GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Ramazan ayı fener alayı ile karşılandı

Çarşamba, May.16.2018 - 09:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Ramazan ayı fener alayı ile karşılandı

Amasya’da Ramazan ayı fener alayı ile karşılandı. İstasyon köprüsü başında toplanan vatandaşlar ve protokol, Yavuz Selim Meydanına kadar yürüdü.

Amasya’da Ramazan ayı fener alayı ile karşılandı. İstasyon köprüsü başında toplanan vatandaşlar ve protokol, Yavuz Selim Meydanına kadar yürüdü.

Ramazan’ın karşılandığı fener alayı programına Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Her zaman olduğu gibi Amasya farklılığını gösterdi diyen Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir: “9 yıldır sürdürdüğümüz Ramazanı karşılama, Ramazanı coşkuyla karşılama törenini yine bu meydanda yapıyoruz. 9 yıldır yapıyoruz diyoruz, 9 yıldır coşkuyla karşılıyorduk Ramazanı, havai fişeklerle, mehter marşları ile bandolarla karşılıyorduk. Bu sene biraz hüzünlüyüz. Bu sene Siyonizm’in ayak oyunlarının, Siyonizm’in çocuklara kıydığı günleri yaşıyoruz. Buradan bir kez daha oradaki mazlum milletlere, oradaki kadın, çoluk, çocuğa zulüm eden katil İsrail’e bir kez daha kınıyoruz. Kahrolsunlar diyoruz. Hepinizin Ramazanlarını tebrik ediyorum şimdiden” dedi.

 Amasya Valisi Dr. Osman Varol: “gerçekten Ramazan’ı Şerife kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz bir yandan ama bu mutluluğumuzu buruk bir şekilde yaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere bizim ümmetimizin üzerinde çok uzun zamandır meydana gelen oyunlara bir yenisi daha eklendi. Ben burada bu acıyı yaşayan tüm din kardeşlerimize öncelikle baş sağlığı diliyorum. Ramazan’ı Şerif her zaman mübarektir, her zaman hayırlara vesile olmuştur. Ben bu Ramazanın bu insanlarımızın gönüllerine ferahlık getirmesini diliyorum. Ben şimdiden hepinizin Ramazan’ı Şerifini kutluyorum, tebrik ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlunun duasının ardından yürüyüşe katılan protokol üyeleri “Hoş Geldin Şehri Ramazan” yazılı mahya’yı tutuşturarak, görsel bir şölen yapıldı.

Vatandaşlar, “Hoş Geldin Şehri Ramazan” yazılı mahya’nın önünde bol bol fotoğraf çekinirken, vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram edildi.


Bu haber 126 defa okundu.

Benzer Haberler

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

“Sanayimizin geleceği: sorunlar ve çözüm önerileri" çalıştayına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (OKA) ilettiği içeriğe uygun olarak Ajans Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri" konulu gündemle Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri, ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ayrıca AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’nın da katılımı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:26

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA toplantısına katılmak üzere bulundukları Samsun’da, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:23

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı

Proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı Amasya Gençlik Merkezi Has Odasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 Özel Çağrı döneminde proje başvurusunda bulunup, projeleri bakanlık tarafından kabul edilen proje koordinatörleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:17

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı

OKA Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı yapıldı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısı, Dönem Başkan Vekili Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında Samsun’da gerçekleştirildi. 

Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:16

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Kutlu Sulama Göleti 700 hektar alana hayat verecek

Amasya İl Özel İdaresi 2018 Yılı Sulama Hizmetleri Yatırım Programı çalışmaları ile Amasya topraklarında sulu tarıma imkân sağlayacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi.


Cumartesi, Kas.17.2018 - 10:15
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.