GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Acil durum ve afet yönetimi programı ilk öğrencilerini alıyor

Çarşamba, Haz.06.2018 - 09:22
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Acil durum ve afet yönetimi programı ilk öğrencilerini alıyor

Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu’nda Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programı açılmasına Yüksek Öğretim Kurumundan (YÖK) onay çıktı. 

Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu’nda Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programı açılmasına Yüksek Öğretim Kurumundan (YÖK) onay çıktı. 40 öğrenci kontenjanı olan program 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Karavin “Türkiye, başta deprem ve sel felaketleri olmak üzere birçok doğal afetin gerçekleştiği bir ülkedir. Okulumuzun bulunduğu Amasya şehri de aynı zamanda birinci derece deprem kuşağında bulunmaktadır. Son zamanlarda da gerçekleşen bazı büyük felaketler, ülkemizin bunlara hazırlıklı olmadığı, bu felaketlerin gerçekleşmesi durumunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini tam anlamıyla bilmediği gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü altında açılacak olan Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programı, tüm doğal afetlerin öncesinde, esnasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini çok iyi bilen, her türlü önlemi alabilen ve olaya anında müdahale edebilecek olan uzman ve teknik elemanlar yetiştirmek amacı taşımaktadır.” ifadelerini kullandı. Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ferda Eser ise yaptığı açıklamada “Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programından Acil Durum ve Afet Yönetimi Teknikeri unvanıyla mezun olacak öğrenciler, ülkemizde ve bölgemizde acil durum ya da afet yönetiminde etkin görev alabilecek teknik bilgiye ve uygulama deneyimine sahip ara eleman niteliği taşıyacak. Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans programının açılması, sivil ve akademik kuruluşların iş birliğiyle gerçekleştirilen afet yönetimi çalışmalarını daha ileriye taşıyacak önemli bir adımı oluşturuyor. İlimize ve Üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 69 defa okundu.

Benzer Haberler

“Türk Eğitim-Sen Bayrağı 26 yıldır şanla, şerefle dalgalanıyor”

“Türk Eğitim-Sen Bayrağı 26 yıldır şanla, şerefle dalgalanıyor”

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi Türk  Eğitim Sen'in 36.kuruluş yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.


Çarşamba, Haz.20.2018 - 09:00

Tezhip sergisi açıldı

Tezhip sergisi açıldı

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan tezhip sergisinin açılışını yaptı.


Çarşamba, Haz.20.2018 - 08:59

Silaj Paketleme Tesisi üreticilere hizmet veriyor

Silaj Paketleme Tesisi üreticilere hizmet veriyor Amasya ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merzifon ilçesi Yolüstü Köyü'nde bulunan silaj paketleme makineleri, 

Çarşamba, Haz.20.2018 - 08:58

Okul müdürleri ile toplantı düzenlendi

Okul müdürleri ile toplantı düzenlendi Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin başkanlığında toplantı düzenlendi.


Çarşamba, Haz.20.2018 - 08:58

Mini Mini Hentbol Türkiye Şampiyonası başladı

Mini Mini Hentbol Türkiye Şampiyonası başladı

Amasya Kapalı Spor Salonunda 19-23 Haziran tarihleri arasında Mini Mini Hentbol Türkiye Şampiyonası başladı. 


Çarşamba, Haz.20.2018 - 08:57
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.