hedefledik” diye konuştu.

Proje ile talep edilen her okula yardım elinin uzatılması hedefleniyor.

 


Bu haber 195 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.