GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktık”

Çarşamba, Tem.04.2018 - 09:00
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktık”

CHP Amasya İl Reşat Karagöz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

CHP Amasya İl Reşat Karagöz, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktıklarını kaydeden Karagöz, “Bir tarafta devletin bütün imkanlarını kullanan, belediyelerin bütün imkanlarını kullanan bir tarafta da kendi imkanlarıyla seçim kampanyası yürüten bir durumdaydık. Devletin bütün imkanları şuan ki iktidar partisinin lehine kullanıldı.

Bu seçim de il ve ilçelerimizde tüm örgütlerimiz ve milletvekili adaylarımız ile birlikte gidilmedik köy, esnaf, sivil toplum örgütleri, özel ve resmi kurumlar ziyaret edilip, gece ve gündüz mahalle mitingleri düzenlendi tüm ilçelerimizde muhtelif yerlerde stantlar kurulup halkımız aydınlatıldı ve sorunları dinlendi. Partimizin politikaları bir bir anlatıldı. Bütün Amasya’yı kucaklayabilecek anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürdük.

Hem cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye tarihi bir miting gerçekleştirdik.  Hem de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Amasya’da STK, Odalar, Dernekler Mahalle, köy muhtarları ve iş adamlarımızla buluşturduk.

Şunu çok açık söyleyebiliriz ki gerçekten bütün partilerden daha fazla, daha organize bir çalışmayı Cumhuriyet Halk Partisi Amasya örgütü, seçim komitesi ve adaylarıyla birlikte ortaya koydu. Gerek adaylarımız gerek seçim komitemiz gerek kadın ve gençlik kollarımız gerekse de örgütümüz bir bütün olarak çalıştık. Sandıktaki vatandaşın her oyuna sonuna kadar sahip çıktık. Meydanlarda ne söz verdiysek o sözleri yerine getirdik. ‘Her oya sahip çıkmak namus borcumuzdur’ dedik, o namus borcumuzu yerine getirdik, her oya sahip çıktık.

Bu süreçte iki seçim yürüttük. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız Muharrem İnce 67.807, aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekilliği seçiminde de bir önceki seçime göre bir artışın olduğunu görüyoruz. 55.048 oy aldık. Bu bizim için yeterli mi, elbette ki yeterli değil. Beklentimiz bu muydu, elbette ki bu değildi. Bizim beklentimiz tabi ki Amasya’dan daha fazla milletvekili çıkartmaktı. Çünkü çalışmalarımızla, performansımızla, adaylarımızın görüntüsüyle bunu hak etmiştik.

Biz, ana muhalefet gereği neyi gerektiriyorsa bunun gereğini yerine getireceğiz. Geçen dönem olduğu gibi hak, hukuk, adalet mücadelesini bu dönem daha yüksek sesle sürdüreceğiz. Hiçbir seçim bizim için bir başlangıç veya bitiş değildir. Cumhuriyet Halk Partisi politikalarını bir seçimden bir seçime belirleyen bir siyasi parti değildir. Bu ülkede 95 yıldır kurulmuş olan ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip çıkan, bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkan, bu ülkede önemli değerleri savunan bir siyasi partidir. Dolayısıyla bizim mücadelemiz hangi noktada vatandaş hangi görevi, hangi sorumluluğu vermişse o sorumluluğun bilincinde olarak görevimize devam etmek düşer. Bizde bu mücadeleye devam edeceğiz. Halkımızın verdiği bu sorumluluk içersinde çalışacağız.

Seçimlerde büyük bir özveri ile mücadele eden, emeği geçen tüm il, ilçe, kadın ve gençlik kollarımıza, partililerimiz ve Amasya halkına teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 37 defa okundu.

Benzer Haberler

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Amasya Müftülüğünce mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:29

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan aşağı düşen büyübaş hayvan AFAD tarafından kurtarıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:26

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ilk yardım eğitimi verildi.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Öğrenciler bilgilendirildi

Öğrenciler bilgilendirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” ülkemizde 2017 – 2018 eğitim – öğretim döneminde de devam ederek 3 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Bebeğini kucağına alan her anne ve baba, mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmenin hayalini kurar. Ancak bazen iyi niyetle de olsa yapılan küçük bazı hatalar, çocukların gelişimlerine büyük darbeler vurabiliyor. Ebeveynlerin mükemmel anne-baba olmak takıntısı sebebiyle çocuk mutsuzluğa sürüklenebilir, tutarsız tepkiler ve her isteğini yerine getirme tutumu çocuğa ‘sınır’ sorunu yaşatabilir, ‘aşırı koruyuculuk’ yüzünden bir türlü kendini bulamayabilir ve ‘başarı’ baskısıyla öfke nöbetlerine girebilir.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.