GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Gül-Tigin Dergisinin ilk sayısı çıktı

Cumartesi, Haz.09.2018 - 09:37
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Gül-Tigin Dergisinin ilk sayısı çıktı

Yerelde Amasya’nın genelde Türkiye’nin gelecekteki yüzlerini okurlarla buluşturan kültür, sanat ve eğitim içerikleriyle de okurlarına aydınlatıcı bir okuma deneyimi vaat eden “15 Temmuza Özel” oldukça dolu bir içerikle Gül-Tigin Dergisinin ilk sayısı çıktı.

Yerelde Amasya’nın genelde Türkiye’nin gelecekteki yüzlerini okurlarla buluşturan kültür, sanat ve eğitim içerikleriyle de okurlarına aydınlatıcı bir okuma deneyimi vaat eden “15 Temmuza Özel” oldukça dolu bir içerikle Gül-Tigin Dergisinin ilk sayısı çıktı.

Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlerinin Gül-Tigin Yayın Kurulu adına Dergi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Zeki Alptekin yaptığı açıklamada: “Evliyalar ve şehzadeler şehri olarak bilinen, uzun yıllar birçok medeniyete beşiklik etmiş olan Amasya, ortaya koyduklarıyla tarihe not düşülmüş birçok tanınmış insana ev sahipliği yapmıştır.

Birçok olaya da tanıklık eden Amasya, son olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 22 Haziran 1919'da, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yazılı belgesi aynı zamanda ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ denilerek bağımsızlık yolunda atılan ilk adım niteliğindeki Amasya Tamimi’nin deklare edildiği yer olarak tarihe geçmiştir.  Amasya Tamimi’nde de işaret edildiği üzere tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen Türk milleti, geçmişinden aldığı güçle bağımsızlık adına karşılaşacağı bütün engelleri aşmasını bilmiştir tıpkı 15 Temmuzda gerçekleşen kalkışmanın karşısında dimdik durduğu gibi. Her zaman da bu millet destanlarla dolu geçmişinden aldığı güçle bağımsızlığı uğrunda önüne çıkacak her engeli aşacak güçtedir. Bu güçle hareket eden Amasya halkı da vatanına sahip çıkmasını bilmiş, devletinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir.   15 Temmuz gecesinde ‘Nerde birlik, orda dirlik.’ sözü etrafında birleşen Amasyalı gençler, geleceğe güvenle bakmamızı sağlamışlardır. Zira gençlerimiz nasıl yetişirlerse gelecek o çerçevede şekillenecektir. Kendilerine güveni olan, ahlaklı ve kişilik sahibi gençler yetiştirmek hem devletin hem de bizlerin ortak görevlerimizdendir. Staj destekli eğitim bursu, koçluk ve kişisel gelişim imkanları verildiğinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselilerin gerek işe yerleştirme olanağının düz lise ve üniversitelere oranla daha yüksek olacağı gerekse geleceğe uzanan bu yolda köprü görevini sürdüreceği kanaatindeyiz.  Eğitim adına atılan her adım takdire değerdir. Kuruluşu ve eğitim öğretime açılış tarihi itibariyle ilimizin en eski ve köklü kurumlarından birisi sayılan Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı, ilk sayısı ‘15 Temmuz Özel Sayısı’ olarak çıkan Gül-Tigin Dergisini gerek 15 Temmuza gereken değeri vermesi gerekse ilk sayısı olması dolayısıyla tebrik eder, derginin hazırlanıp yayımlanmasında emeği geçen herkese, bu değerli eğitim ve kültür hizmeti için teşekkür eder, başarı dileklerimizle sevgilerimizi sunarız.” dedi.

 


Bu haber 80 defa okundu.

Benzer Haberler

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor

Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak Merzifon’da kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerini bu akademik yıl alacak. Kırk öğrenciyle eğitim öğretime başlayacak olan fakültenin kendine ait binasının inşaat çalışmaları ise hızla sürüyor. Merzifon İİBF binası tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz Merzifon MYO’da eğitim öğretimlerini sürdürecekler. Fakülte binasının ise 2019 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 13:00

Amasya’da trafik kazası: 4 yaralı

Amasya’da trafik kazası: 4 yaralı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:50

TSO’dan yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun uyarısı

TSO’dan yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun uyarısı

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, esnafları ziyaret ederek, yerli ve milli ürün kullanalım, alışverişlerimizi tl ile yapalım, Cumhurbaşkanımızın çağrısına destek verelim diyerek, yerli ve milli firmaları kampanya yapmaya davet etti.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:49

Kutlu Köyü sulama göleti çalışmalarına başlanıldı

Kutlu Köyü sulama göleti çalışmalarına başlanıldı Amasya Merkeze 27 km uzaklıkta bulunan Kutlu köyünde, sulama göleti yapım çalışmalarına başlanıldı. 

Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:48

İçişleri Bakanı Soylu, yol uygulamasına katıldı

İçişleri Bakanı Soylu, yol uygulamasına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amasya’nın Merzifon ilçesinde bölge trafik kontrol noktasında gerçekleştirilen yol uygulamasına katıldı.


Pazartesi, Ağu.20.2018 - 12:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.