GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Karaağaç ve Deveci’ de içmesuyu şebekeleri yenilendi

Perşembe, Tem.12.2018 - 08:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Karaağaç ve Deveci’ de içmesuyu şebekeleri yenilendi

Amasya İl Özel İdaresi 2018 yılı yatırımları kapsamında, İçmesuyu projelerini hayata geçirerek, köylerimizde yaşayan vatandaşların hizmetine sunmakta.

Amasya İl Özel İdaresi 2018 yılı yatırımları kapsamında, İçmesuyu projelerini hayata geçirerek, köylerimizde yaşayan vatandaşların hizmetine sunmakta.

İl Özel İdaresince, köylerde büyük bir sorun teşkil eden; yıpranmış ve yenilenmeye ihtiyacı olan içme suyu şebekeleri yenilenip onarılmaktadır. İçme suyunun kaliteli olması ve sağlıklı bir alanda saklanması amacı ile köylerde içme suyu deposu yapımı ve onarımlarına hızla bir şeklide devam edilmektedir.

Amasya Merkeze 35 km uzaklık da olan Suluova İlçesine bağlı Karaağaç köyünde 30 m3 betonarme içme suyu deposunun onarımı 16.05.2018 tarihinde başlamış, hızlı bir şekilde bitirilip teslimi gerçekleşmiştir. Köyün Binguş mahallesinde içme suyu kaynağı drenajı ve kaptajı yenilenmiş olup şebeke hattına da 240 metre boru döşenmiştir. Su depolarında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bakım ve temizliğin güvenli bir şekilde yapılması ve dış ortam koşullarına dayanaklı olsalar da kullanım ömürlerini uzatmak için korunaklı alanlarda bulunmasıdır. Bu yüzden Karaağaç Köyü su deposu onarım çalışmasında etrafı da düzenlenip su deposu korumaya alınmıştır.

Ayrıca Suluova İlçesine bağlı Deveci köyünde köy içi içmesuyu şebekesi yenilenerek şebeke hattına 2.760 metre boru döşenmiştir. Şebeke de 1 adet tahliye rögarı, 16 adet yangın hidratı ve 18 adet de hat vanası konularak, Deveci Köy halkının kullanımına hazır hale getirildi.

 


Bu haber 87 defa okundu.

Benzer Haberler

Zihinsel engelli oğluna bakabilmek için 70 kilo zayıfladı

Zihinsel engelli oğluna bakabilmek için 70 kilo zayıfladı

Amasya’nın Kayrak Köyünde yaşayan 4 çocuk annesi 48 yaşındaki Nurcan Keten, ilaçsız ameliyatsız ve aktardan hiçbir şey almadan, diyetisyen kontrolünde sadece evinde olan yiyeceklerle, 21 yaşındaki zihinsel engelli oğlu Hilmi Keten’e bakabilmek için 15 günde bir Merkeze 36 km uzaklıktaki köyünden Amasya merkezdeki Diyetisyen Gülşah Yıldız Akyılmaz’a giderek, 1,5 yılda 70 kilo zayıfladı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:31

Yeni belediye hizmet binasına hayırlı olsun ziyaretleri

Yeni belediye hizmet binasına hayırlı olsun ziyaretleri

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi ve personelleri, Amasya Belediye Konservatuvar Müdürü Muammer Palamut ve personeli, Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran ve üyeleri, Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı ve yönetim kurulu üyeleri,  Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok Belediye Başkanı  Cafer Özdemir’i ziyaret ederek yeni belediye hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:29

SGK Müdürleri toplantısı Amasya’da yapıldı

SGK Müdürleri toplantısı Amasya’da yapıldı Orta Karadeniz Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri Koordinasyon toplantısı Samsun, Amasya, Çorum, Sinop ve Ordu Sosyal Güvenlik İl Müdürlerinin katılımı ile Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde yapıldı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:28

Öğrenciler Sıfır Atık Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Öğrenciler Sıfır Atık Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Sevim Söküt, Çevre Denetçisi Naime Çorsuz ile Çevre Denetçisi Mustafa Özer tarafından Amasya Merkez Tuğgeneral Hikmet Akıncı Ortaokulu toplantı salonunda Sıfır Atık Konulu görseller eşliğinde konuşmalar ve sunumlar yapıldı.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:27

“Otizm eksiklik değil farkındalıktır”

“Otizm eksiklik değil farkındalıktır”

Amasya Otizmli Çocuklar ve Aileleri İle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Kurt ile dernek yönetimi Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler.


Çarşamba, Kas.21.2018 - 09:10
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.