GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Türkiye’deki en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan

Perşembe, Ağu.09.2018 - 09:07
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Türkiye’deki en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan

Türkiye genelinde Minikler kategorisinde yapılan masa tenisi müsabakaları ve şampiyonalarına katılan en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan çıkıyor.

Türkiye genelinde Minikler kategorisinde yapılan masa tenisi müsabakaları ve şampiyonalarına katılan en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan çıkıyor.

Amasya Kapalı spor salonunda bin 200 m2 alanda kurulu masa tenisi salonunda günlük antrenman yapan 200 elit masa tenisi, toplamda 2 bin lisanslı masa tenisi sporcusu var. Günlük 200 masa tenisi sporcusuna 8 antrenör eşlik ediyor.

Al yapı çalışmalarımız tüm branşlarda olduğu gibi masa tenisinde de tüm hızıyla devam ediyor diyen Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek: “Alt yapının önemini alt yapıya gereken önemin verilmeden başarının elde edilemeyeceğini çok açık bir şekilde bilincindeyiz. Bundan mütevellit ilimizde birçok branşta olduğu gibi ama özellikle masa tenisi branşında çok güzel bir alt yapıya sahibiz. Son yıldır 70 yakın kupa elde etmiş, alt yapılarda müsabakaya katılım seviyesinde en fazla katılan il ödülünü almış bir iliz. Buradan gururla söylüyorum. Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde özellikle miniklerde Türkiye’deki en iyi 12’nin, en iyi 12’ye giren sporcunun Türkiye genelinde 5 kız, 1 erkek olmak üzere 6 tanesi ilimizde. Bunun haricinde yine küçüklerde bir ve Yıldızlarda da iki olmak üzere toplamda 9 sporcumuz Türkiye’deki Küçük, Yıldız ve Minik kategorisindeki 36 sporcunun  9 tanesi ilimizde. Bu bize tabi ilerleyen zamanlara doğru çok güzel bir enerji de veriyor. Hedefimiz gençler ve Büyükler kategorisinde bu çocuklarımızı devam ettirerek, ilimizi ve aynı zamanda da ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırmak, temsil etmek. Bununla ilgili İl Müdürlüğü olarak tabi bakanlığımızın da desteğiyle burada fiziki ortam ve çalışma şartları çok önemli. Bunun neticesinde ilimizde bulunan Yeni Spor Salonumuzda ölü ve atıl alanları değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu an da burada gördüğünüz salon aşağı yukarı bin 200 m2 civarında burası ölü ve atıl bir alandı. Havalandırma olarak boş duruyordu. Biz burayı il müdürlüğü olarak en iyi şekilde nasıl değerlendiririz düşüncesinden hareketle şuradaki gördüğünüz nezih ortamı oluşturduk. Burada öyle güzel ortam var ki velilerimiz geliyor. Velimizin kafeteryası var, oturma yerleri var, isterse geliyor örgüsünü örüyor, dinleniyor, çayını içiyor. İsterse geliyor çocuklarını, burada özel bir yerimiz var, çocuklarını seyrediyor. Veli de burada, anne baba da burada çocuklarıyla beraber gözleri arkada kalmadan nezih ortamlarda spor yaptırmaya çalışıyoruz. İnşallah alt yapıya bu gereken desteği vererek, amacımız Yıldızlar ve Minikler, Küçükler kategorisindeki bu çocuklarımızı gençler ve büyükler kategorisinde de derece yapacak ve Türkiye’deki en iyiler içine girecek hale getirmek.  Bu çalışmalarımızı 3 tane kadrolu antrenörümüz var. 3 tane kadrolu ve 5 tane de fahri antrenörümüz var, toplam 8 tane antrenörle biz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

En iyi 12 sporcu arasında olan Duru Çiğdem: “2009’luyum 5. Sınıfa gidiyorum. Okula erken başladım iyi ki de başlamışım çünkü 2. Sınıftayken hocalarımız geldi, bize masa tenisini anlattılar. Bizde başlamak istedik spora. Ailelerimize danıştık, ailelerimiz de izin verdi. Bizde topluca gittik. 5 kızdık, sonra bir arkadaşımız masa tenisini bıraktı, biz 4 kişi hala devam ediyoruz” diye konuştu.

Veliler, kendilerine özel ayrılan yerde çocuklarının antrenmanlarını takip ediyor.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 242 defa okundu.

Benzer Haberler

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI

ZİRVENİN HAZIMSIZLIĞI Demokrasiyi “sadece sandık” diye anlayan ve anlatan ilk cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama artık çıplak gerçek o ki, 17 yıl sonra hem de sandık sayesinde devletin bütün güçlerini eline alan ve öylece “Tek Adamlığıyla” dünyaya meydan okuyan Recep Tayyip Erdoğan sonunda “sandıktan korkan” bir politikacı durumuna geldi.

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:54

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü

Amasya Üniversitesinde Çanakkale Menüsü 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi anısına Amasya Üniversitesi yerleşkeleri yemekhanelerinde öğrencilere ve personele yönelik olarak Çanakkale Savaşı sırasında yokluklar içerisinde savaşan askerlerin yediği 'buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek' ten oluşan menü ikram edildi. 

Pazartesi, Mar.18.2019 - 17:52

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz

Topsakal: Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz Amasya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:19

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

“Tedarik Zinciri Buluşması” Amasya’da yapılacak

OKA tarafından gerçekleştirilen “Tedarik Zinciri Buluşması” toplantısının önümüzdeki dönemde Amasya’da yapılması hususunda toplantı yapıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:17

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve yaklaşan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sebebiyle Amasya Müftülüğü tarafından Sultan II. Bayezid Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu. Programa Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı.


Pazartesi, Mar.18.2019 - 08:16
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.