GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

İl Özel İdaresinden “Dijital Kent Amasya” projesine destek

Pazartesi, Eki.15.2018 - 09:08
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


 İl Özel İdaresinden “Dijital Kent Amasya” projesine destek

Amasya İl Özel İdaresinin Proje ortağı olduğu “Dijital Kent Amasya” Projesi geçtiğimiz günlerde Vali Dr. Osman Varol başkanlığında yapılan tanıtım toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Amasya İl Özel İdaresinin Proje ortağı olduğu “Dijital Kent Amasya” Projesi geçtiğimiz günlerde Vali Dr. Osman Varol başkanlığında yapılan tanıtım toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

 Başvuru sahipliğini Amasya Valiliğinin yaptığı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) desteğinde, Amasya İl Özel İdaresinin proje ortaklığında ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iştirakçiliğini yürütülen projenin bütçesi 654.757,27 TL dir.

Amasya’nın Tarihini Kültürünü ve Sosyal altyapısını tanıtmayı amaçlayan proje ile Amasya’nın Dünya’da ve Türkiye’de hızla gelişen ve ilerleyen Turizm sektöründen aldığı payı artırmasına katkı sağlamak ve Dünya’da hızla gelişen ve değişen teknolojik araçların altyapıların ve platformların kullanılarak Amasya ilinin tanıtılmasına ve Amasya markasının tanınmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Oluşturulacak mobil uygulama, web sitesi ve Karekod özellikli tabelalar yardımı ile yerli ve yabancı ziyaretçilerimize ilimizin doğru ve teknolojik bir şekilde tanıtımı hedeflenmektedir. “Dijital Kent Amasya” projesinin tamamlanması ile İlimizi ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerimize yeme-içmeden sağlık hizmetlerine, konaklamadan Kültürel ve tarihi alanlara kadar her bilgiye ulaşabilecekleri bir platformun kurulması amaçlanmaktadır.

163.689,32 TL’ si Amasya İl Özel İdaresi tarafından karşılanan “Dijital Kent Amasya” projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte Amasya’mızın 7500 yıllık tarihi teknolojinin tüm imkânları kullanılarak yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin hizmetine sunulacaktır.

 


Bu haber 171 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.