GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

9. Geleneksel Sünnet Şöleni yapıldı

Perşembe, Tem.12.2018 - 08:45
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


9. Geleneksel Sünnet Şöleni yapıldı

Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sünnet Şöleninin 9.su gerçekleşti.10 Temmuz Salı akşamı yapılan Sünnet Şöleni’nde bu yıl da İl merkezinde ikamet eden 5-6 yaş arası 44 minik erkekliğe ilk adımlarını attılar.

Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sünnet Şöleninin 9.su gerçekleşti.10 Temmuz Salı akşamı yapılan Sünnet Şöleni’nde bu yıl da İl merkezinde ikamet eden 5-6 yaş arası 44 minik erkekliğe ilk adımlarını attılar.

   Hayatcan Derneği ve Belediyemizin geleneksel olarak her sünnet olan çocuğa birer çeyrek altın takma geleneği bu yıl da tekrarlandı. Ayrıca şölende çocukların hepsine birer bisiklet hediye edildi.

  Sünnet şöleninin açılış konuşmasını yapan Hayatcan Derneği Başkanı Cengiz Erdem şu ifadelere yer verdi;

 “Amasya Belediyesi ve Hayatcan Derneğimizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu sünnet şölenimize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

  Derneğimiz kurulduğu günden itibaren öncelikle Amasya’mız olmak üzere dünyanın her noktasında herhangi bir sebeple sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, aç ve açıkta kalmış, deprem, sel, savaş, yangın gibi afetler sonucu mağdur olmuş tüm insanlara insani yardım ulaştırmak, modern dünyanın unutturmuş olduğu paylaşma ve dayanışma duygusunu yeniden insanlarımıza hatırlatmak, sosyal yardımlaşma ilkesi çerçevesinde yapılan çalışmalar sonrası toplumsal refahı yakalamış bir Amasya ve Dünya’ya ulaşmak, sevgi ve kardeşlik duygularını pekiştirmek ve Veren elle Alan eli geleneksel değer ve inançlarımız çerçevesinde buluşturup huzurlu ve yaşanabilir bir şehir ve dünya oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.    

   Öyle ki şehrimizde muhtaç olupta ihtiyacını karşılayamayan aile kalmamıştır. Bizler dernek olarak yaptığımız çalışmalarda insanların ihtiyaçlarını doğal yollardan karşılayabilmeleri için yoğun çaba sarf etmekteyiz.  

  Düşenin elinden tutalım ki, Düştüğümüz zaman tutacak bir el bulalım” diyor, bu Şehri ve bu Dünyayı sevilir ve yaşanabilir bir hale getirmenin yine bizlerin elinde olduğuna inanıyor, her birimizin mutlaka bir yetimi, yoksulu, yolda kalmışı veya felakete uğramışı sevindirebileceğimizi hatırlatıyor,  Bu hayırlı hizmetin başlatılmasında ve devam ettirilmesinde bizlere sürekli destek olan Belediye başkanımız sayın Cafer Özdemir beye, çocuklarımızın sünnetini gerçekleştiren Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetici ve doktorlarına, sünnet şölenimizi gerçekleştirmek için bu güzel mekanı hiçbir karşılık beklemeksizin bizlere tahsis eden B.Ç düğün salonu yönetici ve çalışanlarına, Sünnet olan çocuklarımıza hediye edilen bisikletlerin bir kısmını karşılayan Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüze, bizlere ayni ve nakdi bağışlarıyla destek olan tüm yardım gönüllülerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, katkılarınızdan ve katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımızı sunuyorum.” 

