GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Cuma, May.25.2018 - 09:11
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Camcı: Ulaşamayacağımız yer, çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Eğitim- Bir - Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 2018 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle belli oldu dedi.  

Sendikacılığı bir sayı sendikacılığı olmaktan çok çözüm sendikacılığı esasına dönüştüren Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı: “ En yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkili sendika olmayı başaran Eğitim Bir-Sen Amasya Şubesi, Eğitim Bir-Sen ailesi olarak her yerde savunduğumuz “Herkesi kucaklayan bir sendika” olma düşüncemizde yanımızda olarak bizlere güç veren tüm camiamıza teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Amasya’da toplamda 2600 üye, Milli Eğitimde 2451 sayılı ile en yakın sendikaya 1051 fark atarak yetkimizi perçinleştirdik. Merkez ilçede 1152, Merzifon’da 423, Suluova’da 406, Taşova’da 243, Gümüşhacıköy’de 142, Göynücek’te 63,  Hamamözü 22, Üniversitede 109 ve Yurtkur’da40 üye ile Amasya’da toplam 2600 üyeye ulaştık. Bu onur başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarınındır. “Ulaşamayacağımız yer, çözemediğimiz sorun kalmayacak” düşüncesini yol haritası belirleyerek her kesime, her okula ve herkese ulaşarak var olan sorunlarını dinleme fırsatı yakaladık. Sadece üyelerimizi değil bizlere gelen herkesi dinleyerek, onların sıkıntılarına çare olmaya çalıştık. Sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürdük. Amasya Eğitim Bir - Sen olarak eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, sportif ve kültürel faaliyetler düzenleyerek içi boşaltılmış olan sendikacılığı gerçek yerine taşımış olduk. Böylece Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarında karşılık bulmuş ve yetkisini perçinleştirmiştir. Bundan sonra da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için alanlarda emek, ekmek, hak ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu dinamizmle medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçen Eğitim Bir-Sen, ülke genelinde olduğu gibi Amasya merkez ve bütün ilçelerde tekrar yetkisini taçlandırdı. Bu başarıyı sağlayan il şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe yönetimlerimize, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimize, kadınlar komisyonumuza emeği geçen herkese ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 173 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.