GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları toplantısı yapıldı

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:06
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla mücadelede Amasya kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlama, stratejileri belirlemek ve uygulamaları takip edip değerlendirmek amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla Uzman Dr. Erman Zengin başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü salonunda Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları toplantısı gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla mücadelede Amasya kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlama, stratejileri belirlemek ve uygulamaları takip edip değerlendirmek amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla Uzman Dr. Erman Zengin başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü salonunda Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları toplantısı gerçekleştirildi.

Uzman Dr. Erman Zengin 2018-2023 Ulusal Eylem planını şöyle açıkladı; “‘’2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı’’ ile önümüzdeki 6 yılın uyuşturucu ile mücadele konusundaki yol haritasının belirlenmesi, yapılan çalışma ve faaliyetlerin tüm yurtta eşgüdüm ve koordinasyon içinde birbirini destekleyecek ve etkisini artıracak şekilde yürütülmesi ve etkilerinin tanımlanan gösterge ve hedefler yoluyla sistematik bir şekilde sürekli takip edilerek, başarıya ulaşması yönünde İlimizde de 2018 yılı sonuna kadar ‘’2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı’’ hazırlanması ve uygulamaya konulmasına yönelik çalışmalarımız başlatılmıştır.

2018-2023 uyuşturucuyla mücadele strateji belgesi ve eylem planının nihai amacı; toplumu her türlü uyarıcı ve uyuşturucu madde kullanımından uzak tutmak. Nihai amaca ulaşabilmenin izlenmesi için “Nihai amaç göstergeleri” belirlenerek, 2018-2023 arasındaki 6 yıl için hedefler tespit edildi.

Nihai amaca ulaşılması aşağıda yer alan dört ana kategoride konumlandırılmış ara amaçlarla sağlanacaktır;

1- Uyuşturucunun Arzının Önlenmesi,

2- Uyuşturucuya Olan Talebin Önlenmesi,

3- Uyuşturucu ile Mücadelede İletişim,

4- Uyuşturucu ile Mücadele Sürecinin Koordinasyonu, İzlenmesi ve Değerlendirilmesi.

Bahar Projesi: Bağımlılığı olan kişileri, ruhsal açıdan desteklemek, iyilik halinin devamını sağlamak ve toplumsal, ailevi ve mesleki rollerini sürdürmelerine yardımcı olmak amacıyla BAHAR projesi hayata geçirilmiştir. Bu proje kapsamında ihtiyaçlar doğrultusunda ayakta ve yatılı uzun dönemli rehabilitasyon merkezleri açılacaktır. Maddeden arındırılma aşaması tamamlanmış kişiler bu merkezlere alınacak ve kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık uzun dönemli programlara dahil edileceklerdir. Rehabilitasyon sonrası en az 1 yıllık takiplerinin de yapılacağı bu merkezlerde tıbbi tedavi, bireysel danışmanlık, grup çalışmaları, aile grup çalışmaları, sosyal beceri eğitimleri, psiko eğitimler, iş ve uğraşı aktivite/eri planlanmaktadır.

 


Bu haber 105 defa okundu.

Benzer Haberler

Yeni Amasyaspor Ordu’dan eli boş döndü

Yeni Amasyaspor Ordu’dan eli boş döndü Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi 4.Gurup'da mücadele eden Yeni Amasyaspsor 12.hafta müsabakasında Altınordu Belediyespor deplasmanında 67. dakikada kalesinde gördüğü golle sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.


Salı, Ara.11.2018 - 08:53

“Yemen’de çocuklar da ölmesin insanlık da” kampanyası

“Yemen’de çocuklar da ölmesin insanlık da”  kampanyası

AFAD’ın ülke genelinde “Yemen’de Çocuklar da Ölmesin İnsanlık Da” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası, vatandaşların desteğini bekliyor


Salı, Ara.11.2018 - 08:52

Tekeş: Kongrede kesinlikle aday değiliz

Tekeş: Kongrede kesinlikle aday değiliz

Yeni Amasyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Bahadır Tekeş, 15.12.2018 günü saat 13.00’te yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacaklarını söyledi.


Salı, Ara.11.2018 - 08:51

“Tarihimiz insan hak ve hukukunun her zaman korunduğuna yönelik örneklerle doludur”

“Tarihimiz insan hak ve hukukunun her  zaman korunduğuna yönelik örneklerle doludur”

Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, 10 Aralık İnsan Hakları mesajı yayınladı.


Salı, Ara.11.2018 - 08:50

Şehzadeler hükmen galip

Şehzadeler hükmen galip

Bayan Voleybol 2. Lig’de mücadele eden Amasya Şehzadeler Bayan Voleybol takımı Rize Pazar Kaçkar Sağlık Kolejinin sahaya çıkmamasından dolayı 3-0 hükmen galip geldi, 6’da 6 yaparak ligde yoluna emin adımlarla ilerliyor.


Salı, Ara.11.2018 - 08:49
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.