GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Cuma, Ağu.10.2018 - 08:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, bugün 2018 Ağustos ayının son toplantısını yapıyoruz. Birlikte aldığımız kararlarla köy halkının acil ve yapılması gereken hizmetlerinin biran önce yapılmasını sağlamaktayız. Bu yatırımların hizmete sokulmasında siz emeği geçenlere teşekkür ediyorum, dedi.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı.

İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Çiftçi, İbrahim Yıldız ve Sezayi Cingöz’ün müşterek imzaları ile Meclis Başkanlığına verilen “Amasya İlimiz ve İlçelerinde doğal afetten zarar gören çiftçilerimize maddi manevi destek amacı ile meclisimizde görüşülerek bir çalışma başlatılmasıyla ilgili önerge doğrultusunda Tarım, Plan Bütçe ve İnceleme Araştırma, komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve afetten zarar gören çiftçilerimize bütçe imkanları elvermediğinden parasal destek sağlanamamıştır.

İlimiz Merkez Kirazlıdere mahallesinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 170 ada 6 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Mehmet Varinli İ.Ö.O bulunan yer ile Mülkiyetleri İl Özel İdaresine ait Suluova İlçesi Merkezinde bulunan Şehit Aydın Korkmaz, Bolat, Gazi, Atatürk, Murat Deniz, Cumhuriyet, Zübeyde Hanım, Halit Osman Otçu, Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Çeltek Madeni, Şehit Ercan Kurt Hürriyet, Mehmet Bilgili, Lokman Hekim ve Teknik Anadolu, Yunus Emre okulları ile Maarif mahallesindeki arsanın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi ile ilgili Eğitim, Kültür Sosyal Hizmetler, İmar ve Bayındırlık, Plan Bütçe Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı raporun görüşüldü ve Milli Eğitim Bakanlığı okullarının tahsis talebi ileriki meclis toplantılarında değerlendirilmek üzere dosyanın idareye iade edilmesine karar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğu “Güdümlü Proje” kapsamında Amasya Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ABİM)” isimli projeye eş finansman sağlayacak şekilde proje ortağı olarak katılması ve proje bütçesine 2018 yılı idare bütçesinden 642.468.88 TL katkı sağlanması, ayrıca Genel Sekreter A.Faruk Aykutlu’nun kuruntumuzu temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalama hususunda yetki verilmesine ilişkin teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

 


Bu haber 114 defa okundu.

Benzer Haberler

Yeni Amasyaspor’da Metin Genç dönemi resmen başladı

Yeni Amasyaspor’da Metin Genç dönemi resmen başladı Amasya Belediyesi Kültür merkezinde gerçekleşen olağanüstü genel kurulda Yeni Amasyaspor Kulübü Başkanlığına Metin Genç seçildi.


Salı, Ara.18.2018 - 09:04

Yeni Amasyaspor ilk yarıyı beraberlikle kapattı

Yeni Amasyaspor ilk yarıyı beraberlikle kapattı

Spor Toto Bölgesel Amatör ligi 4’üncü grupta mücadele eden Yeni Amasyaspor ligin ilk yarı son maçında kendi evi ve seyircisi önünde ağırladığı 1074 Çankırıspor ile 1-1 berabere kaldı.


Salı, Ara.18.2018 - 09:03

Yeni Yönetim 10 futbolcu ile anlaştı

Yeni Yönetim 10 futbolcu ile anlaştı

Yeni Amasyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Metin Genç Yeni Amasyaspor ile ilgili yaşanan gelişmeleri çıklamada bulundu.


Salı, Ara.18.2018 - 09:02

Metruk bina tamamen yanarak, kullanılamaz hala geldi

Metruk bina tamamen yanarak, kullanılamaz hala geldi

Amasya Hatuniye Mahallesinde sebebi belirlenemeyen yangında metruk bina tamamen yanarak, kullanılamaz hale geldi.


Salı, Ara.18.2018 - 09:01

“Cumhuriyet Halk Partisi ve yüce Türk milleti asla buna müsaade etmez”

“Cumhuriyet Halk Partisi ve yüce Türk milleti asla buna müsaade etmez”

TBMM'de bütçe görüşmeleri kapsamında 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu bütçeleri üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına söz alan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer; "Atatürk'ün vasiyetinin iptalinden bahsetmek onun aziz hatırasına çok büyük bir saygısızlıktır. Büyük Atatürk, vasiyetiyle Türk tarihinin ve Türk dilinin geleceğini garanti altına almış ve bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi ile Türk milletine görev yüklemiştir. O yüzden bilinmelidir ki Atatürk'ün vasiyetinin ve İş Bankası hisselerinin iptal edilmesine hiç kimsenin gücü yetmez. Cumhuriyet Halk Partisi ve yüce Türk milleti de asla buna müsaade etmez" dedi.


Salı, Ara.18.2018 - 08:59
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.