Perşembe, 16 Ağustos, 2018

Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum - Favorilerim - İletişim


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“İş güvencesi devletin de güvencesidir”

Çarşamba, Ağu.08.2018 - 09:12
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“İş güvencesi devletin de güvencesidir”

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, İş güvencesi sadece memurun güvencesi değil, devletin de güvencesidir. İş güvencesi kaldırılırsa şayet devletin çivisi çıkar. Güvencenin iki dudak arasına bırakıldığı bir sistem devlete zarar verir" dedi.

Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, İş güvencesi sadece memurun güvencesi değil, devletin de güvencesidir. İş güvencesi kaldırılırsa şayet devletin çivisi çıkar. Güvencenin iki dudak arasına bırakıldığı bir sistem devlete zarar verir" dedi.

Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Eliaçık, ABD ile yaptırım krizi, iş güvencesi konusu, kamuda liyakat sistemi ve 3600 ek göstergesi konularına ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “16 Nisan'da tavrımızı açıkça ortaya koyduk ve yeni sistemin geçişinde rol oynadık. Bizim bunu yaparken temel gerekçemiz istikrarsızlıktı. İstikrarsızlıkların artık bitmesi için yeni hükümet sistemini zorunlu gördük. Ülkenin de 24 Haziran'da istikrarının sürmesi gerektiğini bir kez daha söyledik. Bu süreçlerde birçok hamle yapıldı Türkiye'ye karşı. Ancak bunların tamamının üstesinden geldik. Biz de Memur-Sen olarak Türkiye'nin geri adım atmasını, geriye dönmesini hiçbir zaman istemedik. Daima ilerlesin ve adımlarına, özgürleşmesine, büyümesine ivme kazandırsın istedik. Bunun da sağlanmasını bir sistem değişikliğinde gördük, bürokratik oligarşinin son bulması, istikrarın sağlanması ancak böyle mümkün olabilirdi" diye konuştu.

Eliaçık kamuda liyakat konusuna ilişkin ise, "Devlete alımlarda adalet ve liyakat ön planda tutulmalı. Mülakat sistemini doğru bulmuyoruz. Güvenlik için endişe edecek durumlar hariç kimsenin görüşüne ve aidiyetine bakılmaksızın liyakat temelli bir kamu yapılanmasının gerekli olduğunu her yerde dile getiriyoruz" dedi.

İş güvencesinin devlet sistematiğinin de güvencesi olduğunu kaydeden Eliaçık, "İş güvencesi sadece memurun güvencesi değil, devletin de güvencesidir. İş güvencesi kaldırılırsa şayet devletin çivisi çıkar. Güvencenin iki dudak arasına bırakıldığı bir sistem devlete zarar verir" şeklinde konuştu. Eliaçık, devletin yönelim olarak sözleşmeli bir istihdama yöneldiğini belirterek, bunu da doğru bulmadıklarını, ilgili itirazlarını da sürdürdüklerini anlattı.

Eliaçık şöyle devam etti: "3600 ek göstergesi her seferinde masaya taşınıyor. Ve biz de bu konuyu sürekli dillendiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu konuda cümle kurması son derece kıymetli. Ancak biz bunun daha da genişletilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Memur-Sen olarak bütün hizmet kollarımızda bu ek gösterge talebinin aynı oranda yansıtılarak karşılanabileceği zeminin üretilmesi için ısrarımızı sürdürüyoruz. 5. Dönem Toplu Sözleşmesi'nde de bu konu başat konu olacaktır, ancak o zamana kalmadan da bu konunun çözülmesine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Millet Bu Oyunlara Pabuç Bırakmaz

"ABD, dünyanın haydutluğuna savunmuş bir durumda hareket ediyor" diyen Eliaçık şöyle devam etti: "Türkiye'ye karşı yapmış olduğu bu hareket Türkiye'yi itibarsızlaştırmaya yönelik bir harekettir. Ancak bir şey atlanıyor, Türkiye artık eski Türkiye değil. Bu millet 15 Temmuz'da en büyük işgal hareketine karşı dik durmuş ve tüm dünyaya örnek olmuş bir millettir, o yüzden bu tür tehditlere boyun eğmeyiz. Millet her şeyin farkında, millet bu oyunlara pabuç bırakmaz."

ABD, 15 Temmuz'daki Suçunu Bastırmak İçin Tehdit Diline Başvuruyor

ABD'nin hukuksuz her türlü girişimin arkasında konumlandığını sözlerine ekleyen Eliaçık, "Her on yılda bir ülkemizdeki darbelerin sorumlusu da ABD'dir. Eva Morales'in bir sözü var. 'Dünyada faşist bir darbe ihtimalinin olmadığı tek ülke ABD'dir, çünkü orada bir ABD Büyükelçiliği yoktur' diyor. ABD 15 Temmuz'daki suçunu da bastırmak için böyle bir tehdit diline başvuruyor, kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

ABD'nin ekonomik bir çıkmazda olduğunu aktaran Eliaçık, dünya üzerindeki ülkelerde emperyalizm ve kapitalizme karşı ortak bir bilinç oluştuğunu kaydetti. Eliaçık, ABD'nin içinde bulunduğu durum neticesiyle sağa sola saldırarak günü kurtarmaya çalıştığını belirtti.

Filistin meselesinde de ABD'nin tutumunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Eliaçık, Balfour'un 100'ncü yıldönümünde, Filistin halkının tanınmazdan geldiğini ve faşist adımların başlangıcının atıldığını kaydetti.

 

 


Bu haber 89 defa okundu.

Benzer Haberler

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Huzurlu Bayramlar Türkiye uygulaması yapıldı

Vatandaşların huzuru için Kurban bayramı öncesi ülke genelinde “Huzurlu Bayramlar Türkiye” uygulaması yapıldı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:08

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma Vakfı modernize edildi

Suluova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) Modernizasyonu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:05

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Kabristanlıkta bayram temizliği yapıldı

Suluova İlçe Belediyesi, bayram öncesi ve bayram süresince ebediyete intikal eden yakınlarını, daha ferah ve huzurlu bir ortamda ziyaret etmeleri için kabristanlıklarda temizlik ve bakım çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:04

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Çeşmir Sokak asfaltlanıyor

Suluova İlçe genelindeki birçok Cadde ve Sokak’ı güzelleştiren Belediye, zemin iyileştirme ve tesviyesi tamamlanan Yeni Mahalle Çeşmir Sokakta asfaltlama çalışması başlattı.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:03

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Başkan Üçok hayvan pazarını gezdi

Suluova İlçe Belediye Başkanı Fatih Üçok, kurban bayramı öncesinde kurbanlık satışı yapılan hayvan pazar yerini ziyaret etti.


Perşembe, Ağu.16.2018 - 09:02
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.