 Amasya Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise yaptığı konuşmada ; “Çoğu ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları olan 44 evladımızın erkekliğe ilk adım attıkları sünnet şöleni gerek belediyemizin, gerekse Hayatcan Derneği’nin, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi yöneticileri ve cerrahları ile hayırsever vatandaş ve iş adamlarının destekleriyle yani tüm Amasya’nın katılımıyla gerçekleşti. Sosyal belediyecilik hizmetlerimiz önümüzdeki süreçte de devam edecektir. Geleneksel Sünnet Şölenimizde erkekliğe ilk adımlarını atan yavrularımızı ve ailelerini tebrik ediyor, organizasyonda desteklerini esirgemeyen her kese teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 Daha sonra Amasya Valisi Dr. Osman Varol şunları kaydetti: “Belediyemiz çok ciddi birçok çalışmanın altına imza atıyor. Artık günümüzdeki yönetim anlayışı öyle bir noktaya geldi ki bir yerel yönetimin fiziksel yatırımlar yaparken aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda vatandaşlarımızın, ailelerimizin sosyal ihtiyaçlarını da karşılamaları gerekiyor.

  Malumunuz olduğu üzere sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde artık tamamen milletine hizmetkar olan bir devlet anlayışını yıllardır uygulamaktayız. Bunun bir göstergesi olarak belediyemiz fiziksel çalışmalarının yanında bugün gerçekleştirdiğimiz gibi harika sosyal çalışmalar da ortaya koyuyor. Burada ilk göreve başladığım günlerde benzer bir etkinliğe katılmıştık. Bu yıl da 44 tane yavrumuzun hayatlarının en önemli günlerinden bir tanesinde birlikte oluyoruz, onların mutluluğunu paylaşıyoruz.

 Ben yıllardır bu etkinliği sürdürdükleri için Belediye Başkanımız ve tüm ekibine, Hayatcan Derneği ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel etkinliklerin aynı zamanda bizlerin dayanışma duygularını da geliştirdiğini ve bu tip etkinliklerin kesinlikle bundan sonra da sürmesi gerektiğini düşünüyorum. Buradaki ailelerle bu mutluluk dolu günlerinde, sevinçlerini paylaşmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Evlatlarının hep böyle güzel günlerini görsünler, inşallah hep güzel anıları hatırlasınlar. Sünnet olan çocuklarımızın bir an önce şifa bulmasını temenni ediyor ve ailelerini tebrik ediyorum.” 

 Yoğun bir katılımla gerçekleşen törene Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Dümen, , Hayatcan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Erdem, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal,  Hayatcan Derneği yönetim kurulu üyeleri, kurum müdürleri, Belediye birim müdürleri, iş adamaları, sünnet olan çocukların aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 117 defa okundu.

Benzer Haberler

Yapı ruhsatı verilen daire sayısı 3 bin 589 oldu

Yapı ruhsatı verilen daire sayısı 3 bin 589 oldu Türkiye İstatistik Kurumu Samsun Bölge Müdürlüğü Yapı İzin İstatistiklerinden "Amasya ili Yapı İzin İstatistikleri, Ocak-Aralık 2018" konusunda bir basın bülteni hazırladı. 

Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:27

Yabancı uyruklu çocuklar uyum sorununu müzikle aşıyor

Yabancı uyruklu çocuklar uyum sorununu müzikle aşıyor

Amasya’da Sosyal uyum programı kapsamında yabancı uyruklu ve çocuk hakları komite üyesi çocuklardan müzik korosu kuruldu. Kurulan müzik korusu ile yabancı uyruklu çocukların uyum sorunu evrensel dil olan müzikle ortadan kalkmış oldu.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:26

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Amasya Valiliğinden yapılan uyarıda kendisini herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtarak sizden para talep edenlere itibar etmeyiniz denildi.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:24

Sertifika dağıtım töreni yapıldı

Sertifika dağıtım töreni yapıldı

Amasya'da Hukuk okuryazarlığı projesi kapsamında sertifika töreni Amasya Baro Başkanlığında gerçekleşti.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:24

Polis kontrol noktaları Amasya dokusuna uygun hale getirildi

Polis kontrol noktaları Amasya dokusuna uygun hale getirildi

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce yapımı tamamlanan Amasya-Suluova, Amasya-Taşova, Amasya-Tokat karayolu üzerindeki kavşak noktalarında bulunan 3 adet polis kontrol noktalarına geleneksel Amasya kent dokusuna uygun konteynırlar İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak güvenlik görevlilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmete sunulmuştur.


Çarşamba, Şub.20.2019 - 08:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.