GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktık”

Çarşamba, Tem.04.2018 - 09:00
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktık”

CHP Amasya İl Reşat Karagöz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

CHP Amasya İl Reşat Karagöz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktıklarını kaydeden Karagöz, “Bir tarafta devletin bütün imkanlarını kullanan, belediyelerin bütün imkanlarını kullanan bir tarafta da kendi imkanlarıyla seçim kampanyası yürüten bir durumdaydık. Devletin bütün imkanları şuan ki iktidar partisinin lehine kullanıldı.

Bu seçim de il ve ilçelerimizde tüm örgütlerimiz ve milletvekili adaylarımız ile birlikte gidilmedik köy, esnaf, sivil toplum örgütleri, özel ve resmi kurumlar ziyaret edilip, gece ve gündüz mahalle mitingleri düzenlendi tüm ilçelerimizde muhtelif yerlerde stantlar kurulup halkımız aydınlatıldı ve sorunları dinlendi. Partimizin politikaları bir bir anlatıldı. Bütün Amasya’yı kucaklayabilecek anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürdük.

Hem cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye tarihi bir miting gerçekleştirdik.  Hem de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Amasya’da STK, Odalar, Dernekler Mahalle, köy muhtarları ve iş adamlarımızla buluşturduk.

Şunu çok açık söyleyebiliriz ki gerçekten bütün partilerden daha fazla, daha organize bir çalışmayı Cumhuriyet Halk Partisi Amasya örgütü, seçim komitesi ve adaylarıyla birlikte ortaya koydu. Gerek adaylarımız gerek seçim komitemiz gerek kadın ve gençlik kollarımız gerekse de örgütümüz bir bütün olarak çalıştık. Sandıktaki vatandaşın her oyuna sonuna kadar sahip çıktık. Meydanlarda ne söz verdiysek o sözleri yerine getirdik. ‘Her oya sahip çıkmak namus borcumuzdur’ dedik, o namus borcumuzu yerine getirdik, her oya sahip çıktık.

Bu süreçte iki seçim yürüttük. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız Muharrem İnce 67.807, aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekilliği seçiminde de bir önceki seçime göre bir artışın olduğunu görüyoruz. 55.048 oy aldık. Bu bizim için yeterli mi, elbette ki yeterli değil. Beklentimiz bu muydu, elbette ki bu değildi. Bizim beklentimiz tabi ki Amasya’dan daha fazla milletvekili çıkartmaktı. Çünkü çalışmalarımızla, performansımızla, adaylarımızın görüntüsüyle bunu hak etmiştik.

Biz, ana muhalefet gereği neyi gerektiriyorsa bunun gereğini yerine getireceğiz. Geçen dönem olduğu gibi hak, hukuk, adalet mücadelesini bu dönem daha yüksek sesle sürdüreceğiz. Hiçbir seçim bizim için bir başlangıç veya bitiş değildir. Cumhuriyet Halk Partisi politikalarını bir seçimden bir seçime belirleyen bir siyasi parti değildir. Bu ülkede 95 yıldır kurulmuş olan ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip çıkan, bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkan, bu ülkede önemli değerleri savunan bir siyasi partidir. Dolayısıyla bizim mücadelemiz hangi noktada vatandaş hangi görevi, hangi sorumluluğu vermişse o sorumluluğun bilincinde olarak görevimize devam etmek düşer. Bizde bu mücadeleye devam edeceğiz. Halkımızın verdiği bu sorumluluk içersinde çalışacağız.

Seçimlerde büyük bir özveri ile mücadele eden, emeği geçen tüm il, ilçe, kadın ve gençlik kollarımıza, partililerimiz ve Amasya halkına teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 83 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz Budaması ve Aşılama eğitimi verildi

Yaz Budaması ve Aşılama eğitimi verildi

Meyve Bahçelerinde Yaz Budaması ve Aşılama Konulu uygulamalı eğitimlerimiz devam ediyor


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:03

TÜGVA Hamamözü'nde teşkilatını kurdu

TÜGVA Hamamözü'nde teşkilatını kurdu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)Hamamözü ‘nde teşkilatını kurdu.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:01

ŞÖNİM Müdürlüğü çalışanlarından duyarlı davranış

ŞÖNİM Müdürlüğü çalışanlarından duyarlı davranış

Amasya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü çalışanları, kendilerinin ve çevrelerindeki insanların kullanmadıkları çocuk, yetişkin giyim eşyalarını ve oyuncaklarını biriktirip Amasya Belediyesi giysi toplama kutusu ve oyuncak kumbarasına koyarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı  hedefledi.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:01

Patlayıcı madde ile kazı yaptılar, kıskıvrak yakalandılar

Patlayıcı madde ile kazı yaptılar, kıskıvrak yakalandılar

Amasya il Jandarma Komutanlığı patlayıcı madde ile kaçak kazı yapan 6 kişiyi kıskıvrak yakaladı.


Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:00

Öğrenciler için hazırlanan yemekler denetledi

Öğrenciler için hazırlanan yemekler denetledi Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Şube Müdürü Faruk Yıldız ile birlikte İlyas Ortaokulunu ziyaret ederek gerekli incelemelerde bulundular. 

Pazartesi, Eyl.24.2018 - 09:00
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.