GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Türkiye’de sadece 2 tane, üçüncüsü Amasya’ya yapılıyor

Cuma, Tem.27.2018 - 09:05
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Türkiye’de sadece 2 tane, üçüncüsü Amasya’ya yapılıyor

Türkiye’de sadece 2 tane olan Körling salonunun 3. sü Amasya’ya yapılıyor ve 24 gün sonra açılışı yapılacak. 

Türkiye’de sadece 2 tane olan Körling salonunun 3. sü Amasya’ya yapılıyor ve 24 gün sonra açılışı yapılacak. Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 1 sene önce bir proje başlattı. 6 ay sonra da projeyi bitirmiş olacak. Proje, her branşa müstakil antrenman salonu. 1 sene önce başlayan her branşa müstakil antrenman salonu projesi 6 ay sonra tamamen bitmiş olacak. Bu sayede Amasya Kapalı Spor Salonunun alt kısmında bulunan yaklaşık 5 bin m2 kapalı alan değerlendirilmiş olacak. Amasya Kapalı Spor salonunun altına planlanan 21 antrenman salonundan 13 tanesi bitti.

Amasya Kapalı Spor Salonunun zemin kısmına yapılan Körling salonunda incelemelerde bulunan Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek: “Körling, yine ilimize olimpik olan yeni branşları, Türkiye’de yeni gelişmeye başlayan branşları İlimize, Amasya’mıza getirmeye devam ediyoruz. Projemize başladık, Kurban Bayramı itibariyle de bitireceğiz. Körling Türkiye’de yeni gelişmeye başlayan olimpik bir spor. İl Bazında baktığınız zaman Erzurum’da şu an da var, Trabzon’da bir tane bitti. Biz şu an da 3.yü yapıyoruz. Kocaeli ve Zonguldak’ta da var. Türkiye’de bildiğim kadarıyla 8 tane planlandı. Fakat biz Amasya olarak ilklerden olmuş olacağız. Körling gibi yeni gelişmeye başlayan sporları biz önemsiyoruz. Çünkü bu branşlarda başarının gelmesi ilk başlayanlar için çok önemli. Bununla ilgili de alt yapı çalışmalarımızı bitirdik. Bununla ilgili antrenör kurslarımız, hakemlik kurslarımızı da önümüzdeki hafta itibariyle ilimizde açacağız.  Yine flör körling, körlingin yan dalı olan her yerde yapılan, okullarda özellikle, 7’den 77’ye herkesin yaptığı bir spor Körling aynı zamanda. İlimizde de biz bunu canlandırmak istiyoruz. Yani çok kısa zamanda alt yapımızı kurup, pilot okullarımızı belirledik. 41 tane beden eğitim öğretmenimizi kurslardan geçirdik ve kursları peyder pey artırarak devam ettireceğiz. Ben inanıyorum ki önümüzdeki 1 yıl içinde, çok uzun zaman vermiyorum. 1 yıl içinde Körling sporunda Amasya mihenk taşı olan illerden biri olacak Türkiye’de ve söz sahibi olacak. Buradan birçok milli sporcumuz çıkacak. Bunun buradan taahhüdünü veriyorum. Çalışmalarımız devam ediyor. Taşlarımız geldi, Kurban Bayramı itibariyle bitmiş olacak. 1 yıl içinde burada ulusal ve uluslar arası organizasyonlar yapacak şekilde hem de her türlü alt yapımızla beraber, her türlü hazırlığımız tamam. Amasya’mıza olimpik yeni branşlardan bir tanesini daha getirmiş olacağız” dedi.

Körling, Amasya Üniversitesinde seçmeli ders olarak da okutulacak ve bu spora destek verilecek.

Normal de Körling Salonlarının uzunlukları 44 metre. Amasya’ya yapılan ve 24 gün sonra bitecek olan Körling salonları İki kulvardan oluşuyor ve uzunlukları 68 metre. Yaklaşık 5 bin m2 olan Amasya Kapalı Spor Salonunun alt kısmı 6 ay gibi kısa bir sürede 21 ayrı spor branşına salon olacak. 

Umut Yeşilyurt


Bu haber 274 defa okundu.

Benzer Haberler

Yollar birbirine bağlanıyor

Yollar birbirine bağlanıyor

Suluova İlçe Belediyesi Borsa Mahallesi Soğuk Pınar Sokağı, Site Bulvarına bağlayan yolda genişletme ve tesviye çalışması başlattı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:43

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor”

“Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” Memur Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, biz erdemliler hareketi memur-sen olarak gerçek verilerle rakamları da yazarak net bir şekilde kazanımlarımızı yazıyoruz. “Yetkisiz sendika gerçek dışı hayali tablolarla yanıltmaya devam ediyor” dedi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:42

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Varol Müftü Keşvelioğlu’nu ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol’u ziyaretinde, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu ve müftülük yetkilileri karşıladı.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:41

“Şiddetle kınıyoruz”

 “Şiddetle kınıyoruz”

Yeniden Refah Partisi Amasya Kurucu İl Başkanı Mustafa Erişgen, Fransa'nın 24 Nisan'ı "sözde ermeni soykırımını anma günü" ilan etme girişimini şiddetle kınıyoruz dedi. 


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:40

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu Zübeyde Hanım İlkokulu Ana Sınıfını ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya geldi.


Cumartesi, Şub.16.2019 - 09:39
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.