GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Bizim anlayışımız uzun soluklu hizmet anlayışıdır”

Salı, Eyl.18.2018 - 09:06
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Bizim anlayışımız uzun soluklu hizmet anlayışıdır”

Sağlık Sen Amasya Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu Büyük Amasya Oteli’nde gerçekleştirildi.

4. Olağan Genel Kurulunda konuşan Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık konuşmasında şunları kaydetti:

Sağlık Sen Amasya Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu Büyük Amasya Oteli’nde gerçekleştirildi.

4. Olağan Genel Kurulunda konuşan Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık konuşmasında şunları kaydetti: “Ülkesine, insanına, dünyaya ve insanlığa hizmet aşkını her fırsatta ortaya koyan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen, sözü yüksek, ufku geniş, en çalışkan, en vefakar, en dirayetli sendikası ve sivil toplum örgütü olmak nitelikleriyle camiamıza ruh veren davamızın öncüsü Değerli Şube başkanlarım, İl temsilcisi arkadaşlarım, çevre illerden gelen kıymetli şube başkanlarım, yönetim kurulu üyeleri ve Delege kardeşlerim. Her anında demokratik katılımcılığın güzide bir örneğinin sergileneceğine inandığım Sağlık Sen Amasya Şubemizin 4. Olağan Genel Kurulu’na katılımınızdan ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, şahsım, Yönetim Kurulum adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, onur verdiniz. Şubemizin 4.Olağan Genel Kuruluna sizlere verecek olduğum daha çok hizmetin olduğu düşüncesi, azmi, enerjisiyle ve bugüne değin edinmiş olduğum tecrübeyle bir kez daha aday oldum. Atalarımız; ‘evvel refik, badel tarik’ yani önce yoldaş, sonra yol derler. Hayatın her alanında yol arkadaşlığı, gönül dostluğu önemlidir. Ancak, bu sözün asıl hikmetini ve manasını bulduğu yer, aynı amaca baş koyulan merkezi hizmet olan kutsal davalardır. Aynı ideallere inandığınız, aynı değerleri paylaştığınız, gönül ve fikir birliği içinde hareket ettiğiniz yol arkadaşlarımızın değeri her şeyin üstündedir. Türlü imkânsızlıklarla, zorluk ve badirelerle dolu bu yolculuk, ancak sizi anlayan, sizinle aynı hedeflere kilitlenen yol arkadaşlarınızla yürünebilir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, hayatta en büyük zenginlik dost biriktirmektir. Allah’a hamdolsun, bizimde bu zorlu yolculuğumuzda Rabbim bana sizin gibi güzel dostlar, sağlam dostluklar nasip etti. Bugün ortada bir başarı varsa bu bizim birliğimizin, birlikteliğimizin ve baki kalacağına inandığım dostluğumuzun eseridir.

Değerli dostlarım,

Bugün sizleri sürecin başından bugüne kadar yaptığımız çalışmalar veya kazanımlardan tek tek bahsederek sıkmak istemiyorum. Biliyorum ki hepiniz şehrimizdeki sendikal ilerlemenin, çalışma yaşantımızdaki pozitif iyileşmenin farkındasınız. Sarf ettiğimiz emeğe yakınen şahit oldunuz. Bugün burada bir başarıyı konuşabiliyorsak elbette önce Allah'ın yardımı, sevenlerimizin duası ve desteği, bizlerinde gayretleri ile gerçekleşmiştir. Çünkü bizim anlayışımız uzun soluklu bir hizmet anlayışıdır. Biz, emanetçisi olduğumuz makamlara önce Allah’ın takdiri, sonra üyelerimizin ve çalışanlarımızın teveccühüyle geliyoruz. Üstlendiğimiz tüm görevleri de geride hoş bir seda bırakmanın vasıtası olarak görüyoruz. Bize verilen emaneti namusumuz bilip canımız pahasına ona sahip çıkıyoruz. Bugüne kadar hamdolsun Hak’tan güç alarak hizmet etmenin şerifine nail olduk. Çalışanlarımız arasında ayrım yapmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden hepsini kucakladık. Aklını hırslarının emrine veren muhterislerin eleştirilerine, sabotajlarına aldırmadan gecemizi gündüzümüze katarak sendikamızı güçlendirmenin mücadelesini verdik. Aşkla, tutkuyla, sarsılmaz bir sevdayla bağlı olduğumuz, ferdi olmaktan gurur duyduğumuz Sağlık Sen'imizi tüm hedefleriyle buluşturana kadar yolumuza devam edeceğiz.

Bugün burada başarıya alışmış, bilgili, tecrübeli arkadaşlarımla sizlerin huzurunda yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Paylaşmanın bereketine inanarak,  dostlarıyla, kardeşleriyle birlikte yol yürümekten, onlarla birlikte kazanmaktan memnuniyet duyan bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Bize lazım olan tek şeyin inanç, adalet ve işbirliği olduğunu bilecek kadar tecrübeye sahibiz. Çalışanlarımız, üyelerimiz bizden kuru laf, neticesiz polemik, desteksiz atış değil, ekmeğini, aşını nasıl büyüteceğimizin, kendisine ve evlatlarına nasıl bir gelecek bırakacağımızın planlarını, projelerini duymak istiyor. Zaten bizim en güçlü olduğumuz alan da budur, amacımızda budur. Önümüzde böyle mümbit bir zemin dururken ve bu yolda kendimize yol arkadaşları da bulmuşken, bizlere sözde rakip olanları, kağıttan kayık yapıp ona binmeye ve bindirmeye çalışanları kendi hallerine bırakmak en doğrusudur. Yine aynı onurlu duruşumuzla biz hep sizlerin yanında olacağız.

