GAZETELER

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasya Şimşek'i bağrına bastı

Cuma, May.11.2018 - 08:54
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasya Şimşek'i bağrına bastı

27.Dönem Milletvekilliği için AK Parti'den Aday Adayı Olan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Vekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Amasya'mızın Çocuğu Abdulkerim Buğra Şimşek yaptığı ziyaretlerde vatandaşlar tarafından sevgiyle karşılandı. 

27.Dönem Milletvekilliği için AK Parti'den Aday Adayı Olan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Vekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Amasya'mızın Çocuğu Abdulkerim Buğra Şimşek yaptığı ziyaretlerde vatandaşlar tarafından sevgiyle karşılandı. 

Aday adaylık başvuru sürecinden itibaren başvurusunu Amasya'dan yapan Şimşek, ziyaretleri sürecinde şehrimizin önde gelen isimlerini ve değerli Amasyalıları ziyaretlerde bulundu. Gittiği her yerde halkın sevgisi ve içtenliğiyle karşılanan Şimşek'in samimi davranışları ve vatandaşla olan muhabbeti dikkat çekti. Şimşek vatandaşlara "Çıktığımız bu yolda herşeyden önce ağabeyliğinizi,  ablalığınızı, kardeşliğinizi istiyorum" demesi gönüllere dokundu. 

Vatandaşlarla görüşmesinin yanı sıra bir takım ziyaretler de gerçekleştiren Şimşek, 

Amasya Valimiz Dr. Osman Varol, Amasya  Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Taşova Belediye Başkanımız Bayram Öztürk, Suluova Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Ziyaret Belde Belediye Başkanımız Mehmet Uyanık, İl Genel Meclis Başkanımız Mustafa Çittır ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Murat Kırlangıç'ı ziyaretlerde bulunarak istişare etti ve dualarını istedi. 

Abdulkerim Buğra Şimşek Amasya'mızdan çıkıp elde ettiği başarılarıyla Amasya'mızı defalarca temsil etmesi gururlandırması ile de dikkat çekiyor. Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi'ni bitirip ÖSS'de  ( Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı) 2 milyon öğrenci arasından Türkiye 4. sü olması ile ilk olarak göğsümüzü kabarttı. O yıllarda imam-hatiplilere uygulanan adaletsiz katsayı uygulamasından dolayı Türkiye'de istediği yere yerleşemedi ve eğitimi için İngiltere’nin yolunu tuttu. 3 yıl burada okuduktan sonra Türkiye'de katsayı sorunu bir nebze hafifletilince ülkemize gelerek tekrar sınava girdi ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesine yerleşti. Buradan mezun olan Şimşek İstanbul Barosu'nda stajını tamamladı ve serbest avukat olarak kendi işini kurdu. 

AK Parti Teşkilatları ile yolu İstanbul'da kesişti ve   İstanbul İl Gençlik Kollarında Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı yaptı. 

Daha sonra AK Parti  Gençlik Kolları'nın en üst düzey karar aa organı olan Merkez Karar Yönetim Kurulu'na seçildi. 

Daha sonraki dönemde ise yine bu kurula seçilen Şimşek bu defa Cumhurbaşkanımızın onayı ile AK Parti Gençlik Kolları Başkan Vekilliği, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak göreve getirildi. Görevde olduğu süre boyunca Türkiye'mizin 81 ilini defalarca ziyaret etti ve teşkilati çalışmalarda bulundu. Yine bu dönem içerisinde Amasya mızı layıkı vechi ile temsil etti. Amasya'da AK Parti Gençlik Kollarının her kongresine katılarak Amasya'mızı ve şehrimizin gençlerini yalnız bırakmadı. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında onun heyetine seçildi ve Cumhurbaşkanımızın  "Dünya 5'ten Büyüktür" diye haykırdığı 72. Genel Kurulda heyetinde yer alarak Amasya'mızı yine gururlandırdı.

Aynı zamanda Şimşek, 16 Nisan 2017 yılında yapılan Anayasa referandumu ile kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş kapsamında kurulan Uyum Yasaları Komisyonu üyesidir ve halen komisyon çalışmalarını yürütmektedir.

 


Bu haber 212 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.