GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

NE YAPMALILAR?

Pazartesi, Haz.25.2018 - 09:20
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


NE YAPMALILAR?

Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. 

 Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. Bu kadar kısa sürede Muharrem İnce’nin 1989’dan bu yana partisinin (CHP’nin) hiçbir seçimde gösteremediği yükselişi tek başına başarması ve bu başarıyı aydınlık, laik demokrat oylarla sağlaması, R.T. Erdoğan ve CHP’nin üst yönetimi için yaşamsal bir uyarıdır. Çünkü bugünden itibaren, R.T. Erdoğan da CHP Üst yönetimi de, ayni anlayış ve aynı üslupla yola devam edemezler. Bu oy dağılımdan çok daha önemlisi, halkın en dinamik ve aydınlık kesiminin, Muharrem İnce’nin yarattığı heyecan ve umut dolu haykırışı, yüreklice paylaşıp, sergilemiş olmasıdır. O aydınlık ve genç güç, R.T. Erdoğan’a “demokrasinin sadece sandık olmadığını” göstermiş olmalıdır. Özellikle İstanbul, İzmir başta büyük kentlerdeki kimsenin tahmin etmediği coşkuyu gördükten sonra, bu kez de ve fakat son defa, kedisini milliyetçi ve maneviyatçı yani akıldan değil damardan bağlı kalabalıkların kurtardığını anlamış olmalıdır. Öyle olduğu için, daha YSK’nın resmi sonuçlarını almadan yaptığı kısa ve yakarıcı konuşmasında, “gerçi mecliste başarılı olamadık amma…” demek zorunda kalmıştır. Çünkü artık Tek Adamlığını sürdürebilmek için kurnaz Devlet Bahçeli’ye muhtaç durumdadır. CHP açısından ise, yapısal bir değişim artık kaçınılmazdır. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, yakın çevresi ne derse desin, üzerindeki sorumluluğun altında daha uzun süre kalmayı sindiremeyeceğini seziyorum. Ancak, yine de soğukkanlı ve sorumlu bir değerlendirme yapmalı ve telaşlı bu ortamın yükünü hemen Muharrem İnce’nin üstüne yıkmamalıdır. Bu sonuçları her açıdan ve ayrıntılı biçimde irdelemeden, milletvekili olamayan yakın çevresinin de, Muharrem İnce’yi sıkıştırmamasını deneyimli bir dostları olarak uyarmak isterim. Seçim sonuçlarıyla ilgili bu kısa ve ilk düşüncelerimi hemen yazmamın asıl nedeni, R.T. Erdoğan’a dair saptamalarım değil. Ülkenin karşı karşıya olduğu siyasal geleceğin baş sorumlusu olarak R.T. Erdoğan’ın, biraz iyimser de olsa öngördüğüm gidişatının karşısında, CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu ve 81 Milyonun Cumhurbaşkanı olma bayrağını omuzlamış olan yurttaş Muharrem İnce için, “ne yapmalılar” sorusuna, yanıt arayışımdır.  

Önceki dönem Bakan Erol Çevikçe

 


Bu haber 524 defa okundu.

Benzer Haberler

Yakınçağ Tarihi Doktora Programına YÖK onayı

Yakınçağ Tarihi Doktora Programına YÖK onayı

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalında, Yakınçağ Tarihi Doktora Programı açılmasına YÖK tarafından onay verildi.


Pazartesi, Mar.25.2019 - 09:20

“Sevincimizi birlikte paylaşacağız”

“Sevincimizi birlikte paylaşacağız”

Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara hitap ettiği mitinge katılanlar için bir teşekkür mesajı yayımladı.


Pazartesi, Mar.25.2019 - 09:19

MYO’dan barınak ziyareti

MYO’dan barınak ziyareti Suluova Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü öğrencileri Belediyemize ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.


Pazartesi, Mar.25.2019 - 09:18

Müdür Kösterelioğlu anaokulunda incelemelerde bulundu

Müdür Kösterelioğlu anaokulunda incelemelerde bulundu

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Vedia Zeren Anaokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.


Pazartesi, Mar.25.2019 - 09:06

Merkezi araştırma laboratuarı denetimden başarıyla geçti

Merkezi araştırma laboratuarı denetimden başarıyla geçti

Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuarı iki yıldır Tarım ve Orman Bakanlığından almaya hak kazandığı Toprakta Verimlilik Analizleri (Kapsam 1) yetkisinin haricinde, Merkez Müdürü Doç. Dr. Melek Gül ve laboratuar personelinin özverili çalışmalarıyla Detaylı Toprak Analizi (Kapsam 2), Sulama Suyu Analizi (Kapsam 3), Bitki Analizi (Kapsam 4)’te yetkilendirmeye başvurmuş buna istinaden Tarım ve Orman Bakanlığının yetkilendirme denetiminden başarı ile geçmiştir.


Pazartesi, Mar.25.2019 - 09:01
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.