GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Vatandaşlara İmar Barışı hakkında bilgi verildi

Perşembe, Eki.11.2018 - 10:20
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Vatandaşlara İmar Barışı hakkında bilgi verildi

Amasya İl Özel İdaresi İmar Barışı düzenlemesi hakkında bilgilendirme bulundu.

Amasya İl Özel İdaresi İmar Barışı düzenlemesi hakkında bilgilendirme bulundu.

Amasya Merkez ve İlçelerinde bulunan ruhsatsız, ruhsat ve ruhsat eki projelere aykırı yapılardan dolayı İl Özel İdaresince mühürlenmiş, İl Encümenince yıkım kararı alınmış yapılarla ilgili İdare İmar ve Kentsel iyileştirme Müdürlüğü yetkilerince tüm ilçelerde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Yapılan toplantılarda : “Çevre Şehircilik Bakanlığınca yapılan yasal düzenlemeler kapsamında 31.12.2017 tarihinden önce imar ve ruhsata aykırı yapılmış olan yapılar İmar Barışı kapsamında Yapı Kayıt Belgesi düzenlenerek kayıt altına alınmakta ve yasallık kazanmaktadır.

imar barışının çok önemli bir yasal düzenleme olduğu ve hangi yapıların İmar Barışından yararlanabileceği, imar barışına başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı örnekler üstünden anlatılmıştır. Köylerde bulunan mühürlenmiş yâda izinsiz yapılmış tüm yapı sahiplerinin ve köy halkının Muhtarlar tarafından bilgilendirilmesi gerektiği ve bu sayede tüm yapıların kayıt altına alınacağı aktarılmıştır.

Bununla beraber İdaremizce yıkım kararı alınmış yapı sahiplerine resmi yazı ile tebligatlar yapılmış, yasal süre içerisinde Yapı Kayıt Belgelerinin alınarak İdaremize iletilmesi hususunda uyarılmıştır. Yapılan tüm bilgilendirme çalışmaları sonucunda idaremize olumlu geri dönüşler yapılmakta olup Yapı kayıt Belgesini alan vatandaşlar belgelerini Amasya İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne iletmektedirler” bilgileri aktarıldı.

Hanife YeşilyurtBu haber 99 defa okundu.

Benzer Haberler

Yollar birbirine bağlanıyor

Yollar birbirine bağlanıyor

Suluova İlçe Belediyesi Borsa Mahallesi Soğuk Pınar Sokağı, Site Bulvarına bağlayan yolda genişletme ve tesviye çalışması başlattı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:43

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor”

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, biz erdemliler hareketi memur-sen olarak gerçek verilerle rakamları da yazarak net bir şekilde kazanımlarımızı yazıyoruz. “Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” dedi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:42

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol’u ziyaretinde, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu ve müftülük yetkilileri karşıladı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:41

“Şiddetle kınıyoruz”

 “Şiddetle kınıyoruz”

Yeniden Refah Partisi Amasya Kurucu İl Başkanı Mustafa Erişgen, Fransa'nın 24 Nisan'ı "sözde ermeni soykırımını anma günü" ilan etme girişimini şiddetle kınıyoruz dedi. 


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:40

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu Zübeyde Hanım İlkokulu Ana Sınıfını ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya geldi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:39
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.