GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

Amasyalı Hattat'ın eserleri Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Perşembe, May.10.2018 - 08:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Amasyalı Hattat'ın eserleri Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Amasyalı Hattat Ömer Pekeriçli’nin sanat eserleri 07-13 Mayıs tarihleri arasında Samsun Piazza AVM Sanat galerisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Amasyalı Hattat Ömer Pekeriçli’nin sanat eserleri 07-13 Mayıs tarihleri arasında Samsun Piazza AVM Sanat galerisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Pekeriçli: “Sanat, insanı yaratıcısına yönlendiren yolların en güzellerindendir. Sanatkârlar dünyayı güzelleştirmek için çaba sarfederler. Dünyada en güzel varlık insandır. Güzellik insan olmadan bir şey ifade etmez. Güzel insanlarla dolu bir dünya barış ve huzur demektir. İnsanlığın en ihtiyaç duyduğu şey de işte budur” dedi.

Geleneksel Türk Süsleme Sanatları da bu amaca hizmet etmektedir. Amasyalı Hattat Ömer Pekeriçli’ye ait sanat eserleri Samsun’da faaliyet gösteren Zer Sanat tezhip grubu yılsonu sergilerini Samsun Piazza Yaşam Ve Alışveriş Merkezi Sanat Galerisinde 07-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Hat ve Tezhip Sergisi olarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide yer alan hat eserlerinin çoğunlukla Amasyalı Hattat Ömer Pekeriçli ye ait olduğu sergide, tezhipler ise tezhibe Sebahat Ulu, Ayla Şener, Sibel Eğribel, Yasemin Özyurt, Mevhibe Sevinç, Fatma Gönül Okunan, Nilgun Çepni ve Melahat Yücebaş’ın eserlerinden oluşuyor. Sergi de toplam da 100 kadar eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hattat Ömer Pekeriçli: "Zer Sanat grubu kendilerini klasik sanatlarımıza hizmet etmek, katkıda bulunmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak adına 11 yıldır bu sergileri tekrarlamaktalar. Bu serginin ise Piazza Yaşam ve Alışveriş Merkezindeki dördüncü sergimiz” Sergilerinde her yaştan kişilerin, özellikle gençlerin ilgisini görmekten mutlu olduğunu belirten Ömer Pekeriçli: “Sergimiz 13 Mayıs 2018 Pazar akşamına kadar sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam edecek. Bazı eserlerin kaderinde yarım kalmakta varmış. Hayat kısa, sanat uzundur. Yarım kalan eseriyle sergimizde temsil ettiğimiz değerli güzel insan tezhip öğretmenimiz Nejla Güneysu kalbin nurla dolsun, mekanın cennet olsun” dedi.  7 Mayıs Pazartesi başlayan sergi, 13 Mayıs Pazar gününe kadar açık olacak.

Umut Yeşilyurt

 


Bu haber 62 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.