GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantısı yapıldı

Cumartesi, Ağu.04.2018 - 09:48
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayı ikinci toplantısı 02.08.2018 Perşembe günü İl Genel Meclis toplantı salonunda Mustafa Çittır başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Ağustos ayı ikinci toplantısı 02.08.2018 Perşembe günü İl Genel Meclis toplantı salonunda Mustafa Çittır başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Ağustos ayı toplantılarında birlikte alacağımız kararlar ile köylerimize eşit bir şekilde hizmet dağıtımını bütçemizin elverdiği şekilde gerçekleştireceğiz. Biz buralarda halkımıza hizmet vermek için seçilmiş insanlarız. Toplantının ülkemize Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum, dedi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Çayır Mera Şube Müdürü Murat Güneş’e söz verdi.

Afet, dolu, sel ve kuraklıktan sarar gören çiftçilerin durumu ile meralar hakkında geniş bilgi sunan Murat Güneş, “Amasya’da 179 köyde 598 çiftçimizin kuraklık ve afetten borçları 1 yıl erteleniyor. Çiftçilerimiz, çiftçi kayıt sisteminde geçerli kayıtları olanlar ve Tarsim Sigortasına kayıtlı olmaları çerçevesinde devlet bankalarına ve Tarım Kredi Kooperatifine borçlu olanların borçları erteleniyor. Çiftçilerimiz 10 Ağustos 2018 tarihine kadar müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Boğa köyünde taş toplama projesinin ihalesinin gerçekleştirildiğinin altını çizen Güneş, meralar hakkında meclis üyelerine bilgi sundu ve üyelerin sorularını cevaplandırdı.

İl Genel Meclis üyeleri Türkiye’de tarım ve hayvancılıkta ciddi bir çalışma yapılmasının şart olduğunu belirttiler.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Amasya’nın Suluova ilçesine bağlı Eraslan köyü sınırları içerisinde mülkiyeti Eraslan Kültür ve Eğitim Hizmetleri Yardım Derneği adına kayıtlı 499,27 m2 büyüklüğündeki 139 ada 415 parsel, 401,78 m2 büyüklüğündeki 130 ada 10 parseller ve 338,73 m2 büyüklüğündeki 130 ada 9 de kayıtlı taşınmazlarla ilgili hazırlanan imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 3 sayılı raporun görüşüldü ve hazırlanan imar planı dosyasının idareye iade edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Merkez ilçe Bulduklu köyünde bulunan ve 2981 sayılı İmar Affı kanunu hükümlerine göre İdaremiz adına tescil edilen 3.621,83 m2 yüzölçümlü taşınmazla ilgili hazırlanan Islah İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen 20.07.2018 tarih ve 4 sayılı raporun görüşüldü. 130 parselle beraber yapılan ölçülerde 129 no’lu parselinde ıslah imar planında değerlendirilmesi için dosyanın idareye iade edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

 


Bu haber 356 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaralı leylek belediyeye sığındı

Yaralı leylek belediyeye sığındı  Amasya’nın Merzifon ilçesinde bulunan yaralı leyleğe ilk müdahale Merzifon Belediyesi ekipleri tarafından yapıldı.  

Cumartesi, May.25.2019 - 10:18

“Bin şükür eşimin kanını yerde bırakmadılar”

 “Bin şükür eşimin kanını yerde bırakmadılar”

İç Güvenlik Operasyonları Kapsamında Elazığ-Arıcak ilçesi Yoğunbilek köyü kırsalında, Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yapılan, “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yıldıray Dönertaş-53 Operasyonu”nda 2018 yılında Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında, terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan

Amasyalı Uzman Çavuş Kadir Çakı’yı şehit eden 2 Katil terörist ölü olarak ele geçirildi.


Cumartesi, May.25.2019 - 10:13

Rektör Orbay’dan Vali Varol’a veda ziyareti

Rektör Orbay’dan Vali Varol’a veda ziyareti

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü görevini devredecek olan Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Dr. Osman Varol’a veda ziyaretinde bulundu.


Cumartesi, May.25.2019 - 10:12

Kıbrıs gazilerine şeref madalyası verdi

Kıbrıs gazilerine şeref madalyası verdi Vali Dr. Osman Varol, Suluova Kaymakamlığının düzenlediği iftar programında şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. 

Cumartesi, May.25.2019 - 10:11

“Kart Bizden Göndermesi Sizden” Kampanyası

“Kart Bizden Göndermesi Sizden” Kampanyası Amasya PTT Başmüdürlüğü Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen “Kart Bizden, Göndermesi Sizden” kampanyasına halkımızı davet etti.

Cumartesi, May.25.2019 - 10:10
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.