GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Amasya Üniversitesi kimliğini onur duyarak taşıyınız”

Perşembe, May.10.2018 - 08:39
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Amasya Üniversitesi kimliğini onur duyarak taşıyınız”

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Törene Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Kıdemli Hâkim Yusuf Özkan, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Sunay Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Kahraman, Rektör V. Prof. Dr. Kemal Polat, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök, kamu kurum kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ile yakınları katıldı.

Gelecek biz gençlerin elindedir

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Merzifon Meslek Yüksekokul birincisi Ayşegül Karadağ; ‘’Hepimiz okulumuza farklı şehirlerden farklı hayallerle geldik. Burada; geleceğimizi daha özgür ve akademik bir ortamda şekillendirebilme fırsatı bulduk. Okulumuzda Başöğretmen M. Kemal Atatürk'ün gittiği yoldan ilerleyen birbirinden kıymetli hocalar tanıdık. Hepsi bizim için bir öğretmenden fazlasıydı. Bize büyük ve samimi bir aile oldular. Bizi topluma ve millete yararlı, özgür, açık fikirli birer birey olarak yetiştirdiler. İki yıl boyunca aldığımız eğitim, sorumluluklarımızın daha da artacağı gelecek hayatımızda karşılaşacağımız zorlukları aşabilmemiz için bir anahtar olacaktır. Dilerim ki; hepimiz bugün buradan nasıl mutlu ve umut dolu mezun oluyorsak, aydınlık bir yolda ülkemizi daha başarılı noktalara taşımak, geçmiş ve gelecek tüm nesillerin bize olan güvenini boşa çıkarmamak için azimle mücadele etmeye devam ederiz. Çünkü gelecek biz gençlerin elindedir. Geleceğe yön verecek başarılı nesillerin yetişmesinde emeği olan bütün hocalarıma, tüm hayatım boyunca benden maddi ve manevi desteğini asla esirgemeyen anne babama ve daima yanımda olup bana güç veren kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’’ cümleleriyle duygularını ifade etti.

Amasya Üniversitesi Kimliğini Onur Duyarak Taşıyınız

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Arif Gök; Merzifon MYO’nun yirmi bir yıl önce akademik hayatına başladığını ve on bölüm on iki programda eğitim öğretime devam ettiğini söyledi.

Yüksekokul Müdürü Gök şöyle devam etti: ‘’Ülkemizin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacı ile yola çıkmış olan yüksekokulumuz mesleki donanım kazandırmanın yanında mesleki ahlaka sahip, vatanına ve milletine bağlı bireylerin yetiştirilmesini de her zaman önemsemiştir.

Değerli veliler sizlerin bu günkü duyguları herkesinkinden çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla, zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Çocuklarımızın istikballeriyle ilgili bir korku duymayın, bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi planladılar. Pek çok ödüller ve övgüler aldılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz ve biliyoruz ki bundan sonrada onların yaptıklarını bizlerle birlikte onurla izleyeceksiniz.

Sevgili öğrencilerim, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için Amasya Üniversitesi kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle. Hepinize, başarılı bir yaşam diliyorum.’’

Eğitim bir araç asıl amaç insanlığa hizmet etmek

Rektör V. Prof. Dr. Kemal Polat yaptığı konuşmada Amasya Üniversitesi ailesi olarak ilmi hür, fikri hür, vicdanı hür, bilimsel düşünen, insanlığa hizmet etmeyi gaye edinmiş gençler yetiştirmeyi amaç edindiklerini söyledi. Polat; samimiyetle, ilimle, bilimle çıkılan yolda planlı programlı çalışarak aşılamayacak, başarılamayacak hiçbir şey olamayacağını söyledi. Polat sözlerini ‘’Gelişiniz güle güle, gidişiniz güle güle, tüm işiniz güle güle olsun’’ sözleriyle tamamladı.

Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var

Törenin son konuşmasını yapan Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı; ‘’Sevgili gençler mezun olduğunuz kurum, kurumsal kimliğini dünyaya ifade etmiş bir okuldur. Bizim zamanımızda nereden mezun oldun diye sorulduğunda insanlar endişe ederdi. Böyle büyük üniversitelerden mezun olmak muteberdi. Ama emin olun Amasya Üniversitesi ve Merzifon Meslek Yüksekokulu donanımıyla, akademisyenleriyle sizlere en iyi bilgiyi aktarmıştır. Bundan şüphe duymayın. Kendinize olan özgüveninizi asla yitirmeyin, mesleğinizi en iyi şekilde yapmak için elinizde altın bilezik olduğunu unutmayın, geleceğe güvenle bakın çünkü bu ülkenin size ihtiyacı var.’’ dedi.

Okul derecesi yapanlara ödüllerini vermek üzere sahneye çıkan Kaymakam Gürkan Demirkale gençlerin mutlu gününde aralarında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek her sonun yeni bir başlangıç olduğunu dile getirdi. Gençleri çok güzel bir hayatın beklediğini belirten Demirkale; ‘’Sevgili Gençler, yeni hayatınızda sağlık, başarı, mutluluk dileklerimle gönlünüzce ömrünüz olsun.’’ sözleriyle duygularını ifade etti.

Okul birincisi İş Sağlığı ve Güvenliği programından Ayşegül Karadağ, okul ikinci yine aynı programdan Yasemin Şengün, okul üçüncüsü Mekatronik programından Eren Topçu oldu.

Dereceye giren öğrencilere Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Kıdemli Hâkim Yusuf Özkan, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Sunay Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Kahraman, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Kemal Polat, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Törenler kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

 

 


Bu haber 67 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.