GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

250 kursiyer okuryazar belgelerini aldılar

Perşembe, May.17.2018 - 08:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


250 kursiyer okuryazar belgelerini aldılar

Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında, Amasya Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan ve tamamlanan kurs sayısı 75, toplam kursiyer sayısı 436 oldu

Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında, Amasya Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan ve tamamlanan kurs sayısı 75, toplam kursiyer sayısı 436 oldu. 233’ü kadın ve 17’si erkek toplamda 250 kursiyer okuma-yazma kursunda başarılı olup belge almaya hak kazandı. Amasya il genelinde ise açılan kurs sayısı 182, toplam kursiyer sayısı 1192’dir.

Okuma-yazma seferberliği kapsamında başarılı olup sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için, Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, azimle kurslara devam ederek belge almaya hak kazanan vatandaşları tebrik etti.

Ardından Vali Dr. Osman Varol konuşmasında şunlara değindi:

“Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma kurslarına Mart ayında start verdik. Bu süre zarfı içerisinde bazı kurslarımızı ziyaret etme fırsatı buldum. Bu ziyaretlerimde kursiyerlerimizin, büyüklerimizin gerçekten gözlerinin içi gülüyordu. Kursların 2. kademesini sabırsızlıkla beklediklerini dile getiriyorlardı.

Şu ana kadar göstermiş olduğunuz azim ve gayret başlı başına çok kıymetli. Hem gündelik telaşe içerisinde kurslara devam etmeniz hem de belli bir yaştan sonra belli bir formata bağlı kalabilmeniz gerçekten çok önemli. Zorlukların olduğunu bilmek ve ben bu zorluklara katlanacağım diyebilmek bile başlı başına bir cesaret örneği. Bunun için hepinizi tebrik ediyorum.

 Ben bu proje boyunca gerçekten gayretle çalışan tüm öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hevesle bu işin peşinden gittiler ve bunu sürdürdüler. Bunun devamında özellikle daha fazla kursiyerimizin 2. kademeye katılımını diliyorum.

 Bu projeyi başlatan Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye de bu alanda ortaya koydukları farkındalık ve çaba için de tekrar minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum.”

Okuma-yazma seferberliği ile ilgili sunumun ardından halk oyunları gösterisi sergilendi ve tiyatro sanatçısı Orhan Bol’un hazırladığı okuma-yazma ile ilgili skeç izlendi. Kursiyerlerimiz Nadide Kaynarpınar, Ayşe Yeşil ve Hatice Hicin okuma-yazma kursları hakkında duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Sonrasında gerçekleştirilen belge töreninde Vali Dr. Osman Varol, Funda Varol ve protokol üyeleri belge almaya hak kazanan kursiyerlere belgelerini verdi.

 

 


Bu haber 29 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.