Değerli arkadaşlarım,

Yeni bir yolculuğun eşiğindeyiz. Bu soylu mücadelemizde daha da zirveye yol alacağımız sürecin kolay olmayacağının farkındayız. Büyük ustanın “Sahipsiz kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın” dizelerinden ilham alarak yola çıkıyoruz. Şimdiye kadar siz değerli üyelerimizin desteğiyle yola ne yalnız çıktık, ne de yalnız yürüdük. Bu iradeyi karşılıksız bırakmamak adına sendikamızın geleceğine ilişkin düşleri olanlarla yeniden huzurunuzdayız.

Sendikal hayatıma başladığım dönemden beri üyelerine her türlü sahip çıkan, temsilcilerini karar alma mekanizmasının içine katan, yalın, saydam bir yönetim anlayışı benimsedim. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuz dönemlerde kendimizi de, ailemizi de unutarak “Hesabın üstünde bir hesap vardır” düsturuyla Münker Nekir hesabını göze alarak hareket ettik. Yoklukta kazandıklarımızın kıymetini bilerek varlıkta kaybetmeden, üstüne koyarak çalıştık. Amatörce heyecanını hiç yitirmeden profosyonelce çalışan örnek bir şube olmayı başardık. Kim var diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan ben varım cevabını verebilen, benim olmadığım yerde kimse yoktur duygusuna sahip bir anlayış ile ülkemizin gidişatına ve sorunlarına kayıtsız kalmaksızın davamızın bize kazandırdığı irfanıda göz ardı etmeksizin erdemliler hareketini tüm zorluklara rağmen başarı ile yürüten bir aile oluşturduk.Ben ve ekibim bundan önce size güvenerek bu yola nasıl çıktıysak bugün de yine size güvenerek bu yolda devam etme kararı aldık. Biz Allah'ın izniyle gücümüzü sizden alıyoruz. Ülkemize, şehrimize ve siz değerli sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına hizmet etmeye talip olduk.  Sizlerin takdiriyle geçireceğim bu  süreçte; Yeni dönemin yenilendiğimiz dönem olması için, Köklerine bağlı, geçmişin bakiyesine sadık, yeniliğe açık sendikacılık anlayışı ile yeni ufuklara yolculuk için, Çözüm yolları tıkandığında tavır ve eylem sendikacılığı yapmak için,Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlışa “dur” diyebilen, korkmadan çekinmeden doğruyu haykırabilen bir ses olmak için, Tecrübelerimizi paylaşarak başkalarının da tecrübelerinden istifade eden, nitelikli dayanışma anlayışına sahip kadrolar oluşturmak için, Fikirleri ve çalışma disipliniyle farkındalık oluşturan bir ailenin farkını fark ettirmeye devamı için,Ücret sendikacılığının yerine hizmet ve değerler sendikacılığını benimseten anlayışı daha da ileri taşımak için adayız.

Değerli dostlarım, Şüphesiz her başarılı erkeğin yanında dimdik duran, fedakârlık abidesi bir de hanımefendi vardır. Şahsımın ve emek veren tüm arkadaşlarımın elde ettiği başarılarda değerli eşlerimizin çok büyük emekleri olduğu muhakkak. Değerli eşim ile birlikte bizden hiçbir fedakârlığı esirgemeyen tüm bayan arkadaşlarıma da şahsım ve Sağlık Sen ailesi adına özellikle teşekkür ediyorum. Hayatta hayal olanları, hayalini kuranlar başarmıştır. İyi ve güzel olanın hayalini kurarak yeniden adım atıyoruz ve desteğinizin devamına da talibiz.  Bu duygu ve düşüncelerle; bugüne kadar ki destekleriniz ve sendikamızın geleceği için vereceğiniz doğru karar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şahsım ve ekibim adına sizlere en kalbi duygularımla selamlıyor; sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu

Ufuk Yeşilyurt

    

 


Bu haber 173 defa okundu.

Benzer Haberler

Genç Sanat Afiş Tasarım Yarışması Sergisinin açılışı yapıldı

Genç Sanat Afiş Tasarım Yarışması Sergisinin açılışı yapıldı

Millî Mücadele’nin ve Amasya Tamimi''nin 100’üncü yılı dolayısıyla gerçekleştirilen Genç Sanat Afiş Tasarım Yarışması Sergisinin açılışı yapıldı.


Pazartesi, Haz.17.2019 - 17:30

“Ezan evrensel mesajdır”

“Ezan evrensel mesajdır”

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, Ezan Evrensel Mesajdır dedi.


Pazartesi, Haz.17.2019 - 17:30

“Kur’an Eğitimine karşı çıkmak sendikal faaliyet değil, 28 Şubat STK’cılığının köhneleşmiş hezeyanlarıdır”

“Kur’an Eğitimine karşı çıkmak sendikal faaliyet  değil, 28 Şubat STK’cılığının köhneleşmiş hezeyanlarıdır”

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliyet Değil, 28 Şubat STK’cılığının Köhneleşmiş Hezeyanlarıdır dedi.


Pazartesi, Haz.17.2019 - 17:29

Başkan Sarı, “Genç çiftimize bir ömür boyu mutluluk diliyorum”

Başkan Sarı, “Genç çiftimize bir ömür boyu mutluluk diliyorum”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı evliliğe ilk adımı atan Osman&Sebiha çiftinin nikahlarını kıydı.


Pazartesi, Haz.17.2019 - 17:28

Başkan Sarı TRT FM’e canlı yayın konuğu oldu

Başkan Sarı TRT FM’e canlı yayın konuğu oldu

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı TRT FM Gençlik Treni isimli radyo programına konuk oldu.


Pazartesi, Haz.17.2019 - 17:27
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.