GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Üniversiteye hazırlık kursları başlıyor

Pazartesi, Eki.01.2018 - 09:32
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Üniversiteye hazırlık kursları başlıyor

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mezunlara Yönelik (TYT ve AYT ) Üniversiteye Hazırlık Kursları Başlıyor

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mezunlara Yönelik (TYT ve AYT ) Üniversiteye Hazırlık Kursları Başlıyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Ortaöğretimden mezun olmuş üniversiteye hazırlanacak öğrencilerimize Destekleme ve Yetiştirme Kursları üç yıldır düzenlenmekte.
Kursların amacı çocuklarımızın merdiven altı diye tabir edilen fizikken, pedagojik açıdan uygun olmayan ortam ve bu işe ehil olmayan fırsatçılara teslim edilmemesi ayrıca velilerimizin ekonomik bakımdan istismarının önlenmesidir. 
2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Zübeyde Hanım Kurs Merkezinde 600’ ün üzerinde mezun öğrenciye Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılmış bunlardan 398 öğrencimiz TYT ve AYT sınavlarına katılmıştır. 258 mezun öğrenci TYT ve AYT puanları ile Lisans ve Önlisans programlarına yerleşmişlerdir. Yerleşen öğrenciler görsellerde mevcuttur.
2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında da Devletimizin mezun öğrencilerimize yönelik Üniversiteye hazırlık kursları devam edecektir. 
Halk Eğitim Merkezi Zübeyde Hanım Kurs Merkezinde Kurslarımızda tecrübeli öğretmenlerimizin görev alması, sorumluluk yüklenmesi öğrenci ve velilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. 
2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslar bugün başlıyor.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 325 defa okundu.

Benzer Haberler

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi

Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile bir araya geldi 2018 yılının ikinci İl İdari Şube Müdürleri Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:16

Kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları tutuklandı Amasya’da kablo hırsızlığı yapan 2 kişi polis tarafından kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.  

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Nergiz, Amasya UMKE kampını ziyaret etti

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz Amasya UMKE kampını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


Perşembe, Eki.18.2018 - 12:14

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”

“Bu güzel ve kadim şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum”  Amasya Üniversitesi’nin daveti ile “Azerbaycan’ın 100. Yılı Türkiye İlişkileri ve Bölgesel Güvenlik” konferansına katılmak üzere Amasya’da bulunan Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:12

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı"

"Azerbaycan Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yaptı" Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin yüzüncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim Amasya Üniversitesi’nde bir konferans verdi. 

Perşembe, Eki.18.2018 - 12:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.