GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

Salı, Eyl.18.2018 - 09:00
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

Tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da başlayan 2018 2019 Eğitim Öğretim yılında Amasya’da 55 bin 952 öğrenci ders başı yaptı.

Tüm yurtta olduğu gibi Amasya’da da başlayan 2018 2019 Eğitim Öğretim yılında Amasya’da 55 bin 952 öğrenci ders başı yaptı.

Nihat Bayramoğlu İlköğretim okulunda yapılan program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Halk oyunları gösterisinin ardından sınıflar gezildi. Programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Milletvekili Hasan Çilez, Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş ve çok sayıda veli katıldı.

Bir milletin gerçek varlığını ve zenginliğini eğitim oluşturmaktadır. Beşikten mezara kadar hayatımızın her alanında yer alan eğitim günümüzde daha önemli bir hale gelmiştir. Hızla gelişen teknoloji, araştırma ve yenilik anlayışıyla hareket eden büyük bir gelişim çarkının en etkili kilit taşı günümüzde eğitimdir. Bu sebeple eğitim anlayışımızı ve eğitim kurumlarımızı her zamankinden daha fazla yenilemek ve güncellemek zorundayız. Nitekim başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimdir ki, bir milleti ya hür, müstakil, şanlı yüksek bir cemiyet halinde yaşatır. Ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder veciz ifadesi bizim yol haritamızı oluşturmaktadır. 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını dilerken, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyor, destek olan ailelere teşekkür ediyor, hayat boyu başarılar ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Daha yıl içinde başarı gösteren öğretmenlere belgelerini Vali Varol takdim etti. Sınıfları gezen Vali Varol, öğrencilere eğitimle ilgili hediyeler verdi.

Hanife Yeşilyurt

 

 


Bu haber 86 defa okundu.

Benzer Haberler

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Yabancı uyruklu kadınlara kanser taraması yapılıyor

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” kapsamında çalışmalar başlatıldı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:39

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Toplum yararına çalışacak 20 kişi kura ile belirlendi

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek için Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında  İŞKUR Amasya İl Müdürlüğüne müracaat eden 162 kişi arasından alımı yapılacak 20  kişi kura ile belirlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:37

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Şehit ailelerine ziyaretleri devam ediyor

Amasya Merkez ilçe nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Erdin, 15 Ekim 2008 tarihinde Şırnak ili kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olmuştu.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:36

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi

SGK personellerine “etkili iletişim ve insan ilişkileri” semineri verildi Amasya SGK İl Müdürlüğü personellerine Prof. Dr. Ertuğrul Yaman tarafından personellerin iş ve özel hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmaları ve vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumu vizyon ve misyonuna uygun hizmet verebilmek amacıyla ‘’Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri’’ konulu seminer düzenlendi.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:35

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Köprü korumalıkları aşağı uçmasını engelledi

Amasya’da meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında darbe alan aracı ırmağa uçmaktan köprü korumalıkları kurtardı.


Cumartesi, Ara.15.2018 - 09:34
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.