GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya’da kiraz teşvik yarışması yapıldı

Salı, Haz.19.2018 - 08:42
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya’da kiraz teşvik yarışması yapıldı

12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Şehzadeler Gezi yolunda Kiraz Teşvik yarışması yapıldı.

12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Şehzadeler Gezi yolunda Kiraz Teşvik yarışması yapıldı.

 İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmada kirazlar, yetişme şekli, tadı, rengi ve büyüklüğüne göre puanlamaya tabi tutuldu.

İlk olarak konuşan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir: “Kiraz üretiminde Türkie’nin ilk 4’üne girmek ve Türkiye kirazının yüzde 7’sini üretmek bu alandaki yatırımların boşa gitmediğini gösteriyor” dedi.

Kiraz teşvik yarışmasında ilk kriter 11 madde üzerinden 60 puan ve ikinci kriter meyvenin kendisinin puanlama kriteri bu da 5 madde üzerinden ve toplam 40 puan üzerinden değerlendirildi. 100 puanlık bir değerlendirme yapıldı.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol: “nitelik olarak artık çok kaliteli, doğrudan ihracata yönelebilen üretim gerçekleştirebiliyor buradaki üreticilerimiz. Burada tabi ki devletimizin teşviklerinin sağladığı imkanların çok büyük katkısı var ama diğer tarafta da Amasya’da mevcut olan tarımsal kültür, üretim kültürünün ve bu işe şevkle, hevesle sarılan üreticilerimizin çok büyük emeği gayreti var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından birinci olan Muhammed Hamdi Ak, 2 bin TL’lik ödülünü Vali Varol’dan alırken, ikinci Güzide Ay ve üçüncü Satılmış Gökçeoğlu oldu. İlk 3’e girenler ödüllendirilirken, vatandaşlara dereceye giren kirazlar dağıtıldı.

 Programa Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hanife Yeşilyurt

 


Bu haber 92 defa okundu.

Benzer Haberler

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Amasya Müftülüğünce mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:29

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan aşağı düşen büyübaş hayvan AFAD tarafından kurtarıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:26

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ilk yardım eğitimi verildi.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Öğrenciler bilgilendirildi

Öğrenciler bilgilendirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” ülkemizde 2017 – 2018 eğitim – öğretim döneminde de devam ederek 3 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Bebeğini kucağına alan her anne ve baba, mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmenin hayalini kurar. Ancak bazen iyi niyetle de olsa yapılan küçük bazı hatalar, çocukların gelişimlerine büyük darbeler vurabiliyor. Ebeveynlerin mükemmel anne-baba olmak takıntısı sebebiyle çocuk mutsuzluğa sürüklenebilir, tutarsız tepkiler ve her isteğini yerine getirme tutumu çocuğa ‘sınır’ sorunu yaşatabilir, ‘aşırı koruyuculuk’ yüzünden bir türlü kendini bulamayabilir ve ‘başarı’ baskısıyla öfke nöbetlerine girebilir.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.