GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ağustos ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Perşembe, Ağu.09.2018 - 08:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ağustos ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayının dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır’ın açılış konuşmasının ardından aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karar bağlandı.

Gündem maddeleri şöyledir;

İlimiz Merkez İlçeye bağlı Yağmur köyü hututlarında mülkiyeti Yakup Tor, Haşim Hatiboğulları ve İbrahim Karakullukçu adına kayıtlı taşınmazlar üzerine Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı ve yol amaçlı hazırlanan nazım ve İmar planıyla ilgili teklif görüşüldü ve İmar Bayındırlık ile Enerji ve Doğal Kaynaklar Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İIimiz Merkez İlçesine bağlı Sevincer Köyünde köy yerleşik alan sının içerisinde 170.729,11 m2 büyüklüğündeki mülkiyeti vatandaşa ait olanlarla birlikte köy boşluğunda bulunan taşınmazlar için üzerine konut ve hayvancılık amaçlı yapı, yeşil alan ve köy konağı, top sahası amaçlı imar planı yapılması için hazırlanan nazım ve Uygulama İmar Planıyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 5 sayılı rapor görüşüldü. Nazım ve Uygulama Planının onaylanmasına karar verildi.

Mülkiyeti İdaremize ait Merkez İlçe Şehirüstü Mahallesi Çakallar Mevkiinde bulunan tapunun 247 ada 4-5 ve 6 parselde kayıtlı taşınmazların müsteciri Ali Kaya Restoran Lokantacılık Gıda San. Tic. Ltd. Şti icarı altındaki taşınmazı üzerindeki yapının eskidiği ve turizme katkı sağlayacak niteliği kaybettiği, bakım onarım toplam maliyeti ve sürelerinin dikkate alındığında arzu edilen performansı ve kaliteyi gösteremeyeceği, işletmenin sürekliliği ve turizm fonksiyonu da dikkate alındığında mevcut tesisin yıktırılarak yap işlet devret ya da 10 yıl ve üzeri kiraya verilebilmesiyle ilgili Plan Bütçe ile İnceleme ve Araştırma Komisyonlarınca. tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 5 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

 

 


Bu haber 143 defa okundu.

Benzer Haberler

İLAN

İLAN AMASYA VALİLİĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ
SATIŞ İHALESİ YAPILACAK TAŞINMAZLAR

Çarşamba, Ara.12.2018 - 09:11

Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret etti

Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret etti İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Yeşil Yenice İlk-Ortaokulunu ziyaret ederek gerekli incelemelerde bulundu. 

Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:59

YEDAŞ WFM Mobil GIS Entegrasyonu projesiyle şebeke ile aynı hızda

YEDAŞ WFM Mobil GIS Entegrasyonu projesiyle şebeke ile aynı hızda

Amasya ve çevre illerinde elektrik hizmeti veren, Dijital dünyada yaşanan yenilikleri yakından takip eden YEDAŞ, bu gelişmeler ışığında dağıtım şebekesi yönetim faaliyetlerine, hız ve verimlilik katacak uygulamaları, süreçlere dahil etmeye ve ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. SAP NOW İstanbul etkinliğinde Yılın Mobil Uygulaması ödülüne layık görülen WFM Mobil GIS entegrasyonu ile sahada yaşanan değişimlere, daha kısa sürede müdahale ederek tüketici memnuniyetini artırıyor.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:58

Yaşadıkları sorunları dile getirdi

Yaşadıkları sorunları dile getirdi

Amasya Madeni Eşya Esnaf Odası Başkanı Zafer Biçer, CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz’ü ziyaret edip, çalışmalarında başarılar diledi.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:56

Üniversite temsilcileri istişare toplantısı yapıldı

Üniversite temsilcileri istişare toplantısı yapıldı

Türk Eğitim-Sen Üniversite Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 7-8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.


Çarşamba, Ara.12.2018 - 08:55
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.