GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Cuma, Ağu.10.2018 - 08:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, bugün 2018 Ağustos ayının son toplantısını yapıyoruz. Birlikte aldığımız kararlarla köy halkının acil ve yapılması gereken hizmetlerinin biran önce yapılmasını sağlamaktayız. Bu yatırımların hizmete sokulmasında siz emeği geçenlere teşekkür ediyorum, dedi.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı.

İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Çiftçi, İbrahim Yıldız ve Sezayi Cingöz’ün müşterek imzaları ile Meclis Başkanlığına verilen “Amasya İlimiz ve İlçelerinde doğal afetten zarar gören çiftçilerimize maddi manevi destek amacı ile meclisimizde görüşülerek bir çalışma başlatılmasıyla ilgili önerge doğrultusunda Tarım, Plan Bütçe ve İnceleme Araştırma, komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve afetten zarar gören çiftçilerimize bütçe imkanları elvermediğinden parasal destek sağlanamamıştır.

İlimiz Merkez Kirazlıdere mahallesinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 170 ada 6 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Mehmet Varinli İ.Ö.O bulunan yer ile Mülkiyetleri İl Özel İdaresine ait Suluova İlçesi Merkezinde bulunan Şehit Aydın Korkmaz, Bolat, Gazi, Atatürk, Murat Deniz, Cumhuriyet, Zübeyde Hanım, Halit Osman Otçu, Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Çeltek Madeni, Şehit Ercan Kurt Hürriyet, Mehmet Bilgili, Lokman Hekim ve Teknik Anadolu, Yunus Emre okulları ile Maarif mahallesindeki arsanın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi ile ilgili Eğitim, Kültür Sosyal Hizmetler, İmar ve Bayındırlık, Plan Bütçe Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı raporun görüşüldü ve Milli Eğitim Bakanlığı okullarının tahsis talebi ileriki meclis toplantılarında değerlendirilmek üzere dosyanın idareye iade edilmesine karar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğu “Güdümlü Proje” kapsamında Amasya Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ABİM)” isimli projeye eş finansman sağlayacak şekilde proje ortağı olarak katılması ve proje bütçesine 2018 yılı idare bütçesinden 642.468.88 TL katkı sağlanması, ayrıca Genel Sekreter A.Faruk Aykutlu’nun kuruntumuzu temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalama hususunda yetki verilmesine ilişkin teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

 


Bu haber 76 defa okundu.

Benzer Haberler

Müftü Yardımcı İhsan Caner görevine başladı

Müftü Yardımcı İhsan Caner görevine başladı

Amasya İl Müftü yardımcılığı görevine atanan İhsan Caner görevine başladı. Çorum Alaca İlçe Müftüsü iken Ağustos ayı itibariyle Müftülüğüne atandı.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:10

Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti

Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:09

Jandarmadan huzur ve güven uygulaması

Jandarmadan huzur ve güven uygulaması

Amasya İl Jandarma Komutanlığı ‘Huzur Ve Güven Uygulaması’ kapsamında çeşitli arama, sorgulama ve kontrol işlemleri gerçekleştirdi.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:08

İşletme müdürlükleri değerlendirme toplantısı Amasya'da yapıldı

İşletme müdürlükleri değerlendirme toplantısı Amasya'da yapıldı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme  Müdürlerinin katılımıyla 2018 yılı için programa alınan ormancılık faaliyetleri ve gerçekleşmelerinin ekim ayı değerlendirme toplantısı yapıldı.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:07

“Enflasyonla Mücadele Paketi süpermarketlerin ürün kataloğuna benziyor”

“Enflasyonla Mücadele Paketi süpermarketlerin ürün kataloğuna benziyor”

CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz enflasyonla ilgili basın açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.