GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Cuma, Ağu.10.2018 - 08:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ağustos ayının son toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının son toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, bugün 2018 Ağustos ayının son toplantısını yapıyoruz. Birlikte aldığımız kararlarla köy halkının acil ve yapılması gereken hizmetlerinin biran önce yapılmasını sağlamaktayız. Bu yatırımların hizmete sokulmasında siz emeği geçenlere teşekkür ediyorum, dedi.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı.

İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Çiftçi, İbrahim Yıldız ve Sezayi Cingöz’ün müşterek imzaları ile Meclis Başkanlığına verilen “Amasya İlimiz ve İlçelerinde doğal afetten zarar gören çiftçilerimize maddi manevi destek amacı ile meclisimizde görüşülerek bir çalışma başlatılmasıyla ilgili önerge doğrultusunda Tarım, Plan Bütçe ve İnceleme Araştırma, komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı rapor görüşüldü ve afetten zarar gören çiftçilerimize bütçe imkanları elvermediğinden parasal destek sağlanamamıştır.

İlimiz Merkez Kirazlıdere mahallesinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 170 ada 6 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Mehmet Varinli İ.Ö.O bulunan yer ile Mülkiyetleri İl Özel İdaresine ait Suluova İlçesi Merkezinde bulunan Şehit Aydın Korkmaz, Bolat, Gazi, Atatürk, Murat Deniz, Cumhuriyet, Zübeyde Hanım, Halit Osman Otçu, Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Çeltek Madeni, Şehit Ercan Kurt Hürriyet, Mehmet Bilgili, Lokman Hekim ve Teknik Anadolu, Yunus Emre okulları ile Maarif mahallesindeki arsanın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi ile ilgili Eğitim, Kültür Sosyal Hizmetler, İmar ve Bayındırlık, Plan Bütçe Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 11.07.2018 tarih ve 1 sayılı raporun görüşüldü ve Milli Eğitim Bakanlığı okullarının tahsis talebi ileriki meclis toplantılarında değerlendirilmek üzere dosyanın idareye iade edilmesine karar verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğu “Güdümlü Proje” kapsamında Amasya Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ABİM)” isimli projeye eş finansman sağlayacak şekilde proje ortağı olarak katılması ve proje bütçesine 2018 yılı idare bütçesinden 642.468.88 TL katkı sağlanması, ayrıca Genel Sekreter A.Faruk Aykutlu’nun kuruntumuzu temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalama hususunda yetki verilmesine ilişkin teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

 


Bu haber 148 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.