GAZETELER

ANKET

  • Spor Toto - Süper Lig şampiyonu kim olacak ?

“Ebelerimiz ve hemşirelerimiz büyük bir yükü göğüslüyorlar”

Salı, May.08.2018 - 10:17
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


“Ebelerimiz ve hemşirelerimiz büyük bir yükü göğüslüyorlar”

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünce 5 Mayıs Ebeler Günü ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü vesilesiyle düzenlenen programa katıldı. 

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünce 5 Mayıs Ebeler Günü ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü vesilesiyle düzenlenen programa katıldı. Grand Ottoman'da düzenlenen programda Vali  Varol’un yanı sıra Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Havva Eliaçık da bulundu.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Şahin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz konuşmalarında ebe ve hemşirelerimizin çok özverili bir meslek icra ettiklerini dile getirdiler. Belediye Başkanı Cafer Özdemir de konuşmasında ebe ve hemşirelerimizin günlerini kutladı.

 Ardından Vali Varol konuşmasında şunları aktardı, “Konuşmama başlarken tüm ebelerimizin 5 Mayıs Ebeler Gününü, ayrıca tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Dünya Hemşireler Gününü kutluyorum. Bu iki özel günün anısına bu nadide iki meslek grubu için bir araya geldiğimiz etkinliği düzenleyen yetkililerimizi, İl Müdürümüzü ve Başhekimimiz ile ekibini de tebrik ediyorum. Çok önemli bir görev icra ediyorsunuz. Çok büyük sayıda personelin bulunduğu önemli bir hizmet kolusunuz. Vatandaşlarımız için gecenizi gündüzünüze katarak çok büyük fedakârlıklarla çalışıyorsunuz. Birçok vesileyle dile getirdiğim gibi tekrar söylüyorum, ben sağlık çalışanlarının tamamını bir bütün olarak değerlendiriyorum. Yaptığınız iş bir ekip çalışmasıdır. Özellikle bunun içerisinde ebelerimiz ve hemşirelerimiz büyük bir yükü göğüslüyorlar. Bunlar çok kutsal meslekler.   Bu mesleğe mensup vatandaşlarımızın yoğunluk ve yorgunluklarının arasında böyle bir vesileyle biraz da olsa hoş vakit geçirerek dinlenmelerini umuyorum. Meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Tüm halkımız adına göstermiş olduğunuz fedakârlıklardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.”

 Başhekim Doç. Dr. Murat Şahin Vali Dr. Osman Varol’un sağlık çalışanlarının böyle anlamlı günlerinde her zaman yanlarında olduğunu belirterek ilgi ve alakalarından ötürü Vali Varol’u teşekkür etti ve plaket takdim etti.

 

Ufuk Yeşilyurt

 


Bu haber 60 defa okundu.

Benzer Haberler

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Yaz futbol kursu için kayıtlar başladı

Amasya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yürütülen yaz futbol kursu için kayıtlar başladı, kayıtlar, Belediyespor tesislerinde gerçekleştirilecek.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:53

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Terzi: 40 bin ek atama yapılmasını istiyoruz

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Ramazan ayını tebrik ederek, “Bu mübarek günlerin hem ülkemize, hem camiamıza, hem de İslam coğrafyasına huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:52

Sünnet şöleni kayıtları başladı

Sünnet şöleni kayıtları başladı Amasya Belediyesi tarafından özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen geleneksel sünnet şöleni kayıtları başladı. 

Cumartesi, May.26.2018 - 09:51

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

"PTT'den Kargoda yüzde 25 İndirim " Kampanyası

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, 24 Mayıs ile 31 Ağustos arasında kargoda yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını söyledi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:49

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldılar, sonra işbaşı yaptılar

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü çalışma alanlarında istihdam edilmek üzere Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında çalışacak olan işçilere İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularında eğitim verildi.


Cumartesi, May.26.2018 - 09:48
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: Objektif Gazetesi - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://objektifamasya.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.