GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

10 Babayiğitten bin kişiye iş, 55 milyon TL’lik yatırım

Çarşamba, Ağu.15.2018 - 08:41
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


10 Babayiğitten bin kişiye iş, 55 milyon TL’lik yatırım

Amasya’nın Merzifon İlçe Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap ilave alanlarının parselasyon işlemleri tamamlandı. Bu kapsamda yoğun yatırım taleplerini karşılayabilmek için hemen yatırıma başlayacak 10 firmaya ilk etapta 71 bin 167 metre kare sanayi parseli tahsis edildi.

Amasya’nın Merzifon İlçe Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap ilave alanlarının parselasyon işlemleri tamamlandı. Bu kapsamda yoğun yatırım taleplerini karşılayabilmek için hemen yatırıma başlayacak 10 firmaya ilk etapta 71 bin 167 metre kare sanayi parseli tahsis edildi.

Amasya’da gerçekleşen tahsis programına 10 firma yaklaşık 55 milyon TL yaparak, bin 15 kişiye istihdam sağlayacak.

Amasya’daki programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez, Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Merzifon ilçe Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon OSB yetkilileri ve girişimciler katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Valisi Dr. Osman Varol şunları kaydetti: “Ülkemizin birkaç gündür içerisinden geçmekte olduğu zor sıkıntılı süreçte Amasya’da böyle güzel bir vesileyle çok büyük bir memnuniyet duyduğumu belirterek, gerçekten Türkiye’nin önemli, yükselen, gelişen organize sanayi bölgelerinden bir tanesi, çok kritik kümelenmelerin olduğu, belirli sektörlerde önemli üretim merkezi haline gelmiş ve coğrafi konumu itibariyle ulaşım hatlarının yakınlığı itibariyle ve gerçekten üretken bir vatandaş grubunun yaşadığı bölge olması itibariyle Türkiye’nin her bölgesinden insanların ilgisini çeken Merzifon Organize Sanayi Bölgesinin birinci genişleme sahasını tamamladığımız, oluşturduğumuz 41 parselin 10 tanesini talipli sanayicilerimize tahsis etmekle ilgili kararı almış olduk bugün öğleden önceki toplantımızda. Bunların tahsisini gerçekleştirdik, öncelikle hayırlara vesile olsun diyorum. Memleketimizin gerçekten bugün ekonomik alanda memleketimize yaşatılmaya çalışılan sıkıntılara verilebilecek en güzel cevaplardan bir tanesini Amasya ili olarak, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi olarak verdiğimizi düşünüyorum. Bugün burada 10 tane tesis ile ilgili tahsis gerçekleştirdik. Bu tesislerin taahhüt edilen istihdamı ki bunun üzerine de çıkması mümkündür. Çünkü arkadaşlarımız çok tedbirli söylerler o rakamları, bin 15 kişi, bin 15 tane vatandaşımız, kardeşimiz, arkadaşımız bu tesislerde ekmek yiyecekler, üretime katkıda bulunacaklar. Yapılacak olan yatırımların hepsi organize sanayimizin zaten devam eden, ciddi bir kapasitesi olan organize sanayi bölgemizin mevcudunu destekleyici ve performansını artırıcı, birbirini tamamlayıcı nitelikte yatırımlar. Bunların ciddi bir bölümü ayrıca ihracata yönelikte çalışacak fabrikalar, tesisler. Bunların tamamını düşündüğümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yoğun mücadeleler verdiği bugünlerde söylediği üretime yönelik, ülkemizi kalkındırmaya yönelik adımlara gerçekten çok önemli bir örnek teşkil edecek, çok güzel bir çalışma oldu. Ben bugün buradan Amasya’dan verilen mesajın, Amasya’da atılan bu adımın ülkemizin tamamına da çok önemli bir moral vereceğini düşünüyorum, katkıda bulunacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz bugünlerde sloganımız kazanacağız. Eğer bu bir mücadeleyse, ülkemize açılan bir savaş varsa unutmamak gerekir ki bizim milletimizin, bizim ülkemizin tarihi kazanılmış savaşların tarihidir. Biz bu mücadeleyi de kazanacağız, bu savaşı da kazanacağız” diye konuştu.

Program sonun da girişimcilere ön tahsis belgeleri verildi. 10 parselde bin kişiye iş, 55 Milyon TL’lik yatırım yapan girişimciler, yıllık 10 milyon TL ihracat yapacak.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 125 defa okundu.

Benzer Haberler

Zihinsel engelli oğluna bakabilmek için 70 kilo zayıfladı

Zihinsel engelli oğluna bakabilmek için 70 kilo zayıfladı

Amasya’nın Kayrak Köyünde yaşayan 4 çocuk annesi 48 yaşındaki Nurcan Keten, ilaçsız ameliyatsız ve aktardan hiçbir şey almadan, diyetisyen kontrolünde sadece evinde olan yiyeceklerle, 21 yaşındaki zihinsel engelli oğlu Hilmi Keten’e bakabilmek için 15 günde bir Merkeze 36 km uzaklıktaki köyünden Amasya merkezdeki Diyetisyen Gülşah Yıldız Akyılmaz’a giderek, 1,5 yılda 70 kilo zayıfladı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:31

Yeni belediye hizmet binasına hayırlı olsun ziyaretleri

Yeni belediye hizmet binasına hayırlı olsun ziyaretleri

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi ve personelleri, Amasya Belediye Konservatuvar Müdürü Muammer Palamut ve personeli, Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran ve üyeleri, Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı ve yönetim kurulu üyeleri,  Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok Belediye Başkanı  Cafer Özdemir’i ziyaret ederek yeni belediye hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:29

SGK Müdürleri toplantısı Amasya’da yapıldı

SGK Müdürleri toplantısı Amasya’da yapıldı Orta Karadeniz Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri Koordinasyon toplantısı Samsun, Amasya, Çorum, Sinop ve Ordu Sosyal Güvenlik İl Müdürlerinin katılımı ile Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde yapıldı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:28

Öğrenciler Sıfır Atık Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Öğrenciler Sıfır Atık Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Sevim Söküt, Çevre Denetçisi Naime Çorsuz ile Çevre Denetçisi Mustafa Özer tarafından Amasya Merkez Tuğgeneral Hikmet Akıncı Ortaokulu toplantı salonunda Sıfır Atık Konulu görseller eşliğinde konuşmalar ve sunumlar yapıldı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:27

“Otizm eksiklik değil farkındalıktır”

“Otizm eksiklik değil farkındalıktır”

Amasya Otizmli Çocuklar ve Aileleri İle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Kurt ile dernek yönetimi Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:10
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.