GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Eğitim kazanılması gereken bir at yarışı değildir”

Cuma, Haz.22.2018 - 09:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Eğitim kazanılması gereken bir at yarışı değildir”

İYİ Parti Amasya Milletvekili Adayı A. Fatih Coşar, 24 Haziran seçimleri için yaptığı çalışmaları esnasında bir grup genç ile sohbet etti.

İYİ Parti Amasya Milletvekili Adayı A. Fatih Coşar, 24 Haziran seçimleri için yaptığı çalışmaları esnasında bir grup genç ile sohbet etti.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Coşar gençleri dinledikten sonra yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “bu genç yaşlarda içine düşmüş olduğunuz karamsarlık beni ziyadesiyle üzmektedir. Siz bizim geleceğimizsiniz. Sizler umut dolu olmalısınız. Lakin içine düştüğünüz bu umutsuzlukta 16 yıldır yapboz tahtasına dönen eğitim sisteminin büyük etkisi olduğunu biliyorum. Artık girdiğiniz sınavların isimlerini ne öğretmenleriniz, ne biz veliler, ne de sizler takip edemiyorsunuz. Hoyratça kurulan ve durmadan değiştirilen bu eğitim sistemi aynı sırada oturduğunuz en yakın arkadaşınıza karşı sizi acımasızca yarışmak zorunda bıraktı. Eğitim kazanılması gereken bir at yarışı değildir. Projelendirdiğimiz ve kurmayı düşündüğümüz eğitim sistemini, sizleri dünyaya entegre kılacak aklın ve bilimin hakim olduğu, hayal gücünüzü ve vizyonunuzu genişleten bir araç olarak görüyoruz ve böyle de olmalıdır dedi.

Sizleri, sahanın problemlerinden uzak, öğrencinin, velinin ve öğretmenin sorunlarından habersiz masa başında hazırlanmış programlarla geleceğe taşımak mümkün değildir. Hele hele size seçenekler sunmak yerine, dayatmalarda bulunmak, okuyacağınız okulu sizin adınıza seçen size tercih hakkı bırakmayan bir sistemin verimli olması, yaşaması mümkün değildir. 16 yıldır eğitim sisteminde sürekli yaşanan değişikliklerin temel sebebi budur. Bu sebeple eğitmenlerimiz, velilerimiz ve sizlerle birlikte ayda bir değişmeyecek, ülkemizi ve sizleri geleceğe taşıyacak doğru eğitim sistemini birlikte oluşturacağız.” dedi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 98 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.