GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Cuma, May.25.2018 - 09:11
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Sendikacılığı bir sayı sendikacılığı olmaktan çok çözüm sendikacılığı esasına dönüştüren Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı: “ En yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkili sendika olmayı başaran Eğitim Bir-Sen Amasya Şubesi, Eğitim Bir-Sen ailesi olarak her yerde savunduğumuz “Herkesi kucaklayan bir sendika” olma düşüncemizde yanımızda olarak bizlere güç veren tüm camiamıza teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Amasya’da toplamda 2600 üye, Milli Eğitimde 2451 sayılı ile en yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkimizi perçinleştirdik. Merkez ilçede 1152, Merzifon’da 423, Suluova’da 406, Taşova’da 243, Gümüşhacıköy’de 142, Göynücek’te 63,  Hamamözü 22, Üniversitede 109 ve Yurtkur’da40 üye ile Amasya’da toplam 2600 üyeye ulaştık. Bu onur başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarınındır. “Ulaşamayacağımız yer, çözemediğimiz sorun kalmayacak” düşüncesini yol haritası belirleyerek her kesime, her okula ve herkese ulaşarak var olan sorunlarını dinleme fırsatı yakaladık. Sadece üyelerimizi değil bizlere gelen herkesi dinleyerek, onların sıkıntılarına çare olmaya çalıştık. Sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürdük. Amasya Eğitim Bir - Sen olarak eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, sportif ve kültürel faaliyetler düzenleyerek içi boşaltılmış olan sendikacılığı gerçek yerine taşımış olduk. Böylece Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarında karşılık bulmuş ve yetkisini perçinleştirmiştir. Bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için alanlarda emek, ekmek, hak ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu dinamizmle medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçen Eğitim Bir-Sen, ülke genelinde olduğu gibi Amasya merkez ve bütün ilçelerde tekrar yetkisini taçlandırdı. Bu başarıyı sağlayan il şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe yönetimlerimize, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimize, kadınlar komisyonumuza emeği geçen herkese ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 132 defa okundu.

Benzer Haberler

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz Şehitlerimiz için mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Amasya Müftülüğünce mevlid-i şerif ve hatim duası yapıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:29

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Uçurumdan düşen hayvan kurtarıldı

Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan aşağı düşen büyübaş hayvan AFAD tarafından kurtarıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:26

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Personellere ilk yardım eğitimi verildi

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ilk yardım eğitimi verildi.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Öğrenciler bilgilendirildi

Öğrenciler bilgilendirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” ülkemizde 2017 – 2018 eğitim – öğretim döneminde de devam ederek 3 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşıldı.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:24

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Mutlu çocuklar yetiştirmek istiyorsanız bu hatalara düşmeyin

Bebeğini kucağına alan her anne ve baba, mutlu ve başarılı bir çocuk yetiştirmenin hayalini kurar. Ancak bazen iyi niyetle de olsa yapılan küçük bazı hatalar, çocukların gelişimlerine büyük darbeler vurabiliyor. Ebeveynlerin mükemmel anne-baba olmak takıntısı sebebiyle çocuk mutsuzluğa sürüklenebilir, tutarsız tepkiler ve her isteğini yerine getirme tutumu çocuğa ‘sınır’ sorunu yaşatabilir, ‘aşırı koruyuculuk’ yüzünden bir türlü kendini bulamayabilir ve ‘başarı’ baskısıyla öfke nöbetlerine girebilir.


Cumartesi, Tem.14.2018 - 09:23
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.