GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

NE YAPMALILAR?

Pazartesi, Haz.25.2018 - 09:20
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


NE YAPMALILAR?

Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. 

 Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. Bu kadar kısa sürede Muharrem İnce’nin 1989’dan bu yana partisinin (CHP’nin) hiçbir seçimde gösteremediği yükselişi tek başına başarması ve bu başarıyı aydınlık, laik demokrat oylarla sağlaması, R.T. Erdoğan ve CHP’nin üst yönetimi için yaşamsal bir uyarıdır. Çünkü bugünden itibaren, R.T. Erdoğan da CHP Üst yönetimi de, ayni anlayış ve aynı üslupla yola devam edemezler. Bu oy dağılımdan çok daha önemlisi, halkın en dinamik ve aydınlık kesiminin, Muharrem İnce’nin yarattığı heyecan ve umut dolu haykırışı, yüreklice paylaşıp, sergilemiş olmasıdır. O aydınlık ve genç güç, R.T. Erdoğan’a “demokrasinin sadece sandık olmadığını” göstermiş olmalıdır. Özellikle İstanbul, İzmir başta büyük kentlerdeki kimsenin tahmin etmediği coşkuyu gördükten sonra, bu kez de ve fakat son defa, kedisini milliyetçi ve maneviyatçı yani akıldan değil damardan bağlı kalabalıkların kurtardığını anlamış olmalıdır. Öyle olduğu için, daha YSK’nın resmi sonuçlarını almadan yaptığı kısa ve yakarıcı konuşmasında, “gerçi mecliste başarılı olamadık amma…” demek zorunda kalmıştır. Çünkü artık Tek Adamlığını sürdürebilmek için kurnaz Devlet Bahçeli’ye muhtaç durumdadır. CHP açısından ise, yapısal bir değişim artık kaçınılmazdır. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, yakın çevresi ne derse desin, üzerindeki sorumluluğun altında daha uzun süre kalmayı sindiremeyeceğini seziyorum. Ancak, yine de soğukkanlı ve sorumlu bir değerlendirme yapmalı ve telaşlı bu ortamın yükünü hemen Muharrem İnce’nin üstüne yıkmamalıdır. Bu sonuçları her açıdan ve ayrıntılı biçimde irdelemeden, milletvekili olamayan yakın çevresinin de, Muharrem İnce’yi sıkıştırmamasını deneyimli bir dostları olarak uyarmak isterim. Seçim sonuçlarıyla ilgili bu kısa ve ilk düşüncelerimi hemen yazmamın asıl nedeni, R.T. Erdoğan’a dair saptamalarım değil. Ülkenin karşı karşıya olduğu siyasal geleceğin baş sorumlusu olarak R.T. Erdoğan’ın, biraz iyimser de olsa öngördüğüm gidişatının karşısında, CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu ve 81 Milyonun Cumhurbaşkanı olma bayrağını omuzlamış olan yurttaş Muharrem İnce için, “ne yapmalılar” sorusuna, yanıt arayışımdır.  

Önceki dönem Bakan Erol Çevikçe

 


Bu haber 414 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.