GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Cuma, May.25.2018 - 09:11
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Sendikacılığı bir sayı sendikacılığı olmaktan çok çözüm sendikacılığı esasına dönüştüren Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı: “ En yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkili sendika olmayı başaran Eğitim Bir-Sen Amasya Şubesi, Eğitim Bir-Sen ailesi olarak her yerde savunduğumuz “Herkesi kucaklayan bir sendika” olma düşüncemizde yanımızda olarak bizlere güç veren tüm camiamıza teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Amasya’da toplamda 2600 üye, Milli Eğitimde 2451 sayılı ile en yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkimizi perçinleştirdik. Merkez ilçede 1152, Merzifon’da 423, Suluova’da 406, Taşova’da 243, Gümüşhacıköy’de 142, Göynücek’te 63,  Hamamözü 22, Üniversitede 109 ve Yurtkur’da40 üye ile Amasya’da toplam 2600 üyeye ulaştık. Bu onur başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarınındır. “Ulaşamayacağımız yer, çözemediğimiz sorun kalmayacak” düşüncesini yol haritası belirleyerek her kesime, her okula ve herkese ulaşarak var olan sorunlarını dinleme fırsatı yakaladık. Sadece üyelerimizi değil bizlere gelen herkesi dinleyerek, onların sıkıntılarına çare olmaya çalıştık. Sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürdük. Amasya Eğitim Bir - Sen olarak eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, sportif ve kültürel faaliyetler düzenleyerek içi boşaltılmış olan sendikacılığı gerçek yerine taşımış olduk. Böylece Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarında karşılık bulmuş ve yetkisini perçinleştirmiştir. Bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için alanlarda emek, ekmek, hak ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu dinamizmle medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçen Eğitim Bir-Sen, ülke genelinde olduğu gibi Amasya merkez ve bütün ilçelerde tekrar yetkisini taçlandırdı. Bu başarıyı sağlayan il şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe yönetimlerimize, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimize, kadınlar komisyonumuza emeği geçen herkese ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 207 defa okundu.

Benzer Haberler

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Varol yatağa bağımlı Aktaş ve ailesini ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 58 yaşında olan ve 15 yıldır süren şeker hastalığı sebebiyle sol bacağını kaybeden, ayrıca geçirdiği SVO sebebiyle 2 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan ve kalp rahatsızlığı geçirmiş Hayri Aktaş ve ailesine ziyaret gerçekleştirdi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:43

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor

Sultan II. Bayezid Cami bugün ibadete açılıyor Restorasyon çalışmaları sona eren Sultan II.Bayezid Külliyesi ve Cami bugün ibadete açılıyor.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:42

Stres vertigoyu tetikliyor

Stres vertigoyu tetikliyor Baş dönmesi, yani vertigo toplumda yaygın olarak görülüyor. Baş dönmesi ya da vertigonun birçok farklı sebebin sonuç semptomu olduğunu söyleyen Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz vertigo ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

Kursu başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifikalarını aldı

“Oyun Temelli Blok Kodlama Eğitici Eğitimi” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Ilker Kösterelioğlu, tarafından verildi.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:41

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

“İhmal edilen gastrit ciddi hastalıklara neden oluyor”

Midede yanma, ağrı ve şişkinlik gibi belirtilerle kendini gösterebilen gastritin, mide iç duvarının iltihaplanması anlamına geldiğini belirten Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, kansere kadar gidebilen ciddi hastalılara zemin hazırlayabiliyor açıklamasında bulundu.


Pazartesi, Şub.18.2019 - 08:40
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.