GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Türkiye’deki en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan

Perşembe, Ağu.09.2018 - 09:07
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Türkiye’deki en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan

Türkiye genelinde Minikler kategorisinde yapılan masa tenisi müsabakaları ve şampiyonalarına katılan en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan çıkıyor.

Türkiye genelinde Minikler kategorisinde yapılan masa tenisi müsabakaları ve şampiyonalarına katılan en iyi 12 sporcudan 6’sı Amasya’dan çıkıyor.

Amasya Kapalı spor salonunda bin 200 m2 alanda kurulu masa tenisi salonunda günlük antrenman yapan 200 elit masa tenisi, toplamda 2 bin lisanslı masa tenisi sporcusu var. Günlük 200 masa tenisi sporcusuna 8 antrenör eşlik ediyor.

Al yapı çalışmalarımız tüm branşlarda olduğu gibi masa tenisinde de tüm hızıyla devam ediyor diyen Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek: “Alt yapının önemini alt yapıya gereken önemin verilmeden başarının elde edilemeyeceğini çok açık bir şekilde bilincindeyiz. Bundan mütevellit ilimizde birçok branşta olduğu gibi ama özellikle masa tenisi branşında çok güzel bir alt yapıya sahibiz. Son yıldır 70 yakın kupa elde etmiş, alt yapılarda müsabakaya katılım seviyesinde en fazla katılan il ödülünü almış bir iliz. Buradan gururla söylüyorum. Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde özellikle miniklerde Türkiye’deki en iyi 12’nin, en iyi 12’ye giren sporcunun Türkiye genelinde 5 kız, 1 erkek olmak üzere 6 tanesi ilimizde. Bunun haricinde yine küçüklerde bir ve Yıldızlarda da iki olmak üzere toplamda 9 sporcumuz Türkiye’deki Küçük, Yıldız ve Minik kategorisindeki 36 sporcunun  9 tanesi ilimizde. Bu bize tabi ilerleyen zamanlara doğru çok güzel bir enerji de veriyor. Hedefimiz gençler ve Büyükler kategorisinde bu çocuklarımızı devam ettirerek, ilimizi ve aynı zamanda da ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırmak, temsil etmek. Bununla ilgili İl Müdürlüğü olarak tabi bakanlığımızın da desteğiyle burada fiziki ortam ve çalışma şartları çok önemli. Bunun neticesinde ilimizde bulunan Yeni Spor Salonumuzda ölü ve atıl alanları değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu an da burada gördüğünüz salon aşağı yukarı bin 200 m2 civarında burası ölü ve atıl bir alandı. Havalandırma olarak boş duruyordu. Biz burayı il müdürlüğü olarak en iyi şekilde nasıl değerlendiririz düşüncesinden hareketle şuradaki gördüğünüz nezih ortamı oluşturduk. Burada öyle güzel ortam var ki velilerimiz geliyor. Velimizin kafeteryası var, oturma yerleri var, isterse geliyor örgüsünü örüyor, dinleniyor, çayını içiyor. İsterse geliyor çocuklarını, burada özel bir yerimiz var, çocuklarını seyrediyor. Veli de burada, anne baba da burada çocuklarıyla beraber gözleri arkada kalmadan nezih ortamlarda spor yaptırmaya çalışıyoruz. İnşallah alt yapıya bu gereken desteği vererek, amacımız Yıldızlar ve Minikler, Küçükler kategorisindeki bu çocuklarımızı gençler ve büyükler kategorisinde de derece yapacak ve Türkiye’deki en iyiler içine girecek hale getirmek.  Bu çalışmalarımızı 3 tane kadrolu antrenörümüz var. 3 tane kadrolu ve 5 tane de fahri antrenörümüz var, toplam 8 tane antrenörle biz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

En iyi 12 sporcu arasında olan Duru Çiğdem: “2009’luyum 5. Sınıfa gidiyorum. Okula erken başladım iyi ki de başlamışım çünkü 2. Sınıftayken hocalarımız geldi, bize masa tenisini anlattılar. Bizde başlamak istedik spora. Ailelerimize danıştık, ailelerimiz de izin verdi. Bizde topluca gittik. 5 kızdık, sonra bir arkadaşımız masa tenisini bıraktı, biz 4 kişi hala devam ediyoruz” diye konuştu.

Veliler, kendilerine özel ayrılan yerde çocuklarının antrenmanlarını takip ediyor.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 132 defa okundu.

Benzer Haberler

Müftü Yardımcı İhsan Caner görevine başladı

Müftü Yardımcı İhsan Caner görevine başladı

Amasya İl Müftü yardımcılığı görevine atanan İhsan Caner görevine başladı. Çorum Alaca İlçe Müftüsü iken Ağustos ayı itibariyle Müftülüğüne atandı.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:10

Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti

Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Müftü Mehmed Tevfik Ortaokulunu ziyaret etti.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:09

Jandarmadan huzur ve güven uygulaması

Jandarmadan huzur ve güven uygulaması

Amasya İl Jandarma Komutanlığı ‘Huzur Ve Güven Uygulaması’ kapsamında çeşitli arama, sorgulama ve kontrol işlemleri gerçekleştirdi.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:08

İşletme müdürlükleri değerlendirme toplantısı Amasya'da yapıldı

İşletme müdürlükleri değerlendirme toplantısı Amasya'da yapıldı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme  Müdürlerinin katılımıyla 2018 yılı için programa alınan ormancılık faaliyetleri ve gerçekleşmelerinin ekim ayı değerlendirme toplantısı yapıldı.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:07

“Enflasyonla Mücadele Paketi süpermarketlerin ürün kataloğuna benziyor”

“Enflasyonla Mücadele Paketi süpermarketlerin ürün kataloğuna benziyor”

CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz enflasyonla ilgili basın açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Eki.22.2018 - 09:06
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.