GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

E-İmza kullanıcılarına yönelik hizmetiçi eğitim verildi

Cumartesi, Oca.12.2019 - 13:50
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


E-İmza kullanıcılarına yönelik hizmetiçi eğitim verildi

Amasya Üniversitesi birimlerinde elektronik imza (E-İmza) kullanıcılarına yönelik olarak nitelikli elektronik sertifika kullanımı ve bu kullanıma bağlı işlemlerin nasıl ve ne şekilde yürütüleceğine dair hizmetiçi eğitim semineri düzenlendi. 

Amasya Üniversitesi birimlerinde elektronik imza (E-İmza) kullanıcılarına yönelik olarak nitelikli elektronik sertifika kullanımı ve bu kullanıma bağlı işlemlerin nasıl ve ne şekilde yürütüleceğine dair hizmetiçi eğitim semineri düzenlendi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca verilen eğitime bu işlemlerin birimlerde yürütülmesinden sorumlu personel katıldı

Seminerde; nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucu başvuru dilekçesi ve ilgili formların doldurulması, nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucusunu teslim alan kişinin yapması gereken işlemler, nitelikli elektronik sertifikayı kullanıma açmak için kullanıcıların yapması gereken işlemler, e-onay, nitelikli elektronik sertifika ve kart okuyucunun kayıp, çalıntı ve arızalanması sonucunda yapılması gerekenler gibi konu başlıklarında eğitim verildi.

Hizmetiçi eğitimde uygulanacak temel ilkeler hakkında bilgilendirme yapıldığını ifade eden Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Taşkın, eğitim seminerlerinin belirli periyotlarla devam edeceğini açıkladı. Taşkın; hizmetiçi eğitim seminerini veren Bilgi İşlem Dairesi Personellerinden Teknik Şube Müdürü Hamdi Bölükbaş, İdari İşler Şube Müdürü Türkay Çelik, bilgisayar işletmeni ve E-imza kurum sorumlularından Turgay Şahin ve Teknik Destek Personeli Okan Ömer Topsakal’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

 


Bu haber 137 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol’dan Rektör Elmacı’ya ziyaret

Vali Varol’dan Rektör Elmacı’ya ziyaret

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.


Cumartesi, Haz.15.2019 - 10:17

“Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim”

“Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim”

Vali Dr. Osman Varol, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.


Cumartesi, Haz.15.2019 - 10:16

İLAN

İLAN

T.C. AMASYA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)

İLAN


Cumartesi, Haz.15.2019 - 10:09

İLAN

İLAN

T.C. AMASYA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)

İLAN


Cumartesi, Haz.15.2019 - 10:08

Halk dansları topluluklarının gösterileri ilgiyle izlendi

Halk dansları topluluklarının gösterileri ilgiyle izlendi

Millî Mücadelenin ve Amasya Tamimi’nin 100. yılı dolayısıyla bu yıl daha önem arz eden 12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Bulgaristan, Güney Kore, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Litvanya, Makedonya ve Ukrayna’dan gelen ekipler ülkelerine özgü dansları sahnelediler.


Cumartesi, Haz.15.2019 - 10:07
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.