GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Karaağaç ve Deveci’ de içmesuyu şebekeleri yenilendi

Perşembe, Tem.12.2018 - 08:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Karaağaç ve Deveci’ de içmesuyu şebekeleri yenilendi

Amasya İl Özel İdaresi 2018 yılı yatırımları kapsamında, İçmesuyu projelerini hayata geçirerek, köylerimizde yaşayan vatandaşların hizmetine sunmakta.

Amasya İl Özel İdaresi 2018 yılı yatırımları kapsamında, İçmesuyu projelerini hayata geçirerek, köylerimizde yaşayan vatandaşların hizmetine sunmakta.

İl Özel İdaresince, köylerde büyük bir sorun teşkil eden; yıpranmış ve yenilenmeye ihtiyacı olan içme suyu şebekeleri yenilenip onarılmaktadır. İçme suyunun kaliteli olması ve sağlıklı bir alanda saklanması amacı ile köylerde içme suyu deposu yapımı ve onarımlarına hızla bir şeklide devam edilmektedir.

Amasya Merkeze 35 km uzaklık da olan Suluova İlçesine bağlı Karaağaç köyünde 30 m3 betonarme içme suyu deposunun onarımı 16.05.2018 tarihinde başlamış, hızlı bir şekilde bitirilip teslimi gerçekleşmiştir. Köyün Binguş mahallesinde içme suyu kaynağı drenajı ve kaptajı yenilenmiş olup şebeke hattına da 240 metre boru döşenmiştir. Su depolarında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bakım ve temizliğin güvenli bir şekilde yapılması ve dış ortam koşullarına dayanaklı olsalar da kullanım ömürlerini uzatmak için korunaklı alanlarda bulunmasıdır. Bu yüzden Karaağaç Köyü su deposu onarım çalışmasında etrafı da düzenlenip su deposu korumaya alınmıştır.

Ayrıca Suluova İlçesine bağlı Deveci köyünde köy içi içmesuyu şebekesi yenilenerek şebeke hattına 2.760 metre boru döşenmiştir. Şebeke de 1 adet tahliye rögarı, 16 adet yangın hidratı ve 18 adet de hat vanası konularak, Deveci Köy halkının kullanımına hazır hale getirildi.

 


Bu haber 114 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 58 yaşında olan ve 15 yıldır süren şeker hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybeden, ayrıca geçirdiği SVO sebebiyle 2 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kalp rahatsızlığı geçirmiş Hayri Aktaş ve ailesine ziyaret gerçekleştirdi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:43

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor Restorasyon çalışmaları sona eren Sultan II.Bayezid Külliyesi ve Cami bugün ibadete açılıyor.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:42

Stres vertigoyu tetikliyor

Stres vertigoyu tetikliyor Baş dönmesi, yani vertigo toplumda yaygın olarak görülüyor. Baş dönmesi ya da vertigonun birçok farklı sebebin sonuç semptomu olduğunu söyleyen Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

“Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Ilker Kösterelioğlu, tarafından verildi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

Midede yanma, ağrı ve şişkinlik gibi belirtilerle kendini gösterebilen gastritin, mide iç duvarının iltihaplanması anlamına geldiğini belirten Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, kansere kadar gidebilen ciddi hastalılara zemin hazırlayabiliyor açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:40
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.