GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Üniversiteye hazırlık kursları başlıyor

Pazartesi, Eki.01.2018 - 09:32
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Üniversiteye hazırlık kursları başlıyor

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mezunlara Yönelik (TYT ve AYT ) Üniversiteye Hazırlık Kursları Başlıyor

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mezunlara Yönelik (TYT ve AYT ) Üniversiteye Hazırlık Kursları Başlıyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Ortaöğretimden mezun olmuş üniversiteye hazırlanacak öğrencilerimize Destekleme ve Yetiştirme Kursları üç yıldır düzenlenmekte.
Kursların amacı çocuklarımızın merdiven altı diye tabir edilen fizikken, pedagojik açıdan uygun olmayan ortam ve bu işe ehil olmayan fırsatçılara teslim edilmemesi ayrıca velilerimizin ekonomik bakımdan istismarının önlenmesidir. 
2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Zübeyde Hanım Kurs Merkezinde 600’ ün üzerinde mezun öğrenciye Destekleme ve Yetiştirme Kursu açılmış bunlardan 398 öğrencimiz TYT ve AYT sınavlarına katılmıştır. 258 mezun öğrenci TYT ve AYT puanları ile Lisans ve Önlisans programlarına yerleşmişlerdir. Yerleşen öğrenciler görsellerde mevcuttur.
2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında da Devletimizin mezun öğrencilerimize yönelik Üniversiteye hazırlık kursları devam edecektir. 
Halk Eğitim Merkezi Zübeyde Hanım Kurs Merkezinde Kurslarımızda tecrübeli öğretmenlerimizin görev alması, sorumluluk yüklenmesi öğrenci ve velilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. 
2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslar bugün başlıyor.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 408 defa okundu.

Benzer Haberler

İLAN

İLAN AMASYA VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ
SATIŞ İHALESİ YAPILACAK TAŞINMAZLAR

Çarşamba, Ara.12.2018 - 09:11

Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret etti

Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret etti İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret ederek gerekli incelemelerde bulundu. 

Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:59

YEDAŞ WFM Mobil GIS Entegrasyonu projesiyle şebeke ile aynı hızda

YEDAŞ WFM Mobil GIS Entegrasyonu projesiyle şebeke ile aynı hızda

Amasya ve çevre illerinde elektrik hizmeti veren, Dijital dünyada yaşanan yenilikleri yakından takip eden YEDAŞ, bu gelişmeler ışığında dağıtım şebekesi yönetim faaliyetlerine, hız ve verimlilik katacak uygulamaları, süreçlere dahil etmeye ve ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. SAP NOW İstanbul etkinliğinde Yılın Mobil Uygulaması ödülüne layık görülen WFM Mobil GIS entegrasyonu ile sahada yaşanan değişimlere, daha kısa sürede müdahale ederek tüketici memnuniyetini artırıyor.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:58

Yaşadıkları sorunları dile getirdi

Yaşadıkları sorunları dile getirdi

Amasya Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Zafer Biçer, CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz’ü ziyaret edip, çalışmalarında başarılar diledi.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:56

Üniversite temsilcileri istişare toplantısı yapıldı

Üniversite temsilcileri istişare toplantısı yapıldı

Türk Eğitim-Sen Üniversite Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 7-8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:55
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.