GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ağustos ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Perşembe, Ağu.09.2018 - 08:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ağustos ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır’ın açılış konuşmasının ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı.

Gündem maddeleri şöyledir;

İlimiz Merkez İlçeye bağlı Yağmur köyü hututlarında mülkiyeti Yakup Tor, Haşim Hatiboğulları ve İbrahim Karakullukçu adına kayıtlı taşınmazlar üzerine Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı ve yol amaçlı hazırlanan nazım ve İmar planıyla ilgili teklif görüşüldü ve İmar Bayındırlık ile Enerji ve Doğal Kaynaklar Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İIimiz Merkez İlçesine bağlı Sevincer Köyünde köy yerleşik alan sının içerisinde 170.729,11 m2 büyüklüğündeki mülkiyeti vatandaşa ait olanlarla birlikte köy boşluğunda bulunan taşınmazlar için üzerine konut ve hayvancılık amaçlı yapı, yeşil alan ve köy konağı, top sahası amaçlı imar planı yapılması için hazırlanan nazım ve Uygulama İmar Planıyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 5 sayılı rapor görüşüldü. Nazım ve Uygulama Planının onaylanmasına karar verildi.

Mülkiyeti İdaremize ait Merkez İlçe Şehirüstü Mahallesi Çakallar Mevkiinde bulunan tapunun 247 ada 4-5 ve 6 parselde kayıtlı taşınmazların müsteciri Ali Kaya Restoran Lokantacılık Gıda San. Tic. Ltd. Şti icarı altındaki taşınmazı üzerindeki yapının eskidiği ve turizme katkı sağlayacak niteliği kaybettiği, bakım onarım toplam maliyeti ve sürelerinin dikkate alındığında arzu edilen performansı ve kaliteyi gösteremeyeceği, işletmenin sürekliliği ve turizm fonksiyonu da dikkate alındığında mevcut tesisin yıktırılarak yap işlet devret ya da 10 yıl ve üzeri kiraya verilebilmesiyle ilgili Plan Bütçe ile İnceleme ve Araştırma Komisyonlarınca. tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 5 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

 

 


Bu haber 177 defa okundu.

Benzer Haberler

Yollar birbirine bağlanıyor

Yollar birbirine bağlanıyor

Suluova İlçe Belediyesi Borsa Mahallesi Soğuk Pınar Sokağı, Site Bulvarına bağlayan yolda genişletme ve tesviye çalışması başlattı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:43

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor”

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, biz erdemliler hareketi memur-sen olarak gerçek verilerle rakamları da yazarak net bir şekilde kazanımlarımızı yazıyoruz. “Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” dedi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:42

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol’u ziyaretinde, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu ve müftülük yetkilileri karşıladı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:41

“Şiddetle kınıyoruz”

 “Şiddetle kınıyoruz”

Yeniden Refah Partisi Amasya Kurucu İl Başkanı Mustafa Erişgen, Fransa'nın 24 Nisan'ı "sözde ermeni soykırımını anma günü" ilan etme girişimini şiddetle kınıyoruz dedi. 


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:40

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu Zübeyde Hanım İlkokulu Ana Sınıfını ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya geldi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:39
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.