GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

NE YAPMALILAR?

Pazartesi, Haz.25.2018 - 09:20
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


NE YAPMALILAR?

Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. 

 Yeni kitabımın ve son haftaki yazımın başlığı “Hala İyimserim” idi. Dün gece okurlarımdan arayanlar, “yani R.T. Erdoğan kazanıyor ama hala iyimser misiniz?” dediklerinde “evet” dedim. Bu kadar kısa sürede Muharrem İnce’nin 1989’dan bu yana partisinin (CHP’nin) hiçbir seçimde gösteremediği yükselişi tek başına başarması ve bu başarıyı aydınlık, laik demokrat oylarla sağlaması, R.T. Erdoğan ve CHP’nin üst yönetimi için yaşamsal bir uyarıdır. Çünkü bugünden itibaren, R.T. Erdoğan da CHP Üst yönetimi de, ayni anlayış ve aynı üslupla yola devam edemezler. Bu oy dağılımdan çok daha önemlisi, halkın en dinamik ve aydınlık kesiminin, Muharrem İnce’nin yarattığı heyecan ve umut dolu haykırışı, yüreklice paylaşıp, sergilemiş olmasıdır. O aydınlık ve genç güç, R.T. Erdoğan’a “demokrasinin sadece sandık olmadığını” göstermiş olmalıdır. Özellikle İstanbul, İzmir başta büyük kentlerdeki kimsenin tahmin etmediği coşkuyu gördükten sonra, bu kez de ve fakat son defa, kedisini milliyetçi ve maneviyatçı yani akıldan değil damardan bağlı kalabalıkların kurtardığını anlamış olmalıdır. Öyle olduğu için, daha YSK’nın resmi sonuçlarını almadan yaptığı kısa ve yakarıcı konuşmasında, “gerçi mecliste başarılı olamadık amma…” demek zorunda kalmıştır. Çünkü artık Tek Adamlığını sürdürebilmek için kurnaz Devlet Bahçeli’ye muhtaç durumdadır. CHP açısından ise, yapısal bir değişim artık kaçınılmazdır. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, yakın çevresi ne derse desin, üzerindeki sorumluluğun altında daha uzun süre kalmayı sindiremeyeceğini seziyorum. Ancak, yine de soğukkanlı ve sorumlu bir değerlendirme yapmalı ve telaşlı bu ortamın yükünü hemen Muharrem İnce’nin üstüne yıkmamalıdır. Bu sonuçları her açıdan ve ayrıntılı biçimde irdelemeden, milletvekili olamayan yakın çevresinin de, Muharrem İnce’yi sıkıştırmamasını deneyimli bir dostları olarak uyarmak isterim. Seçim sonuçlarıyla ilgili bu kısa ve ilk düşüncelerimi hemen yazmamın asıl nedeni, R.T. Erdoğan’a dair saptamalarım değil. Ülkenin karşı karşıya olduğu siyasal geleceğin baş sorumlusu olarak R.T. Erdoğan’ın, biraz iyimser de olsa öngördüğüm gidişatının karşısında, CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu ve 81 Milyonun Cumhurbaşkanı olma bayrağını omuzlamış olan yurttaş Muharrem İnce için, “ne yapmalılar” sorusuna, yanıt arayışımdır.  

Önceki dönem Bakan Erol Çevikçe

 


Bu haber 87 defa okundu.

Benzer Haberler

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Amasya Müftülüğünce mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:29

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan aşağı düşen büyübaş hayvan AFAD tarafından kurtarıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:26

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ilk yardım eğitimi verildi.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Öğrenciler bilgilendirildi

Öğrenciler bilgilendirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” ülkemizde 2017 – 2018 eğitim – öğretim döneminde de devam ederek 3 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Bebeğini kucağına alan her anne ve baba, mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmenin hayalini kurar. Ancak bazen iyi niyetle de olsa yapılan küçük bazı hatalar, çocukların gelişimlerine büyük darbeler vurabiliyor. Ebeveynlerin mükemmel anne-baba olmak takıntısı sebebiyle çocuk mutsuzluğa sürüklenebilir, tutarsız tepkiler ve her isteğini yerine getirme tutumu çocuğa ‘sınır’ sorunu yaşatabilir, ‘aşırı koruyuculuk’ yüzünden bir türlü kendini bulamayabilir ve ‘başarı’ baskısıyla öfke nöbetlerine girebilir.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.