GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Temmuz ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Pazartesi, Tem.09.2018 - 08:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Temmuz ayının dördüncü toplantısı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Temmuz ayı dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Temmuz ayı dördüncü toplantısı Mustafa Çittır başkanlığında, İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Mustafa Çittır, toplantımızın ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyor, 2018 Temmuz ayının dördüncü birleşimini açıyorum, dedi ve aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri; 3194 sayılı imar kanunun 8. maddesine istinaden ilimiz Taşova İlçesi Yolaçan Köyü sınırları içerisinde Termo Pet Ltd. Şti adına kayıtlı taşınmaz üzerine akaryakıt LPG satış istasyonu amaçlı hazırlatılan nazım ve uygulama imar planıyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunca tanzim edilen rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Özel İdaresine bağlı Özel Müze Kültür ve Sanat Merkezleri Yönergesi ile ilgili Eğitim Kültür Sosyal Hizmetler İle İnceleme ve Araştırma Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Merkez Kirazlıdere mahallesinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 1709 ada 6 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde Mehmet Varinli İ.Ö.O bulunan yer ile Mülkiyetleri İl Özel İdaresine ait Suluova İlçesi Merkezinde bulunan Şehit Aydın Korkmaz, Bolat, Gazi, Atatürk, Murat Deniz, Cumhuriyet, Zübeyde Hanım, Halit Osman Otçu, Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Çeltek Madeni, Şehit Ercan Kurt Hürriyet, Mehmet Bilgili, Lokman Hekim ve Teknik Anadolu, Yunus Emre okulları ile Maarif mahallesindeki arsanın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Plan Bütçe, Eğitim Kültür ve Araştırma Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Merkez Hatuniye mahallesi 468 ada 9 parselde kayıtlı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne yine aynı taşınmazın şehir restoran olarak bilinen giriş katındaki yerlerin Meclis Kararı ile 5 (beş) yıllığına kiralanmak suretiyle tahsisi yapılan yerlerin süresinin 10 yıl olarak düzeltilmesine ilişkin teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merzifon ilçesindeki iş hanının 3. katında boş bulunan 306, 307 ve 308 nolu işyerlerinin Merzifon Köylere Hizmet Götürme Birliğine, 302-303- 304-309 ve 310 nolu yerlerin Amasya Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne hizmet noktası olarak kullanılmak amacıyla, tahsislerin edilmesine ilişkin teklifin görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

 


Bu haber 139 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz Budaması ve Aşılama eğitimi verildi

Yaz Budaması ve Aşılama eğitimi verildi

Meyve Bahçelerinde Yaz Budaması ve Aşılama Konulu uygulamalı eğitimlerimiz devam ediyor


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:03

TÜGVA Hamamözü'nde teşkilatını kurdu

TÜGVA Hamamözü'nde teşkilatını kurdu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)Hamamözü ‘nde teşkilatını kurdu.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:01

ŞÖNİM Müdürlüğü çalışanlarından duyarlı davranış

ŞÖNİM Müdürlüğü çalışanlarından duyarlı davranış

Amasya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü çalışanları, kendilerinin ve çevrelerindeki insanların kullanmadıkları çocuk, yetişkin giyim eşyalarını ve oyuncaklarını biriktirip Amasya Belediyesi giysi toplama kutusu ve oyuncak kumbarasına koyarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı  hedefledi.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:01

Patlayıcı madde ile kazı yaptılar, kıskıvrak yakalandılar

Patlayıcı madde ile kazı yaptılar, kıskıvrak yakalandılar

Amasya il Jandarma Komutanlığı patlayıcı madde ile kaçak kazı yapan 6 kişiyi kıskıvrak yakaladı.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:00

Öğrenciler için hazırlanan yemekler denetledi

Öğrenciler için hazırlanan yemekler denetledi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Şube Müdürü Faruk Yıldız ile birlikte İlyas Ortaokulunu ziyaret ederek gerekli incelemelerde bulundular. 

Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:00
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.