GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

10 Babayiğitten bin kişiye iş, 55 milyon TL’lik yatırım

Çarşamba, Ağu.15.2018 - 08:41
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


10 Babayiğitten bin kişiye iş, 55 milyon TL’lik yatırım

Amasya’nın Merzifon İlçe Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap ilave alanlarının parselasyon işlemleri tamamlandı. Bu kapsamda yoğun yatırım taleplerini karşılayabilmek için hemen yatırıma başlayacak 10 firmaya ilk etapta 71 bin 167 metre kare sanayi parseli tahsis edildi.

Amasya’nın Merzifon İlçe Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap ilave alanlarının parselasyon işlemleri tamamlandı. Bu kapsamda yoğun yatırım taleplerini karşılayabilmek için hemen yatırıma başlayacak 10 firmaya ilk etapta 71 bin 167 metre kare sanayi parseli tahsis edildi.

Amasya’da gerçekleşen tahsis programına 10 firma yaklaşık 55 milyon TL yaparak, bin 15 kişiye istihdam sağlayacak.

Amasya’daki programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez, Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Merzifon ilçe Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon OSB yetkilileri ve girişimciler katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Valisi Dr. Osman Varol şunları kaydetti: “Ülkemizin birkaç gündür içerisinden geçmekte olduğu zor sıkıntılı süreçte Amasya’da böyle güzel bir vesileyle çok büyük bir memnuniyet duyduğumu belirterek, gerçekten Türkiye’nin önemli, yükselen, gelişen organize sanayi bölgelerinden bir tanesi, çok kritik kümelenmelerin olduğu, belirli sektörlerde önemli üretim merkezi haline gelmiş ve coğrafi konumu itibariyle ulaşım hatlarının yakınlığı itibariyle ve gerçekten üretken bir vatandaş grubunun yaşadığı bölge olması itibariyle Türkiye’nin her bölgesinden insanların ilgisini çeken Merzifon Organize Sanayi Bölgesinin birinci genişleme sahasını tamamladığımız, oluşturduğumuz 41 parselin 10 tanesini talipli sanayicilerimize tahsis etmekle ilgili kararı almış olduk bugün öğleden önceki toplantımızda. Bunların tahsisini gerçekleştirdik, öncelikle hayırlara vesile olsun diyorum. Memleketimizin gerçekten bugün ekonomik alanda memleketimize yaşatılmaya çalışılan sıkıntılara verilebilecek en güzel cevaplardan bir tanesini Amasya ili olarak, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi olarak verdiğimizi düşünüyorum. Bugün burada 10 tane tesis ile ilgili tahsis gerçekleştirdik. Bu tesislerin taahhüt edilen istihdamı ki bunun üzerine de çıkması mümkündür. Çünkü arkadaşlarımız çok tedbirli söylerler o rakamları, bin 15 kişi, bin 15 tane vatandaşımız, kardeşimiz, arkadaşımız bu tesislerde ekmek yiyecekler, üretime katkıda bulunacaklar. Yapılacak olan yatırımların hepsi organize sanayimizin zaten devam eden, ciddi bir kapasitesi olan organize sanayi bölgemizin mevcudunu destekleyici ve performansını artırıcı, birbirini tamamlayıcı nitelikte yatırımlar. Bunların ciddi bir bölümü ayrıca ihracata yönelikte çalışacak fabrikalar, tesisler. Bunların tamamını düşündüğümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yoğun mücadeleler verdiği bugünlerde söylediği üretime yönelik, ülkemizi kalkındırmaya yönelik adımlara gerçekten çok önemli bir örnek teşkil edecek, çok güzel bir çalışma oldu. Ben bugün buradan Amasya’dan verilen mesajın, Amasya’da atılan bu adımın ülkemizin tamamına da çok önemli bir moral vereceğini düşünüyorum, katkıda bulunacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz bugünlerde sloganımız kazanacağız. Eğer bu bir mücadeleyse, ülkemize açılan bir savaş varsa unutmamak gerekir ki bizim milletimizin, bizim ülkemizin tarihi kazanılmış savaşların tarihidir. Biz bu mücadeleyi de kazanacağız, bu savaşı da kazanacağız” diye konuştu.

Program sonun da girişimcilere ön tahsis belgeleri verildi. 10 parselde bin kişiye iş, 55 Milyon TL’lik yatırım yapan girişimciler, yıllık 10 milyon TL ihracat yapacak.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 183 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 58 yaşında olan ve 15 yıldır süren şeker hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybeden, ayrıca geçirdiği SVO sebebiyle 2 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kalp rahatsızlığı geçirmiş Hayri Aktaş ve ailesine ziyaret gerçekleştirdi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:43

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor Restorasyon çalışmaları sona eren Sultan II.Bayezid Külliyesi ve Cami bugün ibadete açılıyor.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:42

Stres vertigoyu tetikliyor

Stres vertigoyu tetikliyor Baş dönmesi, yani vertigo toplumda yaygın olarak görülüyor. Baş dönmesi ya da vertigonun birçok farklı sebebin sonuç semptomu olduğunu söyleyen Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

“Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Ilker Kösterelioğlu, tarafından verildi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

Midede yanma, ağrı ve şişkinlik gibi belirtilerle kendini gösterebilen gastritin, mide iç duvarının iltihaplanması anlamına geldiğini belirten Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, kansere kadar gidebilen ciddi hastalılara zemin hazırlayabiliyor açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:40
